Koju maticnu izabrati??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ElectricSound, May 20, 2012.

  1. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    A reci nam jesu li to poredjenja cijena kod nas ?

    Prema kvalitetu ponude, podjela MB prema oznakama ide ovako :

    1.Asus V jaka, LE srednja, LX slaba.
    2.Gigabyte je najopsirniji sa ponudom i ima velik broj ploca pa se tesko snaci, ali dijeli se na npr GA-Z68X-UD3 nema integrisane grafike ni video izlaza i GA-Z68XP-UD3 ima video izlaz...razlike izmedju UD i D oznaka su veci OC potencijal i mogucnosti (UD je jaca ploca...)
    3. MSI u zadnjem nazivu ima veci broj za bolju plocu (GD43, 65, 80 itd).

    Na H77 ne mozes klokati procesor (jako tesko)...evo ti tabela sta mozes klokati na kojem chipsetu :
    http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

    Pogledaj i ovo :
    http://www.tomshardware.com/reviews/z77 ... 87-22.html
    http://www.anandtech.com/show/5793/inte ... -and-msi/9
    https://hardwarebase.net/recenzije/6729/ ... rvi-pogled
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    asus v,od ovih sto si naveo,najbolja opcija.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    p4ja i ja sam se zaletio :D

    U pitanjuje Asus H77 a ne Z77 ploca...a on zeli "malo" klokati procesor.
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    vidi fakat,nisam ni skontao,samo preletio ocima,bilo kako bilo,on spominje neke male klokove,nista znacajno, onda z68 lx is just fine.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bih radije uzeo tu MSI nego Asus, barem zbog hladnjaka na mosfetima i novijeg chipseta.

    Jedino sto toj MSI fali su SPDIF izlazi.
     
  7. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Evo ako ce ista pomoci - konfiguracija je za STUDIO i AUDIO - PRODUKCIJU, nece se koristiti niti integrisana grafika, niti integrisana zvucna. A OC namjeravam maksimalno na 4.0, bar koliko ja LAIK znam - to za i7 2700K nije nesto, a veci kuler vec imam. Prema tome, moje potrebe su bar 2 SATA 3 prikljucka, i uz ustekanu GRAFIKU u pci, jos dva-tri slobodna slota. Ovu Asus-icu z68 mogu odmah nabaviti, isto tako i Z77 MSI, u 20 Km je razlika. Samo je pitanje sta je bolje od to dvoje za moje potrebe, ta H77 ispade najlosija, a ista je cijena kao i Z68. Nemam nista protiv MSI ploce, samo nisam mogao naci testove i kako se pokazala, zato sam i postavio pitanje ovdje. Neki dan sam mogao uzeti najnoviju seriju AS-rock-ove Z77 , i to za male pare, ali mi covjek nije davao garanciju, iako je bila upakovana. Ipak, garancija je garancija.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda slobodno idi na MSI.
     
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    moj pik je asus,al sta god od ove dvije izaberes neces profulit,tako da ne tebi je jel vise volis nutellu il takovo eurokrem :wink:
     
  10. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Momak sto to prodaje mi isto predlaze da uzmem MSI Z77 radi chipseta, al ja ne kontam da imam neke benificije u toj razlici Z68 vs. Z77, a nekako sam i emotivno vezan za Asus :mrgreen: Samo mi je trebala potvrda ljudi koji se u to razumiju, da je to to sto meni treba.
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    kolika je razlika u novcima izmedju msi i asusa?
     
  12. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ta dole je GD55, ne GD43.
     
  14. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Pardon, do mene je, prepravio sam.
     
  15. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    gdje si uzeo?
     
  17. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    P8Z68-V/GEN3 cu uzeti od druga, on kupio novu, nije je ni izvadio iz kutije, al mu se nesto zeznulo sa finansijama pa je prodaje.
     
  18. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Legla P8Z68-V/GEN3 :D
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cestitam, samo to nije ona ploca na linku (deluxe verzija) :)
     
  20. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista