Koji I5 procesor?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by anselmo, Jul 2, 2013.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tako je :D

    Jel to u BH ili SRB?

    Ja sad zvao, pitao za 3770K i nista ne spominje, a nema ni moje Banke podrzane.

    Ako bi placao kesom imam veliku kamatu od Banke, tako da me zanima sta se to dobije kako bi izvagao ? Moze i P.P. :D :?: Hvala :D
     
  2. anselmo

    anselmo Novi član

    Zvao sam i ja radnju na Hrasnu,kazu da su cijene na sajtu sa pdv-om,ako uzimas na rate (uni kredit) da ide jos 10% na cijenu.danas trebam dobiti mail sa konacnom cijenom pa vam javim.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najjeftinija opcija kupovine kad se nema para je uzimanje pozajmice u banci preko koje primas platu vecinom u visini do 3 mjesecne plate jer tako je kamata minimalna i kupovina djelova na piku kod pere mikija ili didija i kraj price. Razlika u cijeni je tolika da kamata nema sanse da se i priblizi ustedjenom novcu.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    A kako vracas pozajmnicu ?

    Edit. Ovo nisam znao i zvuci dobro :wink:
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pozajmicu vracas kako hoces,uglavnom se odobrava na 6 mjeseci a ako je u tom vremenu ne vratis automatski se obnavlja na novih 6 mjeseci i tako stalno.Fakticki ne moras je nikad ni vratiti al ti redovno uzimaju kamatu a kamatu placas na onoliko para koliko nedostaje od odobrenog iznosa.

    Jedini uslov za automatsko obnavljanje pozajmice je putanja kojom plata stize na tvoj racun.Znaci mora biti upalcena prvo na neki bankin racun pa sa njega na tvoj da bi oni bili u mogucnosti stopirati priliv novca od firme prema tebi dok ti odradjujes otkazni rok u slucaju da ti dobijes otkaz.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Eh, imam ja to imena "limit" :D

    Al nije kod mene 3 plate, nego 1 i jest to povoljno, ali imam ja "veliki" kredit i zato mi ne daju vise, mada nisam ni pitao.

    Imam ja jos 2 dvije kartice koje nemogu u WinWin - nemaju Ugovor, a meni se ne isplati dizati gotovinu (ajd vecu od 300 KM) zbog kamate.

    Kaze mozda bude Ugovor za 15-20 dana, a hocel tada biti ova cijena i na stanju...ne znaju.

    Edit. Hvala druze dino :wink:
     
  7. anselmo

    anselmo Novi član

    Ja imam jes paket kod uni kredit banke i to je super stvar.dozvoljav ti kupovinu na rate u skoro svim radnjama,bez kamata,u vecini slucajeva.to prolazi kod winwin,rekli su mi.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    A jesu li rekli koje je iznenadjenje :idea: :?: :D
     
  9. anselmo

    anselmo Novi član

    Nemam pojma,mozda sto mi jos nisu poslali mail sa cijenama!?
     
  10. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Vjerovatno ogromne kamate ako ne budes placao rate na vrijeme. :lol:
     
  11. DarGar

    DarGar Aktivista

    uglavnom, winwin u bih ima neke nenormalno dobre cijene, cak sta vise odlicno, medjutim za nekih 15artikla sam im poslao upit, ni jedan, ama bas ni jedan nije cijena koja je navedena na sajtu.

    mozda meni losa sreca, al nebi bas rekao
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    À sajt je prica za sebe :)
     
  13. anselmo

    anselmo Novi član

    Meni su jucer poslali mail za komponente koje me interesuju.sve su cijene kao na sajtu,ceka se nekih 6-7 dana da stignu.meni su skroz ok i cijene i usluga.ne mogu se pozaliti.moze i na rate ali je 10% skuplje,ali su opet povoljniji od npr.imteca.hvala svima na odgovorima.
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Evo sad sam ja pogledao stranicu, i moram reci da je poprilicno losa. Pored manjka komponenti na sajtu (posebno sam se razocarao kod GPU i HDD sekcije), nemaju nikako SSD-ove da prodaju, sto u biti mene zanima. Sve u svemu, relativno slabo.
     
  15. anselmo

    anselmo Novi član

    Jel problem ako koristim kingston ram 1600 1.65v sa i5 procesorom?kao intel preporucuje 1.5v ram.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nije problem, a pogledaj sa CPU-Z (ili u bios-u) na koliko ti radi ram. Kod mene je 1.585 V. 1.65 v je ako i kada je OC.

    Ljudi nemaju mnogo zaposlenih i bolje je sto nije "sminka" od radnje-bilo bi skuplje.

    Sve sto ima u Srbiji i na njihovoj stranici u Sarajevu mogu naruciti, ako ima papire za uvoz...

    http://www.winwin.rs/o-nama.html
    Intel i5 3570K u Srbiji je cca 390 KM i radi se o direktnom uvozniku.

    Ako je jeftinije od Imtec-a to je super, pogledaj Kimtec-ekupi.ba 3570K = 518,00 KM ;
    http://www.ekupi.ba/Procesor-Intel-Core ... 01717.aspx

    Treba uzeti u obzir da Ivy procesora nece jos dugo biti zbog Haswella, jos malo i nema...
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije problem,ja koristim kingston 2400mhz takodje na 1,65v i to je OK,medjutim naponi veci od 1,65v su opasni.
     
  18. anselmo

    anselmo Novi član

    I5 3570K kod win je 428 km,mislim uzeti Msi z77a g-43 maticnu i 2x4 gb kingstona 1600,ubacit moju gtx 460 gs 1 gb pa pucat dok ne bude para za neku bolju.znaci 1.65 je ok,citao sam po netu da se sa ovom msi moze smanjiti na 1.5 v a da ostane 1600 mhz.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne zamaraj se sa voltazom memorije , 1.65 je sasvim OK i unutar specifikacija procesora, cak ni 1.7V nije nista strasno.

    Ja vec 18mj koristim 1.65V na memoriji i nema potrebe da se sa tim zamaras, kupi komponente , sklopi racunar i uzivaj. :wink:
     
  20. anselmo

    anselmo Novi član

    Ma eto cisto da cujem iskustva.hvala svima ,pomogli ste kao i uvijek.