Koji mobilni provider koristite i zasto?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by pac, Aug 4, 2011.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa ako vec trosis 100 do 120 KM mjesecno onda ne kontam zasto da uzimas pretplatu od 15 KM kad mozes od 100 KM i da imas sve pogodnosti. Naravno da je pretplata bolja opcija pod uslovom da umijes da se ogranicis i da ne pretjeras sa racunom.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakav je ono fol 1gb neta 5KM bhtelecom ili sam ja to krivo čuo? Na ultri sam 10g nisam na pretplati u čemu je fol?
     
  3. Deniken

    Deniken Aktivista

    Upravo se toga i bojim, to da necu umijeti da se ogranicis kad mi je sve pusteno. A tu pretplatu sam uzeo u obzir tek zbog mobitela koji bi uzeo. Rata je manja za njega...
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pa mozes provjeravat u svakom trenutku koliko si potrosio, barem na BHTelecomu ima ta opcija.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koristim BHtelekom ove ultre điđe miđe od kad znam za sebe, iz srednje, dakle više od 10 godina, a prvom prilikom
    kad proradi usluga prijenosa mobilnog broja, bježim na Eronet, ne znam zašto.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Možda nije prava tema ali..

    ..kako sa kućnog napuniti ultra kredit ? Davno nekada, kada je proradilo, pokusao.. trebala neka prijava ili sta vec. Ali se ne sjecam.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Još kad bi mazlumi uveli da se online može naručiti kod za dopunu, preko kartice il paypala, al to je za njih špansko selo.
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista

    Sto veca pretplata, jeftinije te dodje mobitel. Prijatelj uzeo S2 na Mega100 i telefon ga dodje oko 500KM
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Cijene pravo solidne.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne kontam ove sto trose 100+ KM a to rade sa ultre gdje nemaju ni jednu jedinu pogodnost i gdje pozive placaju ubjedljivo najskuplje
    tebi bi paket midi 50 sa svim pogodnostima i cijenom poruka i poziva pokrio te tvoje potrebe a platio bi duplo manje plus bi imao besplatnih MB za net,plus popust na kupovinu telefona,gratis minute,poruke,ovako nemas nista

    je li to vi sami sebi ne znate sracunati i vidjeti koliko gubite na glupim karticama ??

    ja na mini 15 i to za moje potrebe tamam,ako zatreba vise,idem na midi 30 paket
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Relativno povoljne rekao bih. Naplacuju uspostavu poziva 0,08 KM + PDV sto znaci da ti uzmu 0,10 KM samo sto kazes haloo. Ako koristis za pozive prema ostalim mobilnim i fiksnim svaki poziv te kosta 0,17 + 0,08 = 0,25 + PDV = 0,2925 i ono mozda najvaznije je da je obracunska jedinica MINUTA sto znaci da te isto kosta i poziv od 5 sekundi i poziv od 59 sekundi. A da ne pricamo da ces poziv od 61 sekundu platiti 0,585 KM.

    Mada, eto ima i pozitvnih strana u smislu ovog "besplatnog" razgovora izmedju "haloo" brojeva. Uzmu ti 0,10 KM i pricaj do mile volje.

     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam vidio jedinicu za obracunavanje i to za uspostavu poziva. 60 sec je stvarno mnogo. Mada sam i predpostavljao da nije sve "free". Svejedno sam na telekomu mstudent ali neka konkurencije.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma marketing je cudo. Dobro sto vecim slovima a ono sto ne valja sto manjim :mrgreen:
     
  15. h2o

    h2o Aktivista

    Uspostava poziva znaci da cim ti zazvoni na drugoj strani oni ce naplatiti 10 feninga, nema veze da li se iko javio ili nije.
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma ne vjerujem...
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Poziv je uspostavljen samo ako se pozvana osoba javi. Ne naplaćuje se samo zvonjava.
     
  18. Zlatan

    Zlatan Komšija

    kako se tarifira internet promet na mini 15 paketu? navodno ukljuceno je besplatnih 10MB prometa , a ostatak?
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A ostatak platiš dodatno. Kao i svaki humanitarni poziv, skupi SMS tipa Bingo itd. Tako da se nabere na 50KM. Ne znam koja je cijena tog prometa.
     
  20. Deniken

    Deniken Aktivista

    Moze li mi neko reci sto treba od dokumentacije u BH Telecomu kad zelim kod njih uzeti tarifu (npr 15) i mobitel (Galaxy S 2)? Znam da ima kontakt telefon, ali eto da prvo vidim kod vas to. Jel ima kakvih cekanja, smetnji, losih iskustava itd.