Koji USB stick?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, Apr 27, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    apdejt ti ne razumiješ što ja govorim očito... dakle lifetime garancija je svaka ona garancija ostvariva kod proizvođača, a ne kod tebe u radnji.

    znači ako ti daš garanciju 5 godina, nikome ništa - garancija na uređaj je 5 godina, ni manje, ni više... ukoliko je lifetime garancija (iliti vrijeme proizvodnje) 10 godina, onda preko proizvođača imaš dodatnih 5 godina i naravno vice versa u korist lifetime garancije ukoliko uvoznik daje tipa godinu dana garancije.

    moja poanta je - lifetime garancija je bulšit totalni i ne bi se trebala uopće nigdje spominjati pošto znači nešto totalno deseto, a ne ono što prosječni korisnik odmah pomisli - haman imat ću ga dok ne umrem :)

    druga stvar je sad marketinška strana.

    zasmetalo me to što smatram da bi ti koji radiš tamo di radiš i obavljaš posao koji obavljaš, trebao zadnji od svih u threadu spominjati lifetime garanciju :wink:
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da rezimiramo :). Ako je garancija, kao i na svaki drugi patriotov, 5 godina onda je ovo ipak najbolja kupnja! S tim da ono lifetime samo moze biti plus ako se stik bude proizvodio i nakon tih 5 godina, sto je malo vjerovatno :mrgreen:
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    eto vidiš da kužiš... garancija na usb stick je užasno nebitna jer:

    1. prokleto su jeftini
    2. za godinu dana će ti kapacitet biti osrednji
    3. ukoliko si pokvarene prirode, svaki usb stick možeš "srediti" svako malo da dobiješ novi u servisu
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    LOL za ovo :lol:
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    @syss OK upravu si, nisam odmah skontao na sta si mislio