Koji web hosting sa domenom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Surveyor, Jan 1, 2010.

  1. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Evo razmišljam da pređem sa free web hostinga na plaćeni, pa razmišljam gdje.
    Molio bih ljude sa iskustvom da pomognu. Znači treba mi PHP 5.2, MYSQL, nekih 200+MB prostora oko 70KM godišnje sa domenom (nije bitno koja).
    Ja sam našao povoljno u http://www.makina.ba/ (Linux 2500ccm), ali se nalaze u Orašiju, i imaju 100 pravila radi kojih mogu da isključe bez upozorenja.
    Meni je npr. neophodno da mogu da šaljem aktivacijske email-ove, radi potvrde registracije korisnika. Ne znam da li to oni smatraju spamom ili masovnim porukama, ako se više korisnika registruje u kratkom vremenu. Takođe bi bilo super da mogu da mijenjam php.ini file, da radi php upload (jer stranica služi za razmjenu skripti i seminarskih radova - sve je legalno sa dozvolom od profesora).
    Može i neka strana hosting firma, ali ne znam kako ide to sa uplatama...mada vidim da su puno povoljniji.
    Moj kolega je bio na plaćenom hostingu, međutim kada nije platio za narednu godinu, svi njegovi podaci (ime, prezime, adresa, čak i matični broj), su dostupni jednostavnim pretraživanjem google-a. Pa bi bilo fino da se i tako nešto izbjegne.

    Eto svaki prijedlog je dobrodošao. Unaprijed zahvaljujem. Pozdrav
     
  2. tux_

    tux_ Aktivista

    Otprilike nesto ovako ce biti dostupno za nekih 20-ak dana.. Otprilike u cijeni koju spominjes. I da.. php.ini fajl neces moci mjenjati niti na jednom shared hostingu

    http://img.ba/e0or
     
  3. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Fino ovo izgleda. Znaš li možda hoće li se moći putem .htaccess-a mijenjati veličina file-a za php upload, pošto je po default 2mb a to mi je premalo. Trebalo bi mi negdje do oko 10mb da može upload.
     
  4. hijacker

    hijacker Novi član

    Javi se meni na PM imam ja dedicated server dacu ti ja dzaba takav hosting od 200 mb sto kazes i setovacu ja u php.ini to sto treba..
     
  5. tux_

    tux_ Aktivista

    Posalji mi mail na PP pa te obavjestim kad sve ovo pustim (ako si zainteresovan.. ).Oko svega se mozemo dogovarati ali ima jos posla da se uradi..