Koji Quad Core?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jessus, Feb 15, 2011.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa sa ovog sajta http://www.nvidia.com/object/win7-winvi ... river.html

    Pa kaze :
    Sli necemo gledati, pa cemo uzeti primjer :
    Kao sto vidimo nema moje GTS 450 :D
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma njoj netreba boost :smt003 .
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    E dmr, jasno je meni na sto ti ides.

    Ovo sa drajverima je samo tuning, stelung itd nove grafike, pa da je utegnu nakon izlaska na trziste, ali dobro sam rekao ovo :) :
    Zato on moze uz malo love svoj sistem tunirat :)

    Ode nam covjek preko glave, znam ja (za ostale se necu izjasnjavati) kako je to kad te naka lova zasvrbi u djepu, a opet spisak dug...jos kad za par mjeseci izadje nesto bolje...

    Ja oboli za HAF XM :smt007 :smt005
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    kako ja igram na high 1080p, 55-60fps.. ne kaki :smt002
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Igras SP a da ces se naigrat karkanda sa tom grafom na toj rezi i tim detaljima moze samo ako ubacis jos jednu u CF.
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    sp nisam ni dotako ako mi vjerujes..nisam svaku mapu sad testirao,al je i preigrivo,nisam mogao zadovoljniji biti.. ne znam o cemu ti pricas...

    jesam gulio metro najvise doduse,al sam i ostale mape probao islo je glatko sve
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Neka posebna izvedba HD 6850. :smt005
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    :D

    Ta karta max izbaci 40 fps na high u prosjeku. Drugo je ako pogledaš u nebo pa ti na momenat izbaci 60-70fps ali ovdje se gleda average. Pa znam o čemu pričam imao sam je godinu dana i to najjači model koji sam vidio sa visokim klokovima. Nije isto metro sa 32 igrača npr. ili Karkand sa 64.

    http://www.guru3d.com/article/battlefie ... ark-test/8
     
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    aj kad budem instaliro ponovo pa cu bacit screen,da ne bude da supljiram
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    HD 7870 na Ultra +2AA (1920x1080) padne ispod 40 fps na Karkandu sa i5 3570K na 4.6 GHz.

    Kao sto forza rece nije vazan peak fps, nego avarage, doduse meni je minimalac najvazniji.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moze metro,bazaar kad ne pada kisa po onim zatvorenim prostorima i npr kad na bazaaru izadjes na market gdje imas otvoreni prostor i 10 ili vise igraca u jednom trenutku tu dobijas slideshow instant.

    Igrao sam ja sa svojom 6950 OC vezija i dodatno kloknuta na brzinu 6970/GTX570 i picim na high sa 4xAA i sve ide dobro dok ne izadjem tako na otvoreno gdje je akcija zestoka i tad se vidi da od tih postavki nema nista.I onda sam igrao na high bez AA i imao sam uglavnom lock na 60fps a na tim otvoremin mjestima je padalo na 50-55.A jos na sve to igram na 1680-1050


    A karkand,to je prica za sebe!
     
  12. veki81

    veki81 Aktivista

    Pa jarane jaca tvoja jedna nego moje 2 jos igram na 1280x1024.
     
  13. p4ja

    p4ja Komšija

    kao sto sam naveo ja sam cjepao metro najvise,a nisam se zadavao oko mjerenja toliko,ali znam da sam palio fraps par puta i ocitao toliko,najbitnije je,da igra ide fluidno i kvalitetno na full hd rezoluciji,bar sam prezadovoljan bio
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Kako i ja rekoh ranije,mogu te mape u zatvorenom prostoru dobro raditi i na slabijim karicama.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja vjerujem da ima malo soli u prici koju zastupa p4ja, jer ima mocan i5-2400 Quad Core procesor i oba kanala RAM-a zatvorena, ako je 4x4 RAM postavka...

    Kod mene ni na C2D, a ni na C2Q grafika nije bila 100 % opterecena zbog procesora :D

    AA cesto bude postavljen OFF, jer igra sama instalira takve postavke. Ja to poslije "cackam"...
     
  16. p4ja

    p4ja Komšija

    2500 je kod mene,ram 16 gb preventive radi sam uzeo radi ps ai i rendanja,da mi ne steka,al eto i kad kreiram 6k puta 6k file u ps-u,kad zumiram zna zatrzat...to me izludi iskreno,kad sam prvi put pokrenuo bf3 sam mi je postavio high i aa upaljen 4x meni se cini,al nisam grama zalio sto ne mogu ultra,jer mi je i ovo bilo abu zenze sto bi rekli papci. :)
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo da opet dignem temu na noge.. Danas sam probao novi NFS i kako sam i mislio fps je ispodprosjecan. Vidim da kolega s foruma prodaje Q6600 pa me interesuje da li bi mi po vasem misljenju bio dovoljan da izguram ove predstojece zimske naslove, + da ubacim jos koju gigu RAM-a. Da se ne bi ponavljali po hiljaditi put, znam da je to neisplativo jer za nekih 500KM mogu uzeti plocu i neki i3 i RAM i da sam miran ali od toga nema nista jer svakako planiram prije odlaska iz BIH da prodam pc, laptop i tableta i da uzmem sebi neki laptop iz ROG serije.. Znaci interesuje me da li s nekim starijim quadom tipa q6600/q9400 mogu pregurati ovu i zimu i stvari tipa hitmana, nfs, AC, BO2 itd itd.
     
  18. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    koja rezolucija?
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Iskreno receno taj q6600 na stock brzini je taraba ziva al ako uspijes dogurati bar do 3,0ghz na toj ploci vec ce moci posluziti,imaj na umu da ce ti trebati i neko malo bolje hladjenje,nadam se da imas nesto bolje od stock hladnjaka od tog E4600.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    1280 x 1024 je reza.. Imam Thermaltake Slim X3 cooler ali on i nije nesto specijalno za clockanja, mislio sam ga svakako dati uz ovaj procesor kad ga prodam. Ima li kakav quad da je znacajno bolji od q6600 a da se uklapa u nekih 200KM? Nadam se da cu izvuci 50-60KM za moj procesor tako da mi se vise od 150KM ne daje na novi. A s clockanjem i nisam neki ekspert, ovaj svoj E4600 sam clocknuo na 3.0 ali to je za ovaj procesor smijesno tako da ne znam kako bi se snasao sa Q6600...