Koji Gamepad ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by JaLa, Nov 24, 2010.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav,

    ne znam koji bih gamepad uzeo. Ciljam na wireless, nasao sam Logitech Rumblepad 2 Wireless ali mi se ne svidja sto ide na baterije a ne neki akku/punjenje/dock station ili slicno.
    Ima li kakav wireless gamepad koji ima svoj dock ili slicno ?

    Ne bih neke ne kvalitetne, prednost Logitech i Microsoft.

    btw. koliko mogu trajati baterije na nekom gamepadu, ne znam jer nisam imao dodira sa bezicnim gamepad-ima
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    xbox wireless for pc, a dopunjivih baterija kakvih hoces na dealextrem-u
    Imam i logija i x360, x360 svjetlosnim godinama prije i udobnije!!!
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    imas na Dxu uzet docking station i posebnu bateriju za njeg, ovo se odnosi za X360 wireless gamepad .

    a sto se tice obicnih baterija, meni traju toliko da i zaboravim kad sam ih punio
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    360 definitivno . po meni najbolji pad ikad
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    OK, ciljam onda na x360 wireless gamepad.

    Hvala
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Imam ga vec par mjeseci i odlicno se pokazao, nema nikakvih problema i odziv je odlican.

    Radi sa dealextreme adapterom od, cini mi se, 13 dolara...
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    Evo upravo malo vozao f1 sa tom kombinacijom, genijalno mogu samo reci!!!
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sve samo ne wireless igrać(č)a periferija :) KABAL JE ZAKON, bar tu. :)
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Nije teško nadopununiti baterije. Charger Cable košta 2 eura, i to su meni bila dva najgluplje potrošena eura u životu. Kabal na X360 controlleru je jednostavno rečeno glupost.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vjeruj, lag na fifi npr sa wirelessom je katastrofalan.
     
  11. fera

    fera Novi član

    Gdje ima da se kupi xbox gamepad za PC i da li je to isto kao i logitech chillstream?
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    ako si iz Sa imas u radnji na Carsiji, preko puta slasticarne Planet, 80 KM. A imas i na pik.ba za 65 KM. Dal' su origi - ne znam.

    X360 gamepad je jos bolji od Logitech chillstreama, kvalitet je vrhunski + svaka PC igra ti ga prepozna kao Microsoft X360 gamepad i automatski nasteli kontrole, ne moras ti nista cicati.
     
  13. Nihad

    Nihad Aktivista

    I meni je prahnulo da nabavim kakvog dobrog gejmpeda (ima li ko prijedlog za domaći naziv?), pa da se uključim.

    Može li neko dati direktan put do Amazon-ove ili DealExtreme-ove stranice za tog "Xbox 360 Wireless Gamepad"-a? Ne mogu da ga nađem tamo, izbace mi hejbet raznoraznih gaymerskih bidžuterija.

    Da li se taj "Xbox 360 Wireless Gamepad" može direktno koristiti na PC-u, ili se mora dokupiti neki kabal/adapter (može li odmah i link?)?

    Inače, možete li preporučiti po 2-3 dobra žična i bežična gejmpeda (pa da ih potražim sebi na Ibeju)? Je li iko imao problema sa bežičnim u smislu gubljenja veze ili kašnjenja komandi?
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mozda ti je bolja opcija od bezicnog zicani xbox 360 controller.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Meni se svidja PS3 wireless. Sto se tice kvalitete za njega znam da je odlican. Jedina stvar je sto ne znam moze li se direktno nastiklati u PC? :)
     
  17. JaLa

    JaLa Komšija

    Nista dealextreme, samo kopije, nemaju original gamepad-e za XBOX 360 iako pise ko fol brandiran ovo ono.
     
  18. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Mene zanima,gdje vise ima taj gamepad da se kupi?(xbox 360)
     
  19. JaLa

    JaLa Komšija

    Neki dan uzeo jaranu preko pik-a gamepad X360, navodno nov i original. I fkt izgleda tako kada je zapakovan i to. Ne mozes primjetiti da je kopija.
    Otvoris ga kuci, vidis da je ona "refurbished" verzija sa sitnim tragovima koristenja, i da gamepad nije origi microsoftov

    Tako da ne znam gdje nabaviti original ovaj gamepad
     
  20. fera

    fera Novi član

    Ni ja sebi ne mogu da nadjem, ljudi pomagajte!

    P.S.
    Jel istina da windows Saitek Cyborg Rumble Pad prepozna kao Xbox 360 Controller?