Koji PSU

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by efo, Jul 5, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja to nebih pokusavao sa kinezerom a i to ti nece biti pouzdano ako sistem opet bude nestabilan..

    Ako hoces da budes siguran 100% da nije do napojne onda nadji (posudi) neko brand min. 350W napajanje..
     
  2. efo

    efo Komšija

    grehota mi spustat proc na def. :D ali to ispade najjednostavnije rjesenje. probacu to, kroz sat vremena sam kuci, pa javim, ali cisto sumnjam da je ram problem ^^
     
  3. efo

    efo Komšija

    evo prvo sam odlucio istestirat trenutne postavke; proc 3.04, grafa def, sa everestovim stability testom + furmark na max, reza 1024x768; evo vec 20+ min radi bez problema... u sustini sa procom na 3.04 sam imao 'samo' jedan bsod, danas cim sam upalio komp i mini freeze sinoc u krizi 2, na 3.2 ghz i osjetno vecim naponom freezovi su bili dosta cesci, tako da idalje mislim da je napojna problem, mozda neki od napona previse odskace? Vidjecu kako ce se ponasati u narednih par dana, pa cu skontat dal da odmah kupujem napojnu
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    jeste izvodivo u idealnim uslovima ali to je tesko napraviti, pogotovo sa tim tvojim komponentama..
    Cisto zato jer dvije napojne ne emituju potpuno iste parametre struje..Tu dodje do problema na struji koja dolazi preko PCIEX porta i dodatnog napajanja..Uglavnom ne bih ti savjetovao jer znam neke koji su to pokusavali pa se nije dobro zavrsilo..
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    probaj posudit napojnu pa istestiraj, ja sam imao probleme jednom zbog slabe napojne, bas ti freezovi i slicne stvari..
    Posto je powerline u pitanju ne treba da te puno čudi bilo šta..
     
  6. efo

    efo Komšija

    na kraju se odlucih za ovu, na preporuku prijatelja, konjislava sa foruma :D

    http://geizhals.at/a543132.html

    ima cak i review iste na hwbu; http://www.hardwarebase.net/recenzije/4 ... r-a450-psu

    danas opet freeze cim sam upalio komp, nakon restarta opet normalno... isto mi se ponavlja zadnjih par puta (prvi put upalim komp, zaledi kad tek udje na desktop, restartujem, radi normalno)... sve i da nije do napojne, mada mislim da jeste, sto rece dino isplati se ulozit u kvalitetno napajanje u svakom slucaju.

    ovaj cougar ce me doc oko 120km
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Onaj XFX Core Edition 450W za 85KM (43Euro) je mnogo bolji izbor..

    Sretno..
     
  8. efo

    efo Komšija

    kolko sam skonto cougar je kvalitetniji, a i taj xfx bi me izaso oko 100km, dakle 20km manje, zbog postarine i to... sad dali se isplati razlika... vjecita dilema
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Taj Cougar nije kvalitetnija napojna od ovog XFX-a i ne vrijedi ni 1KM vise od XFX-a..

    Obje napojne su kvalitetne..
     
  10. efo

    efo Komšija

    evo sad razgledam i sam to skontah.. xD

    onda ipak xfx

    ... al sad je problem sto xfx mora narucivati, a nece mu stic prije nego on krene ovamo... hhahaah... opet sam na standby
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ostaje na tebi da odlucis.. :wink:

    Nemoj me pogresno shvatiti,neces pogrijesiti ako bilo koju uzmes od ovih jedinica..

    Pitanje je samo da li tebi vrijedi ta Cougar 20tak KM vise i da li si spreman to da platis..

    Ako je pegla sa dobavljanjem XFX-a onda idi na Cougar ..
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I sad pitanje da li je ta cougar bolja od one fortron 500W iz prvog posta? Znam da je fortron prilično zastario radi konektora za grafičko napajanje ali to se ionako riješi sa molexima za par KM.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Za njegove potrebe nema neke razlike ali da tu je pitanje konektora..

    Pored XFX za 100KM (koji ima sve konektore,sleeved kablove i bolji izgled) i Fortrona za 100KM ,naravno onda XFX..
     
  14. efo

    efo Komšija

  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Taj Corsair CX430 je vrlo dobra napojna ali ima 336W na 12V+ railu i samo jedan PCIE 6+2pin konektor za grafe..

    Tvoju konfu bi fino gurala bez ikakvih problema..

    Da, :wink: ima review na jonnyguru.com..
     
  16. efo

    efo Komšija

    ovu cu platit 75km, a onu cougar bih platio preko 120 (jer bi za nju morao placati postarinu); mislim da se razlika u cijeni ne isplati. konjislav ima cx400, za koju sam negdje procitao da je malo bolja od ove cx430; ne znam tacno zasto, ali je razlika minorna; a konjislav goni cetverojezgarnog athlona na 3.6ghz, 6950 2gb, tri diska itd bez ikakvih problema.

    mislim da ce ovo biti konacan izbor
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da CX400 ima malo bolju efikasnost od CX430 ali to netreba da te zanima,i ima 360W na 12V+ railu (CX430 ima 336W)..

    CX400 je made by Seasonic a CX430 made by CWT..

    Za 75KM stvarno neces nista bolje uzeti.. :wink:
     
  18. efo

    efo Komšija

    napojna narucena, trebala bi stic u ponedjeljak ili utorak :)) konacna cijena 74.05KM :D

    moze onda lock ovdje
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sretno i javi kako fercera :smt006 ..
     
  20. efo

    efo Komšija

    vazi ;)