Koji kuler nabacit iz ovog izbora?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by fipi, Mar 28, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. fipi

    fipi Aktivista

    CPU Cooler SST-NT05-v.2 SilverStone P4-478/775/AM2 speed con 57,25 KM

    CPU Cooler SST-NT01-V.2 SilverStone 71,96 KM

    CPU Cooler SST-NT06 Lite SilverStone 72,26 KM

    CPU Cooler Noctua NH-U9B LGA 775, AM2+ 81,43 KM

    CPU Cooler Noctua NH-U12P LGA 775, AM2+ 98,27 KM

    CPU Cooler Noctua NH-C12P LGA 775, AM2+ 103,89 KM

    Samo da je dobro tih i da mogu igrat igre na ljeto. Imam onaj intelov c2d 7200 procesor nseto tako se zove, mozda ga nekad poslje malo kloknem ako zatreba.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    NH-U12P je najbolji izbor ako tražiš što bolje zracno hlađenje.
    Ako imas viska para, a zelis overklokati procesor, ovo je pravi izbor.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Licno imam Noctuu i mogu reci da je za klasu ispred bilo cega sto sam do sada probao a to je
    Asus Star Ice/ Silent Knight/TT Silent Boost /Freezer Pro.

    Jednostavno imaju finalnu izradu koja je bez premca.

    Alternativno mozes vidjeti Freezer Extreme (cca 75km u ingelu) ...
     
  4. fipi

    fipi Aktivista

    Ma mogu samo u genelecu uzet, tamo mi je sve pod garancijom
     
  5. LoLo

    LoLo Novi član


    To ti je bacanje para, pogotov za taj proc, meni ga je hladio stock vent na 3.8GHz na 64 C, s Sonicom od 50 i nesto sitno KM PASIVNO mi nije prelazio 56-57 pri Orthosu (a tesko da ce ikad vise biti toliko opterecen), ili AC Freze PRO oko 40-ak KM cini mi se, i vise nego dovoljno za ohladit E7200. Ali ako imas love za bacat sa Nocutom i sl neces pogrijesit, samo mislim da nemas neke dobiti od tog a ocito dodje vise.

    Iako, imas i mnogo boljih od Nocute, npr Thermalright Ultra ili Sunbeam-jedan od naj boljih, samo ne znam koliko su ti dostupni.
     
  6. ZEEP

    ZEEP Novi član

    1. Novi intelovi stock hladnjaci su veoma niskog profila(samim tim i manje metalne zapremine) + nemaju ni bakarnu jezgru. Malo mi je tesko povjerovati u ovu tvoju izjavu.
    2. Nemaju svi identican chip. Cak i da je tacno da tvoj primjerak ne ide preko 64 na 3.8(sto je oko 50% overclock), ne znaci da ce i neciji drugi ici sa istom voltazom na istu brzinu.
    3. Moderatori nista ne rade?
     
  7. trna

    trna Novi član

    moj prijedlog CPU Cooler Noctua NH-U12P LGA 775, AM2+
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sta moderatori da rade? Prvo je on digao temu nakon 15 dana da bi dao svoje misljenje pa sada ti.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam sta vam je tolika frka ako neko digne stariju temu??? Mozda neko nije bio na forumu 15 dana, ne vise svi ovdje :D. A i da nije to ne vidim u cemu je toliki problem?
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa recimo ti pitas koji usb stick od 8gb da kupis. Receno ti je i ti zavrsis kupovinu. Nakon 20 dana neko digne temu i kaze +1 za patriot x-porter. Ili npr. kaze ja imam takems 8gb i zadovoljan sam... (so what?) Postoje teme koje se ozivljavaju s razlogom, a ove tipa sta da kupim, nema smisla dizati da bi neko nakon pola mjeseca rekao sta on misli. Ja ne bih nista rekao na dizanje teme, osvrnuo sam se na kritiku moderatorima a u isto vrijeme se pravi bespotreban post (ili posao za moderisanje).
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koliko ja vidim tip jos nije odlucio sta ce kupiti i nije kupio. A jos kaze da mu je to za ljeto :D
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako ga do sad nije kupio, nece ga ni kupiti. Kako je hurma rekao, dizanje ovakvih tema nema smisla, i kad naletim neraspolozen onda to bude sankcionisano.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zar nisam ja to rekao :D :smt003

    @dmr a to ti planiras javiti koji si usb kupio u onoj temi? Ovdje je sve jasno, lik pita sta od ovoga da kupi, dobio je odgovor i nema potrebe bilo sta dalje pisati (pogotovo sto je fino rekao da je ogranicen na genelec).
     
Thread Status:
Not open for further replies.