Koliko ste "zeleni". Struja, grijanje, topla voda itd

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Dec 8, 2014.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa sta ima veze i ako pretplatis vise nego potrosis. Sljedeci mjesec ces manje platit i to je to. Za elektro račun mozes uplatiti 1000KM i rahat budes dok ne ispucas te pare.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Išao danas u EP, podnio reklamaciju, al hebemu ja nisam nikako mogao onog na šalteru čuti od buke, i ono retardirano napravito ne znam kako se ljudi snadju preko onih šaltera. nejse

    uglavnom, platim januarski račun, i reklamiram ovaj za februrar. napomenem da čitav mjesec nije bilo nikog u stanu kako je obračunat račun. zapisao stanje na satu, ovaj na šalteru to provjerio, zvao nekog. i izdao mi novi račun.
    umjesto 45.88KM kako sam trebao platiti smanjen je račun na 24.63KM + javna taksa 7.50KM tj 32.13KM.

    Kao sto rekoh, nisam fakat mogao čuti lika preko šaltera, buka i to, a i pošto se ne razumijem oko ovoga fakat, uzmem račun i ispalim iz EP

    No poredeći račun koji je obračunat sa 9. mujeseca na 10. mjesec prošle godine, kada nikog nije bilo u stanu, tada je račun iznosio 17.78KM + javna taksa 7.50KM = 25.49KM

    Popričaću sa gazdom stana oko ovoga opet, pa vidjeti da nazovem da dodju da provjere sat.

    Jer koliko mi je došlo za platiti za ovaj račun s 9. na 10. mjesec prošle godine u biti bi trebalo biti slicno ako ne i isto kao sad za februarski. da budem precizniji tada, u stanu je bilo sve spojeno u struju, i veš mašina, i tv, dok sad kad sam odlazio sve je bilo ištekano osim frižidera.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam kreirao account na www.elektroprivreda.ba i se može pratiti potrošnja. Racun je svakako elekronski i plaćam ga elektronski.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja imam tamo account, ali mi par puta nije prosla elektronska uplatnica... nemam pojma zasto
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Preko cega placas? Navedi broj racuna u svrhu placanja. Ja placam preko raiffeisen internet bankarstva i bude brzo i na sajtu da je placeno.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam na Unicredit i preko m-ba imam ugovorene E-Uplatnice. Racun mi praktično i ne treba :) dodje e-uplatnica, potvrdim plaćanje i to je to. Pisao sam im primjedbu što nisu omogućili E-uplatnice i za BHTelecom ccccc
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ono trajni nalog jel? Je li sam placa u tacan datum ili ti odobris plaćanje?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Imas i to za telecom, potpises ugovor i placas preko sms. Vecina banaka to ima. Na mob sam sad pa mi mrsko googlat, al poslat cu ti.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Snimim nalog, pa samo unesem novi iznos, promijenim zadnje 3-4 cifre u broju računa i pošaljem. Ali moglo bi i to sto ti kazes jer elektro mozes pretplatiti. Samo ne znam kako bi za broj racuna... Na raiff nema kao unicredit ova e uplatnica sto kolins spominje...

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    imam i ja template za uplanice za sve komunalije, ali ovi mi nekad jednostavno odbiju uplatu...
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    placate li taksu?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne plaćam. Zašto bih plaćao kad nemam televiziju u kući? Nisam se prijavio da mi ne dolazi račun jer oni gledaju imaš li televizijski prijemnik, to jest TV, koji ja imam, a ne gledaju imaš li televiziju. Dakle, naplatili bi mi što gledam YouTube. Inače je ionako nezakonito naplaćuju.
     
  13. black

    black Komšija

    Zove se RTV takse hehe, znaci imas radio 100%

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naravno da ga ima, u autu, ne mora biti u kući/stanu. To je taksa na POSJEDOVANJE RADIO ILI TV PRIJEMNIKA. Hoces li gledati/slušati, ili nećeš, to je tvoj problem. Kao kod registracije auta. Plati registraciju, polisu, hoces li vozati ili nećeš, koga briga. Ili odjavi vozilo (pozovi službenika da ustanovi da nemas radio ili TV prijemnik). Ja plaćam sve, tj. cio račun koji dobijem.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ako nemas vozilo? :D
     
  16. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ti imas mogucnost da gledas/slusas tv/radio programe dakle duzan si placati. Znaci po tvojoj logici kad si na godisnjem ili bolovanju ne trebas biti placen jer ne radis?
     
  17. Neraa

    Neraa Aktivista

    Onda imas sigurno mobitel:D
     
  18. Hellas

    Hellas Aktivista

  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, ja plaćam sve...
     
    Sena likes this.
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja placam, ali znam ljude koji su dobili na sudu i ne placaju, doduse mocnici su vecinom.


    Sent from my iPad using Tapatalk