Konfiguracija ali samo CPU+MBO+RAM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sale, Apr 19, 2011.

  1. Sale

    Sale Aktivista

    Naime interesuje me, sljedeće stvari


    koja je trenutno najbolja konfiguracija od procesora, ploce i memorije,


    budzet, hmm nisam nešto razmisljao... ali ne trazim najskuplje komponente, nego najbolji omjer perfomansi i para...

    ono, koje su to trenutno best buy konfiguracije...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    P67 ploca + Intel 2500K / 2600K (ovisno koliko love imas) + 8 GB DDR3 1600Mhz
     
  3. Sale

    Sale Aktivista

    kolika je razlika izmedu procesora...


    i gdje ima tih ploča ? i procesora nema u Genelecu ?
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sta ti je cilj s upgrade-om, pretpostavljam igrice ali eto da pitam :)

    Ako jesu igrice u pitanju onda mislim da ti je opcija AMD povoljnjija, npr. Phenom II 965, ploca bazirana na 890/810 i odgovarajuci RAM. Ovo govorim zato sto pomenuta kombinacija sasvim dobro tjera sve danasnje naslove igrica, a s obzirom da novih konzola nema makar jos 2 ili 3 godine pomenuta konfiguracija ce i dalje da gura sve naslove koji izadju u tom periodu.

    Ako racunar koristis u profesionalne svrhe onda je ovo sto je Vedo preporucio sasvim opravdano.
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

    ma ovako, igrice ponekad po koji odigram, ono baš kad mi nešto prahne, a inače slabo...

    zato imam ovu 8800GT, skojom sam i dan danas prezadovoljan, i zbog toga je nisam kontao mjenjati...


    što se tiče konfiguracije, interesuje me koja je kombinacija dosta tiha i pouzdana, (koji bi se hladnjak mogao uzeti za taj socket da bude dobar)

    komp koristim najčešće za internet, muziku, photoshop i slične obrade fotografija, i ovo neko normalno ostalo korištenje...ponekad neku igricu i to je to...

    a već mi ovaj e2180, djeluje dosta pospor....
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa to sto si rekao i s obzirom da imas nijet zadrzat tu 8800 graficku mislim da ti je sljedece najbolja stvar:

    CPU: AMD Athlon II X4 640 AM3 BOX(3.0GHz/2MB/65W) = 219,00 KM
    Cooler: Scythe Mugen 2 Rev. B CPU Cooler SCMG-2100 = 83,00 KM
    MBO: ASUS M4A88TD-V Evo/USB3, 880G = 245,00 KM
    RAM: 2 Gb DDR3-1333MHz, PC3-10600 Kingston Value RAM CL9 x 2 = 93,60 KM

    TOTAL: 640,60 KM

    Roba iz Ingela. U ponudi imaju i plocu Asus 890 GTD Pro ali je cijena na upit. RAM ces mozda zeljeti neki drugi a mozda i neces 2x2 Gb ali to su neke smjernice s obzirom na to za sta koristis komp.
     
  7. efo

    efo Komšija

    Pa naklokas ga nekih 3.0-3.3 i bices ok. Te procesore je grehota neklokat, npr ovaj moj ide na 3.0 bez dizanja defaultne voltaze.

    Ako si vec odlucio mjenjati, u zavisnosti kolko imas para, idi na i5 2500k sa odgovarajucom plocom ili ako ti je to preskupo, navedeni phenom je ok proc :) s tim da je 2500k ipak dosta bolji; ram ti je najmanji problem, samo natrpas kolko ti treba, tu tesko da mozes pogrijesiti

    Ako se odlucis za intel varijantu, grafa ce ti definitivno bit usko grlo :)

    Edit: ok je i ovo hamino, ako ti je ogranicen budzet i uklapa se sa ostatkom konfe
     
  8. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Novo / polovno ?

    AMD Phenom II 955 BE ~200 km
    Maticnu tipa Gigabyte 785GTM - usb 3 ~ 150 km
    G-Skill Ripjaws Dual chanell 2x2 gb @ 1333 mhz ~ 80 km

    Ugledam se na svoje komponente koje sam kupio predhodnih dana , prosao sam ispod 500 km , a dobio sam solidnu konfiguraciju .