Kompjuter se smrzne kad otvaram stvari na D disku

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ace_, Apr 26, 2010.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Smrzne se nekada i kad ubacim CD ali rijedje. Takodjer se smrzne kad pokusam mountati nesto na Daemon tools. Znaci zajednicka crta je da se smrzava zbog diskova.

    Ja nekako vjerujem da bi format to rijesio ali to mi je zadnja opcija jer komp je krcat programima i lijepo podesen i ne da mi se opet sve instalirati.

    Ako neko ima ideju do cega bi moglo biti pucajte.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Loši sektori na HDD-u, vjerovatno.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Deinstaliraj Daemon tools-e prvo
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    losa napojna?
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    napojna je OCZ 500W, nije losa

    btw, sta cu kad deinstaliram Daemon tools? treba mi taj program
     
  6. pac

    pac Komšija

    Imas dosta alternativa, alcohol 120%, magic iso, ultra iso, power iso...
     
  7. hatebreed93

    hatebreed93 Novi član

    znalo mi se isto tako desavat prije cim instaliram daemon tools i pokrenem ga racunar bude strasno spor... mozda je to bilo do neslaganja verzije windowsa i daemon toolsa nikad nisam otkrio...
    hmm a za tvoj problem hmmm
    samim pokretanjem bilo koje stvari na racunaru racunar pokrece odredjene procese, za mountovanje na daemon tools racunar mora malo jace sto bi se reklo povuc pa moze se desit da nema odakle povuc potrebnu memoriju... ili da otvoris racunar i ocistis ako nisi...
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Evo da javim, posto mislim da sam rijesio problem. Mozda ce neko searchati slican problem pa naletiti na topic.

    Deinstalirao sam deamon tools i nije nish pomoglo. Znam za to stekanje oko deamon toolsa ali to nije bio problem ovaj put.

    Danas sam istekao drugi disk jer je poprilicno star i HD Tune mu je nasao ostecenja misleci da ce to rijesit problem ali nije rijesilo. Onda sam totalno bez ikakve nade otisao u BIOS, spustio prvi disk sa DMA 5 na DMA 4, namjestio przilicu na DMA 3 i promjenio SMART sa auto na enabled i evo radi sve normalno. Ne znam ni sta je od toga pomoglo ali glavno da ne mrzne vise. :D
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni se to desavalo na frisko instaliranom Win7 jer je vrijeme gasenja HDD-a bilo jako kratko. Iskljucio sam tu opciju i nije se nakon toga nista smrzavalo zbog spin-upa diskova.