Koji mobilni provider koristite i zasto?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by pac, Aug 4, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja koristim bh telekom midi 15 paket,pretplata znaci i zadovoljan sam
    uz to mi jos dodje i 10 Mb interneta,sasvim dovoljno za dnevni poregled vijesti,par sajtova,malo fb nekada i to je to
    sto neko kaze,nije da skidam torrente preko moba pa da ti treba giga i giga
    za sada mi ne treba veci paket ali ako bi trebao,presao bi,dobijes jos jeftinije razgovore i poruke i ostale pogodnosti
    mreza mi je uvijek dostupna,nikada ne steka,3G uvijek imam i ja zadovoljan
     
  2. pac

    pac Komšija

    Moze li mi neko reci sa midi 30 oaketom koliko se naplacujem 3g po MB-u?
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    isti sam ovakav :) racun u prosjeku 20KM.
     
  4. wudu

    wudu Aktivista

    Vaši me komentari sve više vuku da pređem i ja na pretplatu, jer iskreno mislim da previše para dajem na Ultra kredit.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam na pretplati otkad je uveden sistem da to sto placas kao pretplatu, zapravo trosis (nema klasicne pretplate, npr. plati 10KM, pa onda na to koliko potrosis za pozive, sms, net....). Najvise me zivcirale te dopune, onda ti nestane kredita kad ti najvise treba, pa skuplji pozivi i sms... tako da je pretplata odnijela pobjedu :D
     
  6. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Ne znam na kojem si internet paketu, od toga ovisi koliko naplaćuju za prekoračenja

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  7. pac

    pac Komšija

    Trenutno sam na ultri pa sam razmisljao da predjem na pretlatu kod eroneta ili bht-a. Kod eroneta mi se svidja 25KM razgovori i sms +5KM za 500MB saobracaja ako potpises ugovor na 2god i uzmes tel za 1KM, medjutim mi se nesvidjaju ova 24 mjeseca :). Kod telekoma mi se jedino jedino odgovara sto nisam vezan, sto nepoptisujem nikakav ugovor na 12 ili 24 mjeseca. Dok je kod eroneta opet minimalan ugovor koji moras poptisati na 3 mjeseca bez 500MB saobracaja.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ne volim telecom al nikako, al ruku na srce najjeftinija opcija opd preplatom, hem ti telefon na rate daju hem vecina na toj mrezi :)
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Wraže, kakva je pokrivenost 3g-om na prostoru Hercegovine?
    Jesi zadovoljan brzinom, nestaje li ga itd.?
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Slabo ima 3G kod Eroneta. Kod mene u Capljini samo na jednoj baznoj stanici, a mislim da ni po Mostaru nije puno bolje.
    Sto se brzine tice, upravo mjerio speedtestom i kaze ping: 131ms, DL: 1467kbps, UL:79kbps.
    Po meni upotrebljivo za pogledat mail i ostale "sitne" potrebe.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Znači ovo što si mjerio je Edge?
    ne razumijem se najbolje u ovo
     
  12. wragg

    wragg Aktivista

    Nije ovo EDGE. Pa ne moze EDGE toliko provuci.
    Ovo je HSDPA, iliti 3.5G, samo sto Eronet ocito to throttla. Ali opet ti kazem, meni je dovoljno jer ne vucem torrente preko mobitela (iako bih mogao :mrgreen: )
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo da se i ja upisem,BHtelecom Mini15, do skoro sam bio na Ultri pa se presalto.
     
  14. Talnay

    Talnay Aktivista

    Evo, ja sam na Bhtelecom "Poseban II" , 8 KM pretplata i 250 besplatnih SMS prema BH provajderima, dodje mi izmedju 10-15 KM mjesečno. Skroz sam zadovoljan, i ne treba mi ništa bolje, samo jesu telefoni skupi u odnosu na Mini 15, dok mi je žena na Eronet isto poseban paket, ali nismo zadovoljni jer nam dodje i do 30 KM a šalje do 200 smsova mjesečno, pa razmišljamo o prelasku na m-tel isto poseban paket u koji je ukljuceno 11 KM pretplate i 500 free smsova.
    Znači, po meni ide 1 mjesto (po datim uslugama) M-telu, onda BHT a Eronet ne bi ni stavljao na listu.. :)
     
  15. pac

    pac Komšija

    Jeli primjetna razlika u odmosu koliko sad pricas i saljes poruke? I sta ti je od dokumentacije trebalo?
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    I mene ovo zanima, pa ako može impresije. Ja sam na ultri, ali telefon koristim jako malo, tipa gdje si, eto me. Potrošim baš oko 10-15km, pa sad ne znam da li da prelazim na taj mini 15 ili ne.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako trosis mjesecno 10KM ne isplati ti se ici na pretplatu, ako trosisi 15KM i vise, isplati...
     
  18. h2o

    h2o Aktivista

    Mjereno na skenderiji.

    [​IMG]
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Poruke su jeftinije, pozivi su jeftiniji, imas dodatne usluge i nikad ne ostajes bez kredita.
     
  20. Deniken

    Deniken Aktivista

    Dugo sam na Eronetu i to dopune bonovima i te gluposti. Minimalno mjesecno trosim 100-120KM (90% su mi sms) i svi mi predlazu da predjem na pretplatu. Ja bi se odlucio za BH Telecom i to MINI 15 i uzeo Samsung I9100 na 2 godine. Jel to pametno? Jel slucajno ko uzimao slicno? Molim vase savjete, misljenja iskustva, prijedloge. Hvala.