Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. rama

    rama Aktivista

    Iko ikakvih ideja?
     
  2. GW

    GW Moderator

    Reklamiraj ga. Ako mu se ne može pristupiti, najvjerovatnije je da je neispravan.
     
  3. rama

    rama Aktivista

    Napravio sve, (zasad) radi bez problema.

    Stid me napisat šta je bio problem. :mrgreen:
     
  4. GW

    GW Moderator

    Da pogodim...
    Nisi priključio modem na plavi port na modemu.
     
  5. rama

    rama Aktivista

    E toliki levat nisam.
    Još sam veći. Fulio jedan znak na passwordu. 8)

    I taman nakon što sam sve napravio i uvjerio se da radi, odlučim premjestiti router (bio mi ovdje blizu laptopa). Iskopčam sve kablove, prikopčam sve nazad, kad neće internet. Piše da je prikopčan na internet sve dok ja ne pođem otvoriti neku stranicu. Onda se samo pojavi onaj žuti trokutić i govori da nema interneta. Nešto opet čačko i evo sad nekim čudom sve fercera. Pitanje je samo do kad. :D
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Snimi postavke za svaki slučaj, nek si rahat :)
     
  7. p4ja

    p4ja Komšija

  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Postavio sam ga prijatelju, radi super, nije teska konfiguracija

    Sent from my GT-I9100G
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

  10. p4ja

    p4ja Komšija

    ok hvala,uzeo sam
     
  11. rama

    rama Aktivista

    Jel vama puca konekcija na ovom TP Link wr841n? Meni redovno, na dnevnoj osnovi...
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao sam ja WR743ND dva komada i jedan radio ko sat a drugi poput tog tvog i onda sam mu uradio update firmware-a i dosao i on sebi.Nekad ga je dovoljno vratiti na fabricke postavke pa ponovo iskonfigurisati.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Jedno pitanje za mrezne znalce. Situacija je kao na slici:

    [​IMG]

    Znaci, preslab mi signal u skroz lijevoj sobi. Uzmem danas Access Point da on hvata taj poslabi WiFi i onda da ga siri dalje (za tu svrhu valjda i sluzi AP?!).

    Udjem na 192.168.1.1 i ima super jednostavan menu za konfiguraciju ovog WR743ND, al ponudi mi 5 razlicith modova. Izaberem AP repeater mode:

    [​IMG]

    I stavim ista imena mreze (SSID) na oba, jer to valjda treba u tom modu. Po jacini signala, kad pokaze samo jednu chizu onda net radi (dok je valjda nakacen na Router WR1043ND), a onda se popune chize WiFi signala na mobitelu (nakaci se valjda na ovaj AP WR743ND) i net il ne radi ili ide 2 KB/sec.

    Zna li ko kako ovo konfigurisati da fercera kako treba?
     
  14. Juka

    Juka Komšija

  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ocito ce mi to biti jedina opcija..

    A ev sad sam natjerao ovaj AP da radi u Bridge modu, morao mu dati razlicito ime mreze (SSID), vuce mobitel net preko njega sad. Al ide 0.05 Kb/sec..A mobitelom se nakacim na onaj router u skroz desnoj sobi, mobitel pokazuje 1 chizu signala od tog WiFia al zato ga vuce brzinom od 4 Mbps.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja bih 100000 nekih zezancija mijenjao kuci, imam sad router radi odlicno, nikakvih problema, ali ne pokriva citav stan, i evo sad citajuci ovu temu, malo potrazim po netu i vidim ima u plusu ovaj

    http://www.tp-link.com/il/products/deta ... L-WR1043ND

    sad nemam da ga uzmem, da me naopako izvrnu, ali reko ako bude nekih para nekada, sta mislite valja li ovo sta?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam taj router, baca signal u vrh glave metar vishe neg drugi router od 50 KM. Jedino je dobro sto je gigabitni, pa brzo prebacujes fajlove izmedju PC-ova.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tebe vedo to nesto hebe u stanu,jesu li zidovi sa puno armature il je neki polozaj rutera u pitanju al meni obicni 740n baca po citavoj kuci i 200 metera dalje u radnju.
    U radnju doduse fatam sa eksternom wireless antenom al i dalje je 200m u pitanju.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ista stvar bila i u proslom i sad u ovom novom stanu. Nije do zidova znaci :/

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je poveliki stan, relativno, 86m2, i imam problem sto mi je na jednom kraju stana router, a spavaca soba na drugom kraju...