Konfiguracija/ubrzanje donwloada Torrenta

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Vedo, Aug 24, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

  2. 3125

    3125 Komšija

    Par opaski

    Utorrent 1.6.x je banovan na par trackera zbog loseg prijavljivanja statistika, 1.7.2 je zadnja stable verzija ("ispravna").

    ... i zamislite da svi to urade. Ne treba biti paksu.

    http://i89.photobucket.com/albums/k233/ ... ent/P4.jpg <- DHT i peer exchange hoce ubrzati download u pojedinim slucajevima ali na privatnim (i nekim javnim) trackerima se dobije ban za sekundu zbog ovih opcija. Inace su takodjer supacke, to je lazno predstavljanje vise (virtuelnih) klijenata da bi se izbjegla ogranicenja downloada koji vam peerovi namecu zbog mizernog uploada (jos se i podaci krivo prikazuju). Da ne pominjem dzumbus koji nastaje na torrentima sa "postenim" peerovima kad samo jedan pametnjakovic to ukljuci. Jedino je pozeljno kad je tracker offline. Da se razumijemo, ako torrent ide 1 kB/s nece od ovoga porasti na 100.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Azureus rulez...
    Jeste da koristi puno vise resoursa ali je dobar sto se tice konfigurisanja. Meni radi ko sat, nema trackera da pici ispod 100kb/s...dokle god ima seedera :D
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa cijeli pojam su seeds, ako nemash seeds nesh ni skinut, azureus sam po sebi nije nista posebno, radjen je u javi i jako spor, barem za moje potrebe. Prije sam koristio abc, sada samo u torrent, jer je sve u jednom fajlu, sam ga startujes i radi. Utorrent ima sve na 300kb sto azureus ima u 10mb. Pa ti kontaj.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    da ne otvaram novu temu.

    zanima me kako sad po ovoj novoj šemi skidanja torrent sadržaja da označim koje dijelove istog da mi ne skida? prije samo ono štrihiram šta želim i to je to. sad ne vidim tu opciju po ovoj novoj šemi, pa mi skida i neke meni nepotrebne dodatke.
     
  6. irhadkul

    irhadkul Komšija

    odes na details kad ti pokaze onaj prozor,i samo strigiras sta hoces
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kod utorrenta kad otvori onaj prozor nema "details" nigdje. ili ja ne mogu naći.

    jedina opcija je da počne sve da skida, pa da onda dole pri dnu pod "files" tabom naknadno isključim nepotreban sadržaj.

    ali da mi je naći prije početka skidanja da odmah označim šta želim da skida.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemozes to prije uraditi, moras odpoceti download da ucita fajlove koji se nalaze u torentu, onda ih u files tabu iskljucis. Nevidim u cemu je problem, dovoljno je prvih desetak sekundi.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači ne može ipak prije downloada kao nekad.

    oki doki ;)