Komp ne prepoznaje file

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Selena22, Oct 18, 2007.

  1. Selena22

    Selena22 Novi član

    Dakle, imam Samsung d840, i snimala sam nesto na njemu. Prebacim to preko bluetootha na comp, no nijedan od programa koje imam (Winamp, WMP,VLC, Quick Time) ne moze da otvori dati file. A file je prema svemu sudeci u mp4 formatu. Tako pise u specifikacijama mob-a, a i u mob-u samom se navodi kao mp4 file, isto tako i na kompu.
    Zatim sam downloadovala neki program koji konvertira mp4 u avi itd, no ni taj program ga ne prepoznaje.
    Pokusala uploadat na YouTube: Unknown file format!
    :? :?:

    Je li mozda jos neko imao ovakvih iskustava? Ima li neko prijedlog sta je u pitanju?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Komp ne propaznaje file

    Koja je konkretno ekstenzija filea?
     
  3. Selena22

    Selena22 Novi član

    Re: Komp ne propaznaje file

    mp4 je extenzija :?
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Komp ne propaznaje file

    Snimi nesta bezveze i nabaci na rapidshare da vidimo u cemu je problem.
     
  5. Selena22

    Selena22 Novi član

  6. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Komp ne propaznaje file

    Evo i kod mene ne otvara MPC. Da nisi sta cackala op opcijama?
     
  7. Selena22

    Selena22 Novi član

    Re: Komp ne propaznaje file

    Opcijama kojim? Comp, mob?
    Mada ne bih znala ni to da sam radila...
    Doduse ovo je prvi put da sam snimala nesto sa ovim mobom, tako da ne znam je li ikad i radilo...
    Imam na kompu neke snimke sa starijeg nekog samsunga, koje rade besprijekorno, u bilo kojem programu, isto mp4 format.
    I pokusala sam prebaciti ovu snimku na drugi mob, sony ericsson d750i, i on uspije emitovat samo tonski zapis, slike nema...
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

  9. Selena22

    Selena22 Novi član

    Re: Komp ne propaznaje file

    Evo skidam to, mada imam instalirane K-Lite Codecs, ali opet nista...
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Komp ne propaznaje file

    Samo ti ove instaliraj idi pri instalaciji na full i profesional. Prije tog skini k-Lite
     
  11. Selena22

    Selena22 Novi član

    Re: Komp ne propaznaje file

    Skinula, instalirala i nista. Opet ista prica, error, cannot open file, unknown file format itd...
    Sta je ovo, moj mob producira fileove za koje nijedan program nije cuo? :shock:
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Komp ne propaznaje file

    hmm ne znam probat cu kad dodjem kuci. A nista onda ti ostaje da prekodiras u neki drugi format. Probaj sa SUPER-om http://www.erightsoft.com/SUPER.html
     
  13. Selena22

    Selena22 Novi član

    Re: Komp ne propaznaje file

    Iskreno, ne mogu da se snadjem na ovoj stranici, da skinem taj super... :(
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

  15. vnm_

    vnm_ Komšija

    Re: Komp ne propaznaje file

    zasto je file tako mal? jesil to snimila nesto bas kratko ili...?
     
  16. Selena22

    Selena22 Novi član

    Re: Komp ne propaznaje file

    Da, kratko je...
    Evo pokusavam skinut to, ali me zaustavlja stalno
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Komp ne propaznaje file

    Kliknes tu http://www.erightsoft.com/SUPER.html pa ides na dnu stranice na "Start Downloading SUPER ©" pa onda pri vrhu imas plavi link "download and use" i na kraju imas na dnu stranice link "Download SUPER © setup file"

    EDIT: Samo nije ti u redu ovaj fajl. Kakav je to video u 20kB?
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    Re: Komp ne propaznaje file

    Ovo sto je "snimljeno" je prazan 3gp header, znaci unutra nema nijednog streama, sto ce reci da nema sta da se pusta. I brisi to mega govno sto se naziva codec packom cim stignes. Super ti isto tako ne moze pomoci ovdje, to je zamisljeno kao gui za ffmpeg (s tim sto pojebe vecinu filtera pri instalaciji), sto ce reci da ako ga super moze prihvatiti, onda ga i ffdshow moze dekodirati.
     
  19. Selena22

    Selena22 Novi član

    Re: Komp ne propaznaje file

    Jos uvijek ne uspjevam skinut ovo, stalno mi prekine download.
    A sto se tice ovog videa, ne znam sto je tako mal, na mobu ga mogu pokrenut i pogledat bez problema...

    i btw, poslala sam ovaj file na samsung x830, i on cita snimak normalno, pa valjda nije moguce da je prazan....
     
  20. 3125

    3125 Komšija

    Re: Komp ne propaznaje file

    Kao sto vec rekoh, imas na pocetku 3gp header i poslije toga nema nijedan validan stream, sto ce reci da se nesto zezne prilikom transfera ili da software kojim mobitel snima ne prati specifikacije (eventualno da koristi neki svoj codec, sto je malo vjerovatno, vjerujem da bi se znalo za njega do sad), a super ne moras ni pokusavati skidati, ovo nece procitati.