1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pomenuti adapter najcesce dolazi uz graficku, no kod kupovine svakako treba provjeriti. Sto se brand-a memorije tice, uzmi one koji daju najduzu garanciju.
     
  2. genius_

    genius_ Aktivista

    Pozdrav,
    kako se i5 tera u turbi mod?
    Ide sam kad treba ili nekako drugacije?
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    http://www.intel.com/technology/turboboost/

    Po defaultu je Turbo Boost ukljucen u BIOSu, te se aktivira po potrebi.
     
  4. efo

    efo Komšija

    Zasto bas mora citava konfa bit iz uniexperta???

    Al nevazno to. Htio sam rec da ja kad kupujem konfu, redovno uzimam jeftinije procesore koji se klokaju ko ludi (etc celeron e3200/e3300 za 90KM ide na 4GHz bez ikakvih problema sa malo jacim hladjenjem, preko 3.5 sa stock, bilo kako bilo za te pare uz ovakav oc imas performanse visestruko skupljih procesora na def. frekvencijama), finu maticnu ali ne preskupu (samo da ima dobre opcije za oc, recimo neku sa p43 chipsetom), 2GB rama bih uzeo (zasad, da se to lako nadogradit) diska 320GB dosta (i to se da nedogradit) i tako bi ti ostalo za grafu puno vise para (a ona se ne nadogradjuje tako lako, osim ako neces CF, koji je nije losa stvar, ali opet je bolje imat jednu dosta jacu kartu), pa bi cak mogo razmisljat i o 5850tci mozda u toj varijanti. Nemam vremena sad da racunam bil je uspio zgurat u 1600KM sa ostatkom, ali ako ne nju onda sigurno recimo GF260GTX, koja je takodjer odlicna (30-40% jaca od 4850)

    :D
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Kome ti ovo odgovaras? I jos preporucujes e3200? :S
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    I jos ne zna sta znaci et cetera. Ne isplati se ici na LGA775 platformu, nema prostora za nadogradnju.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Ne zaboravi i prijedlog za kupovinu HD5850 uz taj celeron :mrgreen:
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Misli da je etc skracenica za naprimjer :)

    + razmislja da li nabrojano moze stati u budzet od 1600KM :)

    Koliko ja skonta' njegov post se odnosi na prvi post ove teme gdje je sow-pro slozio solidnu konfu za te pare, tako da dalja diskusija nije bila ni potrebna. Jest da se davno o tome ne raspravlja jer su se Merce i qenius ubacili sa svojim "problemom".
     
  9. efo

    efo Komšija

    Jel iko od vas uopste pogledao 'taj celeron'?? Jer bi 'taj celeron' oc-an na 4GHz sa 5850tkom imao vece performanse u igrama nego neki i3 ili i5 dvojezgarni na stock frekvencijama... i daleeko vece performanse od predlozenog phenoma i 4850tke (u igrama naravno)... Ne bih da se naduravam sa vama, naravno da ako lik ne bi overclocko procesor (sto bi bilo suludo, ne oc-ati e3200) da ne bi bila dobra kombinacija sa 5850tkom, ali na 4GHz ne bi bio ni u od uskog grla sa 5850tkom :)

    Željo šampion :D
     
  10. efo

    efo Komšija

    + razmislja da li nabrojano moze stati u budzet od 1600KM :)

    ovo je sve uniexpert osim hladnjaka koji je iz ingela:

    Asus P5Q SE2 LGA775, Intel P45 179 KM
    Intel Celeron DualCore E3300 2.5GHz 102 KM
    SCYTHE Mugen 2 CPU Cooler (ingel.ba) 79 KM
    DDR2-1066 2GB 94 KM (naknadno uzme jos 2GB zbog dual channela)
    ATI Radeon HD 5850 1GB GDDR5 625 KM
    WD 500GB SATA2 HDD 7200rpm 111 KM
    Cooler Master Case Centurion 590 Black 159 KM
    Cooler Master PSU Real Power M 520W Modular 185 KM
    SONY DVD-RW AD-5240S SATA 45 KM

    sve zajedno 1579 KM

    savrseno legne u cijenu, po meni perfektna konfa za gamere (koji se ne boje oc-a)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Grdno se varas, i3 procesori imaju dvije fizicke jezgre, ali i SMP, te Turbo mod.

    Spominjes Celeron i HD5850 u istoj recenici. :lol:
     
  12. GW

    GW Moderator

    Još treba dodati da taj overclock na 4 ghz stabilno uopće nije garantovan.
     
  13. efo

    efo Komšija

    Ja govorim o performansama u igrama gdje ja mislim da frekvencija ima vecu ulogu od kesa (naravno i da kes igra ulogu)... takodjer i3 kosta blizu 300 KM, ovaj celeron kosta 100 KM (u ingelu 90)... i da, pretpostavljao sam da ce neko napisati nesto u tom stilu da "Spominjem Celeron i HD5850 u istoj recenici": jos uvjek mislim da niko od vas nije ni pogledao review ovog procesora, koji je zadnji iz linije celerona trenutno i ima isto kesa kao i e2000 serija koja se zvala pentium (ima duplo vise L2 kesa od e1000 serije celerona)... da ne spominjem puno veci oc potencijal... evo ako vam je mrsko traziti, pravo pogledajte da je covjek dosegao 4GHz sa referentnim hladjenjem sa temperaturom u loadu 70-75... da ne govorim sta bi tu Mugen 2 radio....
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... html#sect0

    Zar niko od vas nece priznati da bi covjek imao puno bolje performanse u igrama, pa i sa cjelokupnom multimediom sa tim celeronom na 4GHz (koji bi 110% regularno radio sa Mugenom 2) i 5850 nego sa onim Phenomom i 4850....
     
  14. efo

    efo Komšija

    Garantovan je 99.9%

    --EDIT--

    Ok, pretjerao sam... Upravo sam procitao post lika koji sa e3200 ne moze ici preko 3.6 ni sa kakvim postavkama :/ Takodjer procitah da je cinjenica da su ljudi koji se dokopaju dobrih cipova i koji se hvale njima malobrojniji od onih koji ne mogu toliki oc postici, koji se time naravno ne hvale^^ Uglavnom, ok upravu ste, znao sam da postoje bolji i losiji cipovi (istog procesora) ali nisam znao da razlike mogu biti tolike :)
     
  15. GW

    GW Moderator

    Ti si kupio i testirao sve E3300-ke što izašle iz fabrike i utvrdio si da je taj postotak tačan?
    Ili si bio impresioniran nekom recenzijom i došao ovdje sa nekim smiješnim tvrdnjama?

    Meni se čini da je ovo drugo u pitanju.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja volim klokanje do maximuma,i imam E7200 koji je jedan od boljih primjeraka i na 1,375v ide na 4ghz i hladim ga frezerom7pro i kad ga raspalim sa 2 x orthos grije oko 65-70c sto je previse a ako mislis da 45nm celeron na 1,6V ide samo do 70c na stock hladjenju to je za smijanje a da ne pricamo da ce ga taj napon na duze staze ubiti i da ga hladis suhim ledom.
    Dalje,igrao sam se na 4890 OC verzija i vec sam poceo da osjecam popustanje snage dvojezgrenog procesora u novijim naslovima iako imam 4ghz i 3mb cashe meme,znaci moj glas ide definitivno za phenom i 4850 pa kasnije nek mjenja grafu kad cijene malo opadnu.775 jednostavno nema vise perspektive,ko ga vec ima pa da se nadogradi nekim Q9550 OK,ali sad pocinjati sa 775 je malo poglu.
     
  17. efo

    efo Komšija

    ako misli brzo unaprijedjivati bolja opcija je phenom... ako su mu vaznije trenutne performanse e3200/3300oc+5850...
     
  18. efo

    efo Komšija

    A ti si probao taj phenom i znas da bi on sigurno radio bolje od tvog procesora na 4GHz?
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cinjenica je da je phenom best buy i nemaš ti šta tvrditi koji bi bolje radio.
    Ako overklokaš E7200 i porediš sa phenomom na tvornickim taktovima to nema smisla.
    Potrebno je ili oba procesora testirati na defaultnim postavkama ili oba procesora overklokirati na stabilne vrijednosti pa porediti.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NIsam probao Phenom al sam probao Athlon II x4 630 na 2.8ghz i radi isto kao i moj na 4ghz,u nekim stvarimo malo brzi a u nekim sporiji a zamisli ga sad klokanog na 4ghz a gdje je Phenom sa L3 cashe-om pa i njeg klokat....hmm.....sta ti mislis koji je bolji.......