konfa do 3000km

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by veki81, Sep 9, 2012.

  1. veki81

    veki81 Aktivista

    Znaci centralka pa ako moze izgurat i mis solidan i tastatura.
    Svrha bf3 i video obrada.
    Zanima me moze li se kod nas proci solido ili srbija majka (emmi.rs), nesto tipa one sto je forza sastavio nedavno.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ako budeš ganjao preko pika, srbija fazon, mislim da ćeš puno bolje proći što se tiče samih komponenti. Naravno, ako ti to odgovara. Ako ganjaš sebi, najbolje ti je kontaktirati svakog prodavca ponaosob, jer će kod jednog biti jeftiniji proc, kod drugog matična i tako dalje :D Sastavi okvirno šta želiš i pošalji im poruku :)
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma nije meni(nazalost :mrgreen: ) prijatelju jednom pa cemo vidjeti nije losa ni solucija preko pika ako on bude za.
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Hajde da ne otvaram novu temu kad se vec ovdje spominje emmi.rs, interesuje me kako se radi dostava sto se njih tice, jel' salju u BiH i ako da po kojim cijenama? Hvala.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne salju, jedina solucija je ako imas nekoga da ti kupi, ili se zaputi u Beograd.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    do sad uglavnom islo preko dilera po piku,momci su vec uvezali s njima i imaju i kod njih neki rabat tako da ne kolju plaho,pogotovo ako kupujes cijeli komp.
    imas
    didi sa
    perop
    ta su dvojica vrlo pouzdana a mozda neko zna jos kojeg. garancija vazi a njim se obracas u slucaju problema pa oni salju dalje.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imas i mickey84 ja sam kod njega zadnji put uzeo onu mašinu.

    Nego raja treba naći Vekiju 2011 lga ploču da upari i7 3930K. Jako su skupe to je jedino što znam a na piku ima samo jedan uber skupa. Ako ko ima kakav prijedlog bujrum.
     
  8. baiketh

    baiketh Novi član

    je li može ova ploča

    Asus P9X79
    Mislim da bih je mogao dobiti za nekih 500 KM
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pabeno sena prodaje dobru plocu za male pare

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije lga 2011 socket.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    najs, 2011 lga socket se trazi, nisam opazio tvoj post, procitao samo vekijev prvi post
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Pozz raja, za sada sam odabrao slijedece komponente, jos nista nije definitivno pa mi kazite sta mislite:

    Procesor: 3930k - 750km

    Ploca: Asus P9X79 - 475km

    Cooler: Noctua nh-d14 - 165km

    RAM: DDR3 2x8GB 1600MHz Corsair Vengeance - 195KM (Najvjerovatnije cu morati uzeti drugi ram, citao sam na netu da ovaj ram nije kompatibilan sa nh-d14 coolerom posto je fizicki izuzetno "visok" a cooler prekriva ram slotove)

    Grafika: GTX 670 MSI OC edition twin frozr - 585KM

    SSD: 120GB Kingston V+200 535/460MBs - 170KM

    Napojna: Coolermaster GX 750W 200KM (Kingster mi savjetuje da je bolje uzeti jednu od ove dvije "Cooler Master Real Power M620" ili "Seasonic 620W SS-620GM" pa cu ga najvjerovatnije poslusati)

    U dilemi sam sto se kucista tice. Svidja mi se HAF X al mi je skupo dati 350-400km za kuciste. Valjda nije neophodan big tower za dobru cirkulaciju zraka. Mozda uzmem Cooler Master Storm Scout (oko 160km).



    Procesor sam nasao kod korisnika Brozz na piku. Sve ostalo osim kucista kod ElvisBileski takodje na piku. Valjda nisu levati neki :|


    Na ovu masinu bih kasnije ako Bog da nabacio Dell-ov Ultrasharp 2412m.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sve je ok, samo napojna je sroteks teski za tu konfu. To jedino promijeni.
    Za kuciste pogledaj HAFXM, 269KM u U.E.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    RAM možeš komotno i bez hladnjaka, ako ti nije do šminke, pogotovo što imaš problema s coolerom.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja mislim da se na Vengeanceu ne moze skinuti hladnjak(bez gubitka garancije), koliko ja znam to je samo moglo na Corsair Dominator Seriji(i to samo onaj "cesalj") i na par G Skill modula i STT modula.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislio sam da kupi bez hladnjaka.
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Poslao sam elvisu upit na piku da mi kaze kakvog jos rama ima u ponudi. Meni ti hladnjaci iskreno nista ne znace, posto se ram od noctue nece ni vidjeti :)
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto se tice Noctua hladnjaka, u prodavnici je 30km jeftiniji nego kod tog na piku.
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Vidio sam da je u Genelecu jeftiniji. Ali Genelec mi je daleko, ne znam kakvi su sa dostavom. A volio bih da pribavim sve komponente u sto manje tura dostave :lol:
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma


    Takvi RAMovi su većinom 1333 MHz moduli kojima je voltaža dignuta sa 1,5 (preporučenih od Intela) na 1,65 a tako i brzina sa 1333 na 1600 MHz i nabace ti hladnjake. Dakle čisto fabrički overclockovani. Isplati li ti se davati za to pare, ti sam procjeni.