Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. heroic

    heroic Komšija

    http://www.asus.com/us/Networking/RTAC87U/

    Sjedis u gradu pijes kafu, a mob ti idalje fata 1 crticu :smt044
    Salu na stranu, ko ima veliku kucu (pogotovo ako je na vise spratova), ovo je idealno rjesenje bez repeatera i kablova, da je skup, jeste, 200 evrica.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da ne bude da samo Zeleni u švedskoj nalazi dobre dealove za hardver - danas na buvljaku uzeh potpuno ispravan Linksys EA6700 za cenera. U Srbiji vidim košta 4 stoje. :D
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    E to se zove pos'o Neo..svaka cast..gdje ga bolan nađe za te pare??? Otkad ja pucam na taj ..uh
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slučajno svratim na auto pijacu nakon pola godine i vidim cigo prodaje i traži 25KM. Spustim ja to na cenera i odem sa osmjehom. :D
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Odakle to cigi samo da mi je znati??? Btw, nisam bio na auto pijaci ima sigurno 10-ak godina..kad ti dosadi ea6700 javi se, nudim ti ciginu cijenu od 25 KM. ;)
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    Ja sam nabavio ovih dana TP Link TL-WR1043ND gigabitni ruter Wireless (do 450 Mbps) i mogu reci da sam prezadovoljan! Lanovi i WAN port su gigabitni svi..wireless odlicno radi..Wireless ima mogucnost podesavanje brzine koliko zelis da pustis da netko surfa preko WiFi..ima USB 2.0 mogu se turenti skidati..sve u svemu nije lose..ja sam ga spojio utp ca6 kablom sa svojim Mikrotikom koji takodjer ima gigabitni LAN..ukljucio na Mikrotiku NAT i DHCP i funkcionise sve super
     
  7. AlieN

    AlieN Novi član

    Ja imam 2 x 841n , na oba ddwrt , jedan koristim ko repeater.
     
  8. black

    black Komšija

    Imam trenutno WA901ND koji dolazi sa tri 4db antene.Radi uglavnom dobro ali imam par mjesta koja nisu pokrivena.Kuca je na dva sprata 1930. gradjena tako da su zidovi masivni , uglavnom 40 cm cigla.
    Powerline vjerovatno ne bi radio zbog arhaicnih instalacija tako da mi ostaje ili dodatni ap ili vece antene.
    Koliki je najveci gain koji ima smisla staviti na ovaj AP ?
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    ja bi preporučio neki od ruterboarda...solidan je to hardwer...i još solidni softwer...znači podesiti se može šta hoćete....mislim da poslije ciska za mene nema boljeg uređaja...cijene su ok
    ja ima 3 u svojoj mreži mogu reći sve najbolje...
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma nema tog routera koji ce pokriti sve.
    Razvuci tp i stavi ap.
     
  11. black

    black Komšija

    Nisam nesto raspolozen da razvlacim novi kabl.Vjerovatno bi rijesio problem da promjenim lokaciju AP-u.
     
  12. black

    black Komšija

    Razmisljam da uzmem novi router.Sta mislite o Netgear R6250 i TP Link Archer C5/7?
    Za sad nemam AC klijenata ali mislio sad odmah nadograditi jedan PC a laptop mi Intel 6205 adapter.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    kupio TL-WR1043ND 2.1 v nabcio ddrw DD-WRT v24-sp2 (01/20/15) std

    možell na ovom ruteru wireles ići više 450 ili 300? kod men max 150 i kopiranje bude oko 11MB/s možel to više?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Maloprije odem na "Network" i imam sta vidit, neki phone HTC Desire 500 kao u mrezi. Nema niko u kuci taj mobitel. Nakon par minuta, on nestade i pojavi se neki drugi, pa onda i treci.

    Spojen moj SGS5 i zenin HTC M8 ali ih ne prikazuje ovdje. Pa jel se ovo neko nedozvoljeno nakacio na moj WiFi (ali zasto ne prikazuje ovdje i moje nakacene mobitele) ili je ovo kakav virus i sl?

    Odradio scan sa Anti-malwarebytes i sve je cisto, nista nije nasao.

    [​IMG]
     
  15. black

    black Komšija

    Skini Fing na telefon i mozes onda vidjeti sve uredjaje na mrezi.

    Evo screenshot
    [​IMG]
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    skinuo sam, al sam prije toga promjenio wifi pass i blokirao ove MAC adrese u postavkama routera.
    Nego me zanima jesu li ovo bilo stvarno neki mobiteli nakaceni (jer ne izlistava tu i moja 2 mobitela) ili je neki virus ili sl?
    Sad nema ni pod Network nit u ovom Fingu tih stranih uredjaja.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo sad pod "network" izlista nekakav ALCATEL ONE TOUCH P320X da je nakacen. U Fingu nema nepoznatih uredjaja. wtf je sad ovo?
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Rekao bih da si "baju" pokupio. Ako ti se neko i nakacio na wifi odes fino u postavke routera i vidis DHCP client list i znas koliko ti se uredjaja kaci. To mi mirise na neki virus koji sebi ostavlja "vrata odskrinuta" da moze da ti pristupi.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne mora značiti, ako ti je dugačak lease time, možda je nešto od ranije bilo spojeno pa ostalo u dhcp listi routera, jel ti aktivan taj one touch nma fingu
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa jest, ali njemu javlja imena 3 ili 4 mobitela o kojima uopste nema pojma.