Koju zvucnu imate?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Aug 22, 2006.

?

Koju zvucnu koristite?

  1. Onboard 5.1/7.1

    39 vote(s)
    95.1%
  2. Soundstorm

    0 vote(s)
    0.0%
  3. CL Live!

    0 vote(s)
    0.0%
  4. CL Audigy

    1 vote(s)
    2.4%
  5. CL Audigy2/Audigy4

    1 vote(s)
    2.4%
  6. CL X-Fi

    0 vote(s)
    0.0%
  7. neku drugu(npr. Terratec)

    0 vote(s)
    0.0%
  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nije skupo, trenutno je kod mene quad sistem sa wooferom i 2 stara zvučnika sa integrisanim pojačalom, i vjeruj mi da su ova dva stara zvulnika oderala MS industrialov 5.1 sistem po glasnoći, jedino je bass bio slabiji te sam s toga MS spakovao u kutiju a ostavio samo woofer od njeg kao bass podršku starim zvučnicima :) , dok je drug kupio 2 zvučnika od 200 W RMS, otac mu dao pojačalo , on to sve prikopčao na komp. i ima sasvim solidan sistem tj. trese mu se sve u sobi kada pojača :mrgreen:
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedno je glasnoca a drugo kvalitet zvuka...
    Kad se bilo koji zvucnici skuplji od 50KM spoje na Live-icu umjesto integrisane osjeti se lijepa razlika.
    A uvijek je za iste pare bolje uzet 2.1 nego 5.1 ili sl.
     
  3. monK

    monK Komšija

    ****čeka syssu da prozbori****
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    hehehe sutra ce se on javit...jos on nije vidio anketu :)
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Heh, ma ja sam skroz prešao u OT, svejedno jednom si mlad, tako da pare trošim na izlaske, a rijetko slušam muziku na kompjuteru tako da nemam neke koristi :)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    haha, syss je na moru, i sve vas pozdravlja uz napomenu da koristite search na forumu, haha 8)
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    valjda nije zaboravio ponijeti mišiće :mrgreen:
     
  8. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    X-Fi Platinium @ Altec Lansing FX6021 :mrgreen:
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LOOOL a ima to i na moru kupit :lol:
     
  10. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    X-Fi Xtreme Music S/PDIF Yamaha AV receiver. Na F.E.A.R. i GRAW mi sto puta zivot spasila :D
     
  11. Nihad

    Nihad Aktivista

    Hercules Gamesurround Fortissimo III 7.1. Kupljena 2003.

    Ovo mi je najveca greska od svog hardvera kojeg sam kupio. Nije da karta ne valja, stvar se cakli od funkcija i djidja, nego nije mi uopste trebala. Bio glup, naivan, pohotan, bacio pare.
     
  12. Ace_

    Ace_ Aktivista

    5.1 integrisana Realtek, sa zvukom se nikad nisam zamarao, stavim sluhe, pojacam, i kod mene grmi a u kuci nikome ne smetam, nekako mi je glupo igrati igre sa pojacanim zvucnicima, jedino za muziku, ali ja i muziku slusam sam i sa slusalicama pojacanim do kraja, tako da mi je integrisana sasvim dovoljna
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Vjeruj mi uvjek sam skrtario nekako na zvuku, uvjek mi je preca bila graficka dobar procesor, zvuk na zadnjem mjestu, al to krece od cinjenice da nas (i mene tad) nisu imali prilike osjetiti, cuti sta je dobar zvuk. Odem kod jarana koji ima Audigy Live+Teacove dolbi suuround zvucnike pazi sad iz 99 godine, i usta mi do poda, to je zvucalo prelijepo, svaka pjesma, film o igrama da ne pricam. Ima ugradjen hardwareski dolby digital dekoder. Prije jedno mislim 4 mjeseca pukne mi film, skupim lovu i u plus, daj mi audigy 2 zs i daj mi z-5500. Ne kajem se ni zbog jednog pf koji sam dao. Ja nisam toliki audifil kao syss ali ima jedna cinjenica da kad se jednom kupe pravo dobri zvucnici i zvucna to traje i traje godinama, za razliku od svih ostlalih komponenata. pricam iz nekog svog iskustva ko budeo mogao da si priusti audigy 2 i z-5300,5400,5450 ili 5500 nece se pokajati nebitno sta radio na racunaru. (no pro use)
    @Stevie_Ray
    Preskupa mi je bila CL X-Fi, nisma vidio ajmo rec razlog da je kupim, od tih kartica uzeo bih mozda onu kao kod peacemakera extreme music a koja sma ja budaletina uzeo b ih i FPS, hvala bogu da nisma jos toliko zagorio, cjena je paprena
     
  14. Ante

    Ante Aktivista

    Ma znam sve, slozio sam frendu nedavno Logitech X-530 i Audigy 2 ZS, za oko 1100 kuna. A prije je imo one za 30kn i integriranu zvucnu. Kad sam cuo razliku reko.... cim skupim para. :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hihihihi najgore je to kad odes kod nekog ko ima dobar sistem, pa se odma nabrijes da je i tebi :D
    Samo sta ce mu Audigy2 za X530? Dosta bi mu bila i obicna AudigySE(cca 200kn)
     
  16. Ante

    Ante Aktivista

    Ma reko da oce dobru zvucnu, on je neki wannabe amater.
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ma cim neko na news-ima ponudi live za 30 kmeka (a bilo ih je) uzet cu.
    Mada koliko se cuje razlika na teratecu :roll:
    I ovako mi fali pci slotova sa zvucnom bi sve popunio

    P.S kod druga neka kvrk ess zvucna salje preko outputa na pioneer pojacalo i 2x 250w jbl ....opere i 5500 logitecha da nekazem da kad on slusa muziku slusat je moze pola ap-a :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prodo bi ja svoju live-icu za 30KM. Onda si uzmem kakvu Audigy2/4...
     
  19. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija


    Reci gdje da odmah idem uzimati. Samo nemoj reći Genelec u Tuzli. Zadnji put mi je da param uši onboard zvukom, a pogotovo ne Realtek-om (smeće). Dok sam bio na SoundMAX-u bio sam donekle i zadovoljan, ali sad.

    Uskoro dobijam solidne zvučnike, tako da mi je ovo pod moranjem za uzeti.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tu u SA koliko ja znam ima kupit AudigySE, to ti je u stvari Live-ica 24-bit 7.1
    Kosta oko 50KM a za tu lovu rula...