Koliko ste "zeleni". Struja, grijanje, topla voda itd

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Dec 8, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    sa sto vise garancije, ja sam naso neku Beko sa 10 godina garancije prije par godina.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To 10 godina kod nekih modela je samo na motor koliko sam skontao.
    A dzaba mi i da ima 20 godina na sve ako je moram svako par mjeseci vuci na servis :mrgreen:
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Koliko ste "zeleni". Struja, grijanje, topla voda itd

    Ja imam samsungovu 7kg invereter motor sa 10god garamcije zadovoljan sam. Obavezno gledat da je A+++ masina.

    Ovo za vodu ja potrosim 6 kubika 2 clana tako da to 20kubika je nidje veze

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Za veš mašine je najbolji Samsung za normalne pare, a Miele kad pare nisu problem. Nisam baš u toku s modelima.

    Beko je smeće, izbjegavaj.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    hmm nisam je do sad vuko, kuc, kuc,kuc :D
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Miele je ko Apple, Jobs je bio fan :D

    Taj turski koncern pod kojim je nekih milion brendova, Beko medju njima, je bas kritican.

    Uglavnom mi kazu LG, Samsung ili Gorenje od ovih sa razumnom cijenom.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Gorenje je bio smeće kao i Beko prije nekoliko godina, ali sam čuo da su se popravili, nijesam siguran.
    LG je izdržljiv, ali sam čitao da mu rezultati pranja nisu u rangu sa Miele i Samsungom.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Imao Bosch i crkla nakon 3 god. Vec par godina imam LG (perilica/susilica), pere i susi par tura dnevno, nikad ni viska zvuka (da kucnem u drvo).

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za sad preko 2 godine Hotpoint Ariston i nemamo problema, nadam se da će tako i ostati. 5 godina je garancija pa ćemo vidjeti. U roditelja se Samsung veš mašina pokvarila više puta, baš je otišla a masno je plaćena prije nekih 8 godina.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene su sve stvari INDESIT (frizider, šporet, mašina za sudje i mašina za veš/sušilica). Ovoj za veš, IWDC7125, ima nekih 2-3 godine i skoro svaki dan nešto pere i suši. Ja prezadovoljan.

    "Pere 7kg, 1200 obr, Suši 5kg"
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Indesit ves masina/susilica kod mene ima osam godina, pere odilcno stvarno ali svako malo senzor krepa pa pere po par sati nekontrolirano, mislili smo novu uzeti davno ali ocd je posiso pare (ne mislim samo na bobe, nego na sve moje opsesije prije GK).
    Dok pak u kuhinji isto indesit masina za sudje, ko singerica radi evo cetiri godine.
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Re: Koliko ste "zeleni". Struja, grijanje, topla voda itd

    Mi imamo Gorenje vec dvije godine i nijedan problem nikad. Nas samo nervira sto su programi spori, ili bar sporiji od deklarisanih brojki.

    Garantovano svaki dan bar jednu turu opere.

    Istu masinu, novi model, prijatelji kupili nedavno i zale se na isto.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Koliko ste

    https://www.youtube.com/watch?v=DOJ48DrFews :mrgreen:

    Do koliko para ?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E jest vala. Nova masina je A++ al to djubre po 3h pere. Sve cesce koristimo one kratke "Eco" modove, kad se pere pola masine ili samo 2kg na 30-40C.

    Pa normalno da ustedis, kad i ne operes ves.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Haha dakle nije samo kod mene to problem. Meni to svejedno ali žena je jedno godinu i po kukala kako nije vidjela sporije mašine od naše :lol: mi smo mislili da samo naša tako pere po tri sata.
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Jebalo vas Gorenje, nije nikad valjalo, samo nismo znali za bolje.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Varas se, eno i sad u Njemackoj Gorenje prolazi.
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    stara gorenje ves masina se jos uvijek koristi kod mene, kupljena nekad 2000.- 2001. i u tih 16-tak godina samo smo joj prosle godine zamijenili programator sto je kostalo 80-tak KM, pere isto kao i prvi dan kad je upaljena bez ikakvih problema a sigurno radi ako ne svaki onda svako drugi dan

    trosi sigurno vise struje i vode nego moderne a++ ali ne planiram je mijenjati sve dok bude radila i dok ne crkne komplet da popravka bude kostala 2-3 stoje
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije sve u izdržljivosti.