Koju od ovih ploča za c2d 6300/6600

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Multi_Solar, Dec 28, 2006.

  1. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Znam da sam dosadan i neću više smarat' samo mi treba mala pomoć oko ovoga.
    Znači koju ploču odabrati sa Plus cjenovnika za c2d 6300 (koji bi onda clockao) ili za 6600 (koji ne bi clockao). Znači slabiji procesor bi clockao pa mi treba bolje ploča a jači ne bi pa može i neka jeftinija. Evo link na cjenovnik, pa znači mora pisati "DA" (da je ploča na stanju). Hoću da uzmem za Bajram kad bude sniženje a još ne znam šta da uzmem...

    http://www.plus.ba/?kategorija=Komponen ... %20plo%E8e


    P.S. Jel' ijedna od ovih u rangu sa Asus P5B ili da uzimam P5B negdje drugo?
    P.P.S. Možda je dobra neka pored koje je "NE" pa meni ne bi bilo problem sačekati tu dok ne dobiju...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako neces ocat...intel 965 serija je oko 200-230 km
     
  3. terminator

    terminator Novi član

    ploca

    http://www.msi.com.tw/program/products/ ... hp?UID=746

    Mozes je nabaviti u http://www.ingel.ba
    Oni rade sa pločama i ostalim proizvodima MSI-a.
    U slučaju ako je nemaju na lageru mogu je dobavit za 5-7 dana, tako su meni kazali prije dva dana. Pošto kontam ja sebi ovu ploču kupiti možel mi neko rći jos ako je koristi kakva je ploča i da li ima nešto drugo u ovom rangu.

    Pozdrav!
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    za oc samo i samo P5B Deluxe
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    nikako p5w dh s kojom je srušen wr sa konroom, ili p5b koji već preko tjedan dana radi 24/7 preko 500fsba kod kolege... eto iskusnog na stare staze.

    @terminator... zaobiđi slobodno tu ploču (kao i svaki drugi msi proizvod).

    @multi... uzmi asrock conroexfire i 6600, pa lako za clockanje.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :roll: :lol:
    Potpisujem. MSI nikako, dok bi conroexfire+E6600 bila lijepa kombinacija. Usparas na maticnoj da bi mogao kupit (vrlo) jak proc, kojeg nije niti potrebno oc-at.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija


    ti to mene zafrkavaš ? 8)

    ali ne brini kada kupim uskoro novi komp krećem na clockanje :)
    neću kupiti ultra high end (zabavniji su oni slabiji hehehehe), već samo E6300 (možda E6400 zbog većeg multipliera jer nije velika razlika u cijeni), P5B Deluxe ili P5W DH deluxe (P5B vjerovatnije jer je u mom "stilu") i slične igračke :)
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh usput da ne otvaram novu temu, danas sam bio u Plusu i naručivao novu konfu i tražio sam P5B Deluxe ako mi budu mogli nabaviti, ako ne onda bih uzeo Abit AW9D. Šta mislite o toh ploci ?
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    samo ti iskusni nemoj krenut u klokanje da ne spališ disk, ruku ili tako nešto :|

    @samir... nije loša ploča, osobno bi i dalje na asusa išao.
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hvala, u prioritetu je Asus, ako ne onda ide ova :)
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    samire na P5B ako je moguće

    @syss
    ja idem u klokanje spalio il ne spalio :mrgreen:
     
  12. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    A moze li GIGABYTE 965P-S3 ? Kakva je razlika izmedju S3 i DS3?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    S3 ima obicne elektrolitske kondice kakve ogromna vecina maticnih ima. Zapravo i nema neke razlike, slobodno uzmi S3 ;)
     
  14. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    E super, vidim da na kutiji od DS3 piše "Durability Enhanced All Solid Capacitor Design" pa sam pretpostavio da je nešto oko toga. Al' svejedno "bolje pitat' nego skitat'". :)

    Hvala. ;)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    daj bježi sa tim gigabyte-om... bio sam skeptičan prema njemu čim je izašao, pa se onda svi pomamili za takvim kojekakvim nebulozama (ne znam iskreno što je sa tim kondenzatorima), a syss samo čekao da iz izloga pređe u servis :D

    sad tek cure oni kondenzatori od sdram socket a ploča i to obično ping-pong kvalitete, tako da ove solid-100% japanese-nasa capacitors ne pušim.
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Hahaha to kao auta sa hromiranim felgama...isto vozi ko i onaj bez samo sto vishe shljashti...
    mogao bih vam danas svasta rec o msi-u al nije za pricu :D
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    samo reci, ja se nadovežem :D
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    a nova mashina onaj davni thread ...sto nije zvucna nikako proradila ...elem hda ...instaliram sistem,natakarim corela,maya...svega i ono kontam widget nabacit i lagano ubodem usb ...i....i....i...spali mi sata disk ....
    :D
    fakin msi
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad ce syss da uskoci i nastavi, samo sto nije :D
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ako spojiš 5pinski front panel konektor (znači sa 2 ground žice) na msi header, neće ti raditi ni jedan usb device na svim izvodima sa headera matične :D

    kad flešaš recimo 975 powerup edition (između ostalih, ali sam ovu uzeo kao skup primjer), onda po defaultu dobiješ isključen usb, floppy i paralelni kontroler :D

    ako pustiš određene module rama na spd i ne radi dobro, staviš manualno (naravno na spd postavke) i onda radi :D

    pasivni hladnjaci na am2 pločama idu preko 70-80c mjereno sondom na površini pasivnjaka, ne moram ni pričati kolike su temperature zatvorenog neventiliranog kejsa :D

    kasno je, možda se sutra još sjetim nečega...