Koji Wi-Fi router?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SpookyMoO, May 8, 2009.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  2. w4r_ch3fe

    w4r_ch3fe Novi član

    trendnet-ov
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Volio bih čuti argumente za ovu tvrdnju.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Valjda on ima trendnetov pa ravna po onoj "svako svoga konja hvali".
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni sad nisu bitne neke napredne mogucnosti,bitna mi je cijena naravno i sigurnost kao i jednostavnost u konfiguraciji(to mi je nekako i najvaznija stavka) jer necu da se zamaram glupostima.
    Uglavnom,ako se odlucim za jeftiniji tj ovaj trendnet-ov,da li je on ok?
    Naravno ako ima kakav u ovom cjenovnom rangu a da je bolji ili isti ili cak jeftiniji javite.
     
  6. TPM

    TPM Novi član

    Ja imam Trendnetov bezicni ruter 430APB i ne bih se bas mogao pohvaliti njegovim radom. Cesto se resetuje na pocetne postavke sam od sebe, nekad se preko browsera ne moze pristupiti konfiguraciji nikako i obavezno barem jednom u sedmici moram ja mahsuz da ga resetujem da bi se doveo u red tako da bas i ne mogu pohvaliti proizvode ove firme.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a za sta ti treba taj router? ako ti treba da dijeli konekciju, bez nekih extra routing i firewall opcija, onda bih ti ja preporucio AirLive WL5470 access point, koji moze raditi i kao router (znaci imas wireless router, access point, repeater, wisp, gateway....., qos-regulaciju brzine po ip, mac.... sto neki PRAVI routeri nemaju), s tim da imas kamaru modova za wireless. vise informacija ovdje:http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1217469218521
    on kosta nekih 100-tinjak km. ako ti je to puno, onda neki DLink tipa 804HV ili sl. sve zavisi sta ces raditi, a u principu svaki ti moze odraditi posao
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa treba mi da prebacim konekciju sa onog paradigma pti-8411 bezicno na laptop,dakle da sa laptopa furam net iz dr sobice:).Puno mi je to 100km,ali neko mi rece da mogu da probam da pitam da ako imaju u telekomu neki bezicni da mi zamijene za ovaj?!Ne znam znate li vi kako to fura?Istekao mi je ugovor pa zato pitam da nema ko s ovim mijenjanjem iskustva,moze li se to?To bi onda bilo super:)
    Nisam ja bas sa mrezom a rekose mi da mi treba router ili ap?!Mislim da meni ustvari treba ovaj sa linka sto si naveo "gateway mode".Dakle,imam desktop koji se preko modema ovog kaci na net a ja hocu laptopom da idem bezicno na net
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    -Nece ti zamjeniti jer ih nemaju
    -Neki Linksys sa linux opcijom je najbolja opcija, mislim da je WRT54G2 sada poprilicno jeftin (cca 80-90km)
    jedini mu je hajmo reci problem antena integrisana na kuciste, ali za nekih 20-ak metara za prostorije bez puno armature idealan..
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa mozda bi taj i uzeo da mu je ta cijena koju navodis ali nije,nego kosta 106KM.Sto bi moj dedo rahmetli govorio...sto nije dobro nije ni skupo:)
    Najvise mi se onda isplati ovaj trendnetov jer je on najjeftiniji jer evo gledam cijene nema ih ispod 75km
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    vjeruj mi, isplati se dati 100KM za ovaj koji sam ja naveo. mozda ga mozes naci i jeftinijeg.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A de mi recite jos ovo: posto mi je adsl modem radi u bridge modu,dakle pozivam dial-up konekciju,da li ce sa ovim wireless router-om konekcija biti aktivna samo kada ja biram dial-up konekciju,dakle kada se desktop racunarom konektujem na net ili se mora modem namjestiti u route mode da bi radilo ili to apsolutno nema veze??
    Nadam se da me shvatate,dakle je li wireless konekcija aktivna samo kada je desktop povezan na net ili mora biti stalno aktivna desktop konekcija(route mode)??
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ostavi modem u bridge modu.
    Router će napraviti stalnu konekciju tako da ces moci i sa racunarom i sa laptopom na internet bez ikakvih konektovanja i nezavisno jedno od drugog.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moze se nastimati da bude stalna konekcija, da se ti rucno konektujes i Connect on Demand (tako nekako) tj. konekcija po potrebi. kad tvoj comp zatrazi nesto s neta, router se spoji na net i to je to. kad odredjeno vrijeme ne trazi nista, router se diskonektuje.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Poslusaj stihija , uzmi taj lynksys . imam jedan fercera ko lud , nikad nije bilo samog resetovanja i vracanja na deafult postavke . konekcija je stabilna , jbg pukne nekad al to se desi u nekih desetak dana . jednostavan je za koristit , ja sam imao problema na pocetku jer jednostavno nisam dolazio u susret sa bezicnim ruterima , ali sve se da nastimat u par klikova . preporucio sam ga i frendu i on ga koristi i happy je .
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Onda linksys naravno ako ga bude:).A sta je sa free zonom recimo kad bi htio pristup na free zonu na laptopu??
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Onda u postavkama routera moras dodati "@bihnet" na username.
    Tada ce i racunar i laptop biti na freezoni.
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa to znaci da necu moci na laptopu u isto vrijeme na internet i free?A da li cu moci jos uvijek ono normalno sa desktopa da idem na dial konekcije posebno za internet i free kao sto sam i do sada bez routera to radio??