Koju graficku da uzmem !

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by king_sa, Mar 4, 2004.

  1. king_sa

    king_sa Guest

    Treba mi dobra graficka s TV out-om nemam namjeru igrati neke zahtjevnije igre najvise mi treba pouzdana kartica koja ce raditi bez problema simultano s TV-om u isto vrijeme na clone opciji udaljenost TV-a od kompa je oko 6 metara kabla sto ce biti standardne te duzine kupljenog kabla 10 metara prenosa kablom. Dakle nista skupo kao ATI 9800 ili skupe G-force verzije. Dakako dobro bi bilo da ta kartica ima i prilagodjen software za upravljanje tim opcijama. Karta moze biti i polovna samo da je dobro ocuvana i da radi ko sat (ako neko ima na prodaju).

    Pozdrav svima.

    P.S. Ako neko ima iskustva s karticama u ovom segmentu funkcionisanja bilo bi dobro da podijeli iskustva s ostalim.
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    HHHmmm ja kao da sam negdje cuo da ATI ima bolji prikaz slike na TV-Out od nVidie.

    pa ako je tako onda evo nekoliko na preporuku od ATI :

    ATI 9200 128 DDR, 128 bit, Tv-Out, DVI ... oko 150 KM MPC

    ATI 9600pro 128 DDR, 128 bit, DVI, Tv-Out oko 380 KM ( black market kod Dillera X )

    Toliko poz. !!

    ;)
     
  3. Esh

    Esh HWB

    pa eto ako trazis jeftinu graficku iskljucivo zbog tv-out prikaza onda ce radeon 9200 koju je tepsija predlozio sasvim dobro obaviti posao, a inace je tacno da ati i dalje ima najbolji prikaz slike.
     
  4. Miko

    Miko Aktivista

    VGA EXCALIBUR RADEON 9600XT 128MB TV OUT/DVI VIVO 335Km
    VGA EXCALIBUR RADEON 9200 128MB DVI/VIVO 150km
    VGA EXCALIBUR RADEON 9200 128MB TVOUT/DVI 130Km
    VGA EXCALIBUR RADEON 9200 64MB TV OUT/DVI 110Km
    VGA ASUS A9600SE/TV OUT/128Mb 160Km
    VGA ASUS A9600XT 128Mb VIVO 350Km
    VGA MSI FX5600-TD 128MB DDR,DVI,TV OUT 185Km
    VGA MSI FX5700-TD 128MB DDR,DVI,TV OUT 270Km
    VGA MSI FX5900XT 128MB DDR TV OUT,DVI,VIVO 380Km
    Evo ti cijene grafickih da te ko ne zajebe. Cijene su ti dilerske imas garanciju 10 mijeseci. Ovo sam samo napisao da neki ljudi tako reci nepametuju.
     
  5. king_sa

    king_sa Guest

    Hvala mnogo na savjetima i na dilerskom cjenovniku . Odlucio sam se konacno za Radeona 9200 128 Mb jos samo da ga nadjem. Ako ko ima otvoren sam za ponude.
     
  6. Miko

    Miko Aktivista

    Hajde javi se na email moj [email protected] pa cu ti dati broj covijeka kod koga mozes kupiti ove graficke kartice. A moj ti je savjet da ne kupujes nista jer ce za mjesec do mjesec i po nvidia i ati izdati nove graficke kartice a to znaci najvjerovatnije rusenje cijena grafickih.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    i tako u nedogled čekat novije modele... pa fino je rekao king da mu novije igre nisu bitne.

    ako možeš spoji tv sa s-video kabelom ili barem s-video na scart (mislim da ćeš to morat sam napravit, ali vjerovatno ima i za kupiti), cinch (RCA) je najlošija opcija.
     
  8. mafiozo

    mafiozo Novi član

    Ja ću ti prodati Moj Gigabyte Ati Radeon 9200se 128 MB DDR TV OUT (128 bitna je verzija) 80 KM
     
  9. mafiozo

    mafiozo Novi član

    A, Miko jesi li siguran da su onolike cijene grafičkih kartica - ako jesu stavrno su jeftine 5900 XT - 380 KM - no comment
     
  10. mafiozo

    mafiozo Novi član

    daj meni i e-mail i broj čovjeka - stvarno sam se zainteresovo za jednu takvu