Koji USB stick?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, Apr 27, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam vise puta imo iskustva da pise na webu da imate a dodjem u maloprodaju pa mi kaze nema :mrgreen: Al eto da ne off topic-ujemo vise.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    I jedni i drugi imaju dosta brzih modela. Tesko je tako generalizovati. Evo korisna tema:
    http://www.benchmark.rs/forum/showthrea ... ost1801530
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ne vidim u cemu je citava filozofija i rasprava kada sve sto je potrebno uraditi jeste otici na stranicu proivzodjaca i pogledati deklarisane R/W performanse izrazene u MB/s ili brzinom kao kod CD-ova (tipa 200x=30MB/s jer je 1x=153.6 KB/s).
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mozda zato sto deklarisane performanse nisu tacne? Ja imam ocz rally2 8gb i deklarisano je 15mb/s za upis, a ja imam 10-11. Srecom, mnogo ljudi se zalilo pa su na stranicu postavili 8-15 :smt003
    Cemu onda bilo kakvo testiranje?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ko ti i pored 'testiranja' garantuje da su svi koristeni flash chipovi isti? Vecina proizvodjaca ocito ima vise serija proizvoda pa sam vec sugerisao da je potrebno napraviti pretragu tih modela i onda vidjeti sta je od toga dostupno ovdje.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa isto kao i testiranje ddr memorija. Osim overclock-a sve ostalo je bespotrebno, a i sto se tice oc-a zavisi od primjerka i chipova.
    Postavio sam temu gdje je dosta ljudi dalo svoje misljenje i iskustva. Neki se proizvodi jednostavno izdvajaju, pored svih specifikacija. Takodje, 90% pitanja ovdje se moze odgovoriti licnom pretragom u 5 min. Nekome je mrsko, a neko trazi preporuke iz iskustva i sl.
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    mene bi interesovalo suprotno: koji proizvodjaci imaju kvalitetne i pouzdane USB stikkove?
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Upravo o tome smo mobsterc i ja diskusovali. Analogija je sa trzista memorijskih modula jer se umjesto klasicnih mem. chipova ovaj put kupuju flash chipovi tako da prakticno svaka kompanija moze da ponudi kvalitetan USB flash drive. Najvise love (marketing) po tom pitanju izdvajaju A-Data, Corsair, OCZ i Super Talent.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    pa napravljen je tako da ga samo maljem mozes unistiti, sav je u debelom sloju gume :smt003 , sala mala. Ja sam imao srece da dobijem jedan na poklon ali ubrzo nakon toga vecina kolega iz servisa ga je pokupovala i svi su zadovoljni. Licno mislim da je gubljenje vremena trazenje drugog sticka osim mozda Magnuma koji je jos uvijek preskup,
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kod nas nema definitivno nista kvalitetnije od patriota. BTW, jebes ti garanciju ako izgubis podatke :smt003
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dobro. Al bolje i to pa da dobijes novi a ne da izgubis podatke a jos valja kupit novi :mrgreen:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    jel opet moramo ovu priču ponavljati? :roll:
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ne kontam sta se ima ponavljati jednostavno dozivotna garancija kod ovlastenih distributera, na ove Boost modele, kratko i jasno.
    EDIT: dok se prodaje proizvod imas i garanciju to se podrazumjeva valjda.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Syss pita jel treba ponavljati sta znaci "lifetime" :wink:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    dok se PROIZVODI, a ne prodaje.

    što znači da ako sutra prestane proizvodnja dotičnog sticka, ovisan si o garanciji dealera/uvoznika, a ne proizvođača... tako da je taj lifetime bulšit teži.

    ajd nađi sad ko štanca highend lifetime ddr1 module koji su bile normala u ponudi prije 2-3-4 godine.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije valjda da se mili bas na taj odredjeni model? Ako je tako onda bolje da ima makar 1godinu garancije nego lifetime :)
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da zavrsimo pricu oko sticka i lifetime garancije. XT Boost sam ti preporucio iz razloga jer ga i sam imam i izuzetno je brz i otporan na vanjske uticaje (vlaga, udarci, ispadanje i sl.). Sto se tice garancije, pusti se price da je lifetime garancija dok traje proizvodnja, to su informacije napamet. Garancija na Boost-a je minimunm kao i na bilo koji drugi patriotov USB stick zanci 5 godina , sa time sto nakon isteka tog perioda imas jos garanciju dokle god je moguce taj stick nabaviti ili se nalazi kod nas u "PRODAJI", mada i ovih 5 godina je ja mislim vise nego dovoljno. Sta sad tebi crkne stick a vise se ne proizvodi, a mi isti imamo jos na zalihi - ispade necemo ti priznati garanciju - nigdje veze, cilj je valjda da ti taj kupac opet nekada dodje. Uglavnom sta god da uzimas od stickova patriot je preporuka sa moje strane a boost serija pogotovo.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sad mi jos reci da ti danas imas na stanju nesto (bilo sta) sto je bilo aktuelno prije pet godina?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Ode se u off-topic skroz, ali EU regulativa po pitanju garancija ima daleko vise smisla i za primjenu na nasim prostorima.