koji prog za klock?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pac, Mar 11, 2006.

  1. pac

    pac Komšija

    imam 9600 pro 256mb htio bih malo da je jaca npr. ko 9600 128MB sa kojim prog bi to najbloje i naj jednostavnije islo?
     
  2. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Riva Tuner i Atitool. Atitool cak ima i test dokle moze ici. Oba imaju profile pa seb napravis da nije klokana uvijek nego samo kad se igras. Imas skinut na hwb-u.

    Hehehe. Odgovor u 5 minuta.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ati tray tools. I ne koristi automatsko odredjivanje maximuma zato sto nije tacno.
     
  4. pac

    pac Komšija

    pa kako cu znati koji je maximum da nebi zijanio graf???
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa probavaj. Dizes po malo i testiras sa nekom igrom ili 3dmarkom.


    Ne mozes spaliti karticu bez dizanja napona. Znaci ako samo dizes frekvencije ne mozes joj nista. Ako pretjeras, nece raditi i to je to. Pucaju teksture, pojavljuju se artifakti. Uglavnom znat ces kad pretjeras.
    Uglavnom core mozes slobodno dici do nekih 440-450MHz. Moja ide do 520 uz dizanje voltaze, a imam isti gpu kao i ti. Za memoriju ne znam koja je na toj kartici.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja upalim NFS MW i ATT. kad pocen igra winkey :D ili alt+tab i dignem freq pa se vratim u igru.. pa sve tako dok ne pocnem da da dobijam neke cudne linije :) po ekranu :D
     
  7. Guest

    Guest Guest

    ja imam istu grafu i trenutno nemam potrebe za clockanje

    igrao sam NFS MW na full details bez imalo steka

    preporucujem ti da jos ne clockas
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na kojoj rezoluciji hafe legendo? 800x600?
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni manje stopa na 1024x768 nego na 800x600 ali mi opet stopa..... tako da i ne igram puno....
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Kod tebe Qleru uvijek nes naopako. :D:D
     
  11. wacko

    wacko Aktivista

    @DogFather kako si uspio dignuri napon svojoj grafi posto ja ima 9550 i ide mi samo do 400 gpu a memorija cak do 290 pa bih htio povecati malo napon na gpu ali neznam kako :roll:
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uz abitovu 9550 dodje software OCGuru kojim voltazu GPU-a mozes mijenjati izmedju 1.10V i 1.4V a memorije izmedju 2.7V i 3.0V.

    Defaulti su 1.1 i 2.7. Ja bih uradio i volmod, posto bi kartica mogla jos ako bih mogao jos povecati voltaze jer je temperatura gpu-a do 46 ali jos je pod garancijom pa necu.

    Ne znam da li bi to radilo kod tebe ali probaj. Program nije velik. Oko 1.5MB i moze se skinuti sa abitove sluzbene stranice. (http://www.abit.com.tw)
     
  13. Guest

    Guest Guest

    1024x768

    znas

    nesto vise od 800x600
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hebo te jos ako mozes fear tako igrati onda treba obavijestiti ati i nvidiu da prekinu sa poslom. Sve se moze igrati na 9600pro na max detaljima. Nema potrebe za jacim karticama.
     
  15. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ne steka ni men NFS MW na 1024x768 al ne ide bas smooth. Ipak je razlika 800x600.
     
  16. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Snooooop, ja koristim omega drivere i imas fino ati tray tools u tray-u (kod sata), odi na hardware-overclocking settings i digni za 5% prvo, uzmi digitron i 400+5% izbacice ti 420 tako i za memu, pa fino pokreni 3dmark03 i vidi imas li kakvih artefakata(pucanje slike, trokutici na slici egzoticne boje uglavnom primjetices) i ako nema opet za 5% gore i tako dok ne pocnu artefakti, kad pocnu smanjis za 5MHz memu i gpu i to ti je to
     
  17. wacko

    wacko Aktivista

    eto i kod mene prijatelj je supio dignuti asus readeon 9550 na 510/500 a ja svoju drzim na 405/580 jer kad digne do 410 i nadalje slika se smrzne i nakon 5 sekundi vrati na default postavke e sad da li je to zbog male voltaze slabe napšojne ili cega vec :x
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    kaj tako cijedite 9600 Pro, za djep i u kupovinu... :eek: :eek: :D :D

    kaj ce ti voltage mode na taj grafuljgerici.....
     
  19. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    i meni se desavalo isto kao kod wacko, doduse sa fx5200. Pretpostavljam da nema dovoljno napona da gura tolike frekvencije
     
  20. Ace_

    Ace_ Aktivista

    nemaju svi love za 6600GT, a od 9550 se moze napraviti lako 9600pro i igrati se isto kao oni sa 6600GT samo u manje detalja