Konfig.

Discussion in 'Generalna diskusija' started by n1dal, Jun 21, 2005.

  1. n1dal

    n1dal Aktivista

    Mislio sam kupovati "dobru" konfiguraciju...pa ako moze da mi predlozite nesto dobro ?!

    ...da bude oko 2500 KM

    Usput,da pozdravim raju na HWBu ...nije me bilo pola godine ,ali sad sam malo aktivniji.

    Hwala
    :arrow:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    VPC ili MPC? Sta ces raditi na kompjuteru?
     
  3. Hells

    Hells Aktivista

    sa ili bez monitora???
     
  4. n1dal

    n1dal Aktivista

    MPC

    naravno sa monitorom ...mislio sam uzeti LCD 17" , posto je 19" skup...
     
  5. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Treba li sta osim osnovnih komponenti(kuciste,napajanje,procesor&hladenje,maticna,ram,graficka,optika,monitor,tastatura i mish) ?
    Nisi rekao za sta ces koristiti komp.?
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ovako, ova konfiguracija bi bila idealna za igre i za oko kuće, pogledat koji DVD i tako dalje.

    Matična Ploča: ABIT AV8 Sck.939 (255KM)
    Procesor: ATHLON 64 3000+BOX Sck.939 (273KM)
    Memorija: x2 512MB 400MHz CORSAIR (101KMx2)
    Grafička Karta: GAINWARD GF 6600 PCX (367KM)

    Hard Disk: 160GB MAXTOR SATA 720 (134KM)
    DVD Pisač: NEC ND-3540ABL 16X (115KM)

    Monitor: LCD SAMSUNG SM710 (566KM) ili CRT SAMSUNG 959NF (502KM)
    Zvučnici: LOGITECH X-530 (141KM)

    Extra: TV TUNER+FM LEADTEK DV200 (129KM), SkyStar 2 (oko 130KM), WEB CAMERA LOGITECH USB (43KM)

    Kućište uzeti oko 100KM s kvalitetnim napajanjem, tastatura i miš po želji (do 50KM oboje).

    Ukupno: 2505KM (MPC, cijene iz Plusa (Sarajevo))
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Odabirao sam po svojoj želji, mislim da bi i tebi valjo.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nije nimalo lose pod uslovom da je graficka GT. samo mislim da su viska SkyStar2 i web kamera.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Biće da je ta GT, iako ne piše ali po cijeni je tu negdje. Možemo uvrstiti GT, nije problem. Rekoh za oko kuće, nek ljudi gledaju satelitsku i nek se igraju sa web kamerom.
     
  10. d0ga

    d0ga Aktivista

    nemoj ovaj maxtor uzimat i sve extra ostalo :wink:
     
  11. DC One

    DC One Aktivista

    Konfa koju je eXmAn sastavio je manje vise OK, s tim sto grafa nije GT vec je obicna 6600 (moguce Golden Sample) ali je PCI-E a ploca podrzava AGP tako da bi tu morala ici neka druga, recimo Asusova 6600 GT ako je jos uvijek akcijska cijena u Plusu
    Ovaj Maxtorov hard disk je pravo bucan ja bih prije uzeo neki Seagate
    ostatak je OK
    P.S. Tastatura i mis Microsoft Multimedia Pack (mislim da se ovako zove) 54KM
     
  12. GV

    GV Komšija

    Na takvu konfiguraciju red je i potrošiti više para na napajanje i kućište (cca 200 KM bi bilo u redu)
    PS
    Iron, super ti je potpis!
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Thanks GV. A disk nije previse sporan, mada bi ja isao dalje od Maxtora i Excelstora. A upravu je covjek za napojnu (kuciste i nije toliko bitno imho), tako da nemoj ici ispod Chieftec 360 ili 400W napajanja.
     
  14. d0ga

    d0ga Aktivista

    400W ili vise obavezno
     
  15. Esh

    Esh HWB

    dcONE je dobro primijetio da navedena ploca nema pcie utor, vec agp, tako da je solucija izbor 6600gt u agp varijanti, ili jos bolje (zbog buduce nadogradnje) izbor maticne ploce sa pcie podrskom. moj savjet je kupovina foxconn-ove nforce4 ultra maticne ploce koju smo recenzirali jer za nekih ~170 KM je apsolutni best buy kada je nF4 (najbolji chipset za a64) u pitanju, a za razliku u cijeni taman mozes kupiti "cisti" 6600gt.

    sto se lcd-a tice, probaj naci NEC LCD1770NX koji je i bolji i jeftiniji od samsung-ovog modela.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nabijem je, košta 255KM i novi je čipset i nema PCI E, nisam ni gledao doduše. Ali eto, možete editovati onu konfu sa svim preporukama iako ne vjerujem da će je ovaj ikada uzeti.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ako je za igranje, ja ne bih uzeo lcd
    radije neki crt flat
    prdlazem samsung sm959nf, 19'' 469km vpc kim-tec
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je za igranje - neki low end komp, dobar tv i Xbox/PS2 po zelji. :mrgreen:
     
  19. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    @Iron maiden:
    Ako će već potrošiti 2500 bolje je onda da uzme neki low end comp,dobar tv i Xbox 360 i PS3,toliko bi ga otprilike izašlo :smt001
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako moze cekati pola godine-godinu onda je to svakako dobar izbor. A u 2500KM sigurno ne moze izaci sve to (da tv valja).