Koliko ste "zeleni". Struja, grijanje, topla voda itd

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Dec 8, 2014.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Naplata RTV takse na ovaj način je nezakonita, nadam se da to razumijete?
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ofc, ali vecini ljudi to ne zna ili nece da se zamara sa tim. Takav smo narod


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 22, 2018
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam do sada uvijek placao RTV taksu ali evo drugi mjesec kako sam uspio ubjediti mater da ne placa,jer je ovaj sada nacin nezakonit
    rekao sam mami da ostavlja te pare u teglu i neka stoje...ali dok je ovaj nelegalni nacin,sve i da me tuze,rado cu angazovati advokata da dokaze da je nezakonito
    oni ovdje idu na blef,iako znaju da je nezakonito,znaju i da kod nas ljudi nista ne proveravaju i sve placaju,kakav god da im namet nabacis

    ako opet uvedu neki nacin koji je legalan,placati cu,jer imam i tv i radio i to je na kraju zakonska obaveza
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Vecina ne placa RTV taksu iako je zakonska obaveza, ali se zato isto tako vecina ne buni kad Telemach onako radi reda digne cijene 3KM jer im se moze. Moze drzava staviti taksu i na posjedovanje masine za sudje, pa koristio je ili ne, ako je zakonska obaveza treba placati ako je imas. Naravno, drugi je problem sto je kod nas to zakonska obaveza samo za neke, ne za sve.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zar možete kriviti ljude što neće da plaćaju? Prvo što se te pare koriste za finansiranje državnih televizijskih i radio operatera kojima većina nije zadovoljna. Dakle plaćaš čak i rtrs koji je nastrojen protiv države. Druga stvar jeste da koliko sam upoznat ovaj ugovor imaju samo sa EP BiH dok sa druge dvije elektroprivrede nemaju, dakle samo mi plaćamo za sve. Ko je ovdje lud?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto je najgore nisam pogledo ftv ni bht ima 2 godine, moze li se to kako odjaviti :)
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta ćeš odjaviti, vidiš da su još uvijek zaglavljeni u socijalističkoj jugoslaviji kad se tv koristio samo za gledanje zemaljske televizije. Ispadne da možeš imati EON na kompjuteru i gledati sve kanale a da nisi obavezan plaćati a ako imaš TV plaćaš gledao šta ne gledao.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    u dojčlandu i ko ima racunar plaća rtv taksu...
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Velika vecina ljudi malo brka pojmove, ovo je taksa, porez i nema veze sa tim da li gledas BHT, FTV ili ne gledas. E sad sto je cirkus ko to naplaciva, na koji nacin i kako trosi prikupljena sredstva je naravno za raspravu. Usput placam je i ja mada sam protiv toga.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    da, ti placas porez sto imas rtv prijemnik, bilo gdje bilo kakav... a sto se drzave tice nikad ga ne moras upaliti... ako dokazes da nemas nista od navedenog, onda ne placas.
     
    heroic likes this.
  12. heroic

    heroic Komšija

    RTV taksu placam jer posjedujem TV, ali se ne slazem sa nacinom na koji se taj novac koristi niti sa nacinom naplate pa ni sa samom taksom.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    52.5€ plaćam kvartalno ali to je po kućanstvu i imam dva Tv niko te ne pita ko dole koliko ih imaš. Svakako mi nije žao jer je država sredjena a ovim lopovima u BiH ne treba ni centa platiti. Moj stari dole plaća redovno iako se recimo jednom jedan parlamentarac iz reda hrvatskog naroda hvalio kako ne plaća. Jebo lud zbunjenog.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    To što se parlamentaraca hvalio da ne plaća je druga tema. A ni ovdje te ne pitaju koliko ih imaš...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Off-topic?

    RTV taksa milion put prožvakana tema, svi znate da se mora plaćati, ali jok može ovdje sve. Van BiH svi porijeklom iz BiH uredno plaćaju i ne postavljaju suvišna pitanja.

    Nemojte dalje o taksi u ovoj temi.
     
    donjapa and aNaToMiC ! like this.
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja bih lično radije zapalio cenera svaki mjesec nego dao BHT-u.
     
    Sena and Ninja like this.
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma kod nas je generalno TV 0 bodova. Ja sam imao Telemach pa palio TV samo kad mi dodju gosti da nesto zuji u pozadini ili kad se zadesim nedjeljom kuci i ne izlazim nigdje. A lokalne da i ne spominjem, kombinacija pateticnih vijesti, sadrzaja za zaglupljivanje (citaj "Parovi" i slicni reality show-ovi), i filmskih hitova iz devedesetih. Jedino sto i na Telemachu valja je HBO i kanali tipa BBC Earth/History i eventualno Discovery.
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja stalno na tvu vrtim streaming sa iss
     
    Vedo likes this.
  19. black

    black Komšija

    Sta su nam zeljeznice napravile, ekolosku katastrofu. Prodali su stare zeljeznicke pragove za 3.5KM po komadu pa je raja kupila i u drva iscjepala. Kubik pragova je oko 30 KM ako se ne varam. Ti pragovi su krajnje kancerogeni i svako ko ih lozi je izgorio po mozgu jer truje sebe i svoje.[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod nas je odavno ekoloska katastrofa i nikad nije prestala, samo dodaju ulje na vatru. U Zivinicama nema deponije vec nekih godinu dana, pa je komunalno napravilo svoju iza gradskog obdanista, privatnik u sumi pored grada, drugi privatnik iza benzinske u gradu itd. Naravno, narod boli neka stvar jer su seljacine 90% kao i oni u vlasti. To je njemu normalno.