Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    U biti bilo koji ispravan router bi zadovoljio te potrebe, cak i oni TPlink od 35 KM.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    ma za te pare je dobar uzmi neces se pokajat
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pozdrav,

    može li preporuka za neku Wireless USB mrežnu kartu(valjda je to-to(što hvata Wireless signal ala mobitel) ) ? Da nije previše skupa ali da je kvalitetna i da ima dobar "domet" hvatanja..

    Hvala
     
  4. black

    black Komšija

    Imas od TP-LINK WN722 se uove ako se varam , ima antenu valjsku tako da tacno mozes signal uhvatiti.
    Kosta 20KM
    [​IMG]
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hvala na odgovoru,gdje se ima uzeti taj ?
     
  6. black

    black Komšija

    Imas bas svugdje , prilicno standardan model , meni je stvarno dugo sluzio ali sam ga ja i u laptopu koristio pa je zvog savijanja na kraju otpao USB.
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    evo u imtecu 23km,blizu mi je imtec pa cu ga tu uzeti,ionako sutra idem kupiti optiku ova mi je crkla nakon 4god..

    jesi li slucajno testirao sa otprilike slicne udaljenosti kao i kad mobitel koristis i hvatas wifi mrezu ? jesu li tu negdje ?
     
  8. black

    black Komšija

    ovo je dosta bolje , kad sam bio na odmoru prosle godine imao sam laptop sa Intel-ovom karticom ( malo starijom ) i nisam mogao uhvatiti wi-fi iz apartmana , ovaj sam lijepo postavio jer dolazi sa produznim kablom i onda sam mogao surfati.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    super onda,znaci ako mobitel(SGS2) hvata dobro onda bi i ovo trebalo..super..

    nego,naisao sam na TL-WN781 nije USB nego je mrezna i ima vecu antenu i ista im je cijena,da li taj pogledati ili ici na WN722(iako cu 99% na WN722 ici..)

    hvala ti jos jednom
     
  10. black

    black Komšija

    Imam ja WN841ND , signal je mozda cak malo losiji nego kod.ovih usb adaptera jer antena blize kucistu a ono zaustavlja EM talase.
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    Posto ce biti nekog premjestanja po kuci PC vise nece biti spojen preko lan kabla na net nego mora ici preko wifi (da se ne bi dodatno busili zidovi). Router ce biti sa jedne strane zida, a PC sa druge (nije kameni debeli zid, nego prosjecne debljine kao i na svim kucama - zidan ciglom).
    Da li su ove TP Link USB kartice dobre da brzina neta bude ista kao i da je na lan ili je bolje kupiti wifi ruter i podesit ga da bude access point?
     
  12. black

    black Komšija

    Koja ti je brzina net-a?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako god napravis bezzicno - ping ce ti biti veci nego sada. Ako igras online - busi zidove.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam u stanu sve kablove skinuo i svi uređaji idu preko wifi routera. Nisam primjetio nikakve smetnje prilikom igranja online igara. Jedino je brzina prijenosa podataka između wifi uređaja u stanu manja
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mene je maltretirao Pirelli DRG, retardirani talijanski gateway poludi kad mu spojim android uređaj preko wifi, ping oscilira, kao da zaguši.
    Sad sam stavio obični TP-Link onaj knj najjeftiniji router i wifi gaming ide bez problema.
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pirelli ? :) Kakav je to divljak.
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    E nekakav proizvođač opreme za talijanski telecom, i balkanski telecom operateri su narucivali njihove gateway-e dok nisu skontali da je veće smeće od kine.

    ZTE zakon :)
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da napomenem i to da sada možete staviti Dd-wrt firmware na dosta TP-Link routera
     
  19. black

    black Komšija

    DD-WRT i OpenWRT zmajevi , ja imam na WA901ND v2 sa OpenWRT.Propusnost mi je 11MB/s ali to jer ga 10/100 port koci.Ako imas dobar router a treba ti dobar wifi uzmi ovaj navedeni.Mislim da je oko 80KM.Adapter ne znam koje je oznake ali dvije antene i PCI-E je.
    Ako uzmes ovaj moras staviti OpenWRT jer stock je stvarno slab , dok je WPS ne iskljuci samo je rusi.

    EDIT:Ova propustnost je sa 40MHz kanalom i Intel 6205 adapterom koji je isto sa dvije antene.Ako zivis u nekoj pustati kao ja mozes koristiti 40MHz kanal.20MHz kanali su malo sporiji oko 7MB/s.Ako zivis u zagusenoj sredini kupi router sa dual-bandom i odgovarajuci adapter.Jest skuplje ali ti moze trajati 5 godina.
     
  20. metallac

    metallac Aktivista

    Obicno oko 3-4 mbps :) Uzeo sam od prijatelja tp link router, kojeg cu nastimati da prima wifi signal. Mislim da ce biti OK posto sam prestao igrati online igre, pa mi ping nije bitan.