Koji USB stick?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, Apr 27, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam bas upoznat sa USB stikovima. Koji bi mi preporucili od 8GB, bitno mi je sto brze zapisivanje. Ili je to sada isto na svim?
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    a zasto ovo pitanje u ovaj forum :). Moja logika po ovom pitanju zgrabi najveci za najmanje para :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    Da. Svi su u par deka, osim ako baš hoćeš da potrošiš.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Patriot x-porter xt.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uff zbunih se pa stavih na pogresno mijesto :). OK znaci ovi od 8GB su tu negdje sa brzinom zapisivanja. Malo me isprepado jedan stari stik od 512MB koji je imao uzasno sporo zapisivanje :). THX!
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    +1 koliko sam gledao uokolo, a košta oko 300-350kn (~80-90km) u hgspotu kod nas.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja imam x-porter xt 2 GB i prezadovoljan + LIFETIME garancija
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako kupujes 8gb za 30KM onda da, vecina ima slicne performanse. Ali ako ubods npr losiji primjerak kingstona koji pise 3.5kb/s, to je 3 puta sporije od x-porter-a. Npr na ovaj prebacis za 10min a na drugi za pola sata :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti je bitna brzina zapisivanja, zaobidji Transcend i Apacer (jeftiniji, trzisno konkurentni stickovi). Brzina citanja je jako dobra, ali pisanje bi mogao predstavljati problem.
    +1 za Patriot.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sacekaj x-porter doci ce ubrzo ak ti se ne zuri.

    EDIT: moja greska ja sam mislio na "XT BOOST" Patriotove stickove ove sa gumenim kucistem to je moja preporuka evo ti linkovi ispod

    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=14463
    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=14464

    4GB ima odmah a 8 GB je nestalo doci ce ubrzo.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne zuri mi se, kada ocekujete? :)
     
  13. trna

    trna Novi član

    Ima X-porter na stanju, ako ti nije problem sacekaj ovaj da stigne Patriot XT BOOST USB memory stick 8GB 200x read PEF8GUSB
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta je sad, taj jos brzi u zapisivanju? :)
     
  15. trna

    trna Novi član

    Nemoj da ti nista obecavam :mrgreen: Al mislim nekih 10-tak dana stize nova tura Patriot-a. Ako ti odgovara ovaj XT BOOST od 4GB ima ga u poslovnici u Mostaru pa mogu povuci ?
     
  16. trna

    trna Novi član

    Dodji pa ces vidjeti, ima ga Brano :mrgreen:
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad mi nista nije jasno :D Je li ima x-porter na stanju od 8GB? :mrgreen:
     
  18. trna

    trna Novi član

    Patriot X-PORTER USB memory stick 8GB black PSF8GUSB ima na stanju :p Al ti je moj prijedlog XT-BOOST serija
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK, ispravi onda na webu jer pise da je na stanju 0 :D
     
  20. trna

    trna Novi član

    Uh, da mogu samo tako :) Napisao sam ti na PM razlog, a to je da se vidi samo centralni lager a ne i maloprodaje pa se tako moze desiti da je stanje na skladistu 0 a tog produkta ima po maloprodajama. Izgleda da cemo morati ubaciti i kolone za maloprodaje :mrgreen: