Konfiguracija za 100 KM - Isplati li se?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by donjapa, Apr 14, 2016.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    E pozdrav, skola u kojoj studiram "prodaje" stare racunare, pa za 100 KM se moze uzeti ovo:

    HP z400 Workstation
    Processor: Xeon 4-Core HT 2,66 Ghz
    RAM-minne: 6Gb - DDR3 PC3-10600 ECC
    Hårddisk: 500 Gb - mekanisk 7200 rpm
    Grafik: Nvidia Quadro FX580 - 1 DVI + 2 displayport

    Portar: 8st USB / 1st Firewire

    Optisk enhet: CD/DVD läsare/brännare


    Planirao sam sastaviti jedan za zeninog mladjeg brata, isplati li se jos tu nabaciti monitor i mozda ubaciti GTX 560 TI sto imam viska. On voli raspaliti LOL-a pa da ima da ne igra na laptopu? Ako moze brzinski odg od nekog dok ih nije nestalo.

    Lp,
    J
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje se nece isplatit. Jedino sto mi pada na pamet da tu ne bi mogla neka non-Quadro graficka, posto je to cest slucaj sa workstation modelima.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Aha, a trebao bi on moci na toj grafickoj vrtiti LOL npr, CouterStrike mozda? Nemam nikakvog iskustva s njima.

    Edit: Samo da znas da sam odmah javio da mi spreme jednu! :) Dodju cak i tast + mis.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Moze bez problema, jos tu mozes ubaciti six core xeon i imas makinu ;)
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislio sam mozda kakav SSD za pocetak, na to da idemo da mu ubrzam rad pri racunarom. Trebalo bi stici kroz par dana cini mi se, pa postavim slike kad ga oformim.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja sam bas nedavno za kolegu sastavio, dodje fina napojna, dobro kuciste, nije toliko bucno, stavio 6 core i ssd, leti
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    nije da treba 6 core procesor za league of legends,ili bilo koju MOBU,radije mu uzmi kakav sdd da se ne pati sa hard diskom i miran je.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tako ce i biti :) Nesto malo da stavim sistem i osnovne igre da moze tu, naci ce se nesto.

    Hvala svima, idu slike kad se sastavi.
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    Bil mogao jos jedan uzet za bih

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    S tim da nisi prvi koji pita, moram odgovoriti da nebi. Moglo bi se iskombinovati ali da peglam opet kolegu koji radi na faxu da mi uzima, pa da saljem za BiH, nebi se u to upustao, sorry.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Krratki update, dobio sam uz PC za 10e jos i Samsung 2443BW monitor.

    Kupio novi Intel 535 Series 120 GB SSD.

    S tim da je uopste ne gejmam odlucio sam ubaciti 2x GTX 560 u ovu masinu, a po nekim forumima sam citao da ce to raditi bez problema, testiram nesto kasnije pa javim.

    Sta bi na kraju mogao sa ovom Quadro grafickom koja ostane, da li je bolje imati je svom PC-u umjesto integrisane, ili nece biti neke razlike? Ako kome treba mogu poslati dole.

    Poz.
     
  12. black

    black Komšija

    Stara je Quadro FX570 , bolja je Intel HD grafika.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh, skuzio sam to, ali problem sad sto ova 465w napojna ne moze dati dovoljno struje da pokrenem barem jednu GTX 560 Ti :'(

    Gledao malo da li se moze napojna uzeti, kazu samo HP-ova, ima od 600w, ali tesko naci.

    Sad ili traziti slabiju grafiku ili jacu napojnu :)
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    gtx 750ti :D
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sto ne bi mogla?
    Mozda nemas 2 pcie konektara pa zato mislis? Uzmi molex to pcie adapter i gotovo.
    Za 2 nema snage...
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Imam adapter, stavim oba, ali nije samo do mene, svi imaju problem. GTX 560 Ti navodno zahtjeva min 500w sa sistemom, ova napojna 425w. 4 beepa, crveno svjetlo, HP guide kaze "Power failure".

    Sad gledam da narucim onaj converter koji ce mi omoguciti da mogu na njihovu plocu staviti koji god PSU hocu, tad cu moci obe ubaciti, uzeti neku jacu i to je to.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakvi, nego to napajanje ocito nema tih 425W.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    475w delta ide u z400, nisi ti to nesto dobro spojio ili je napojna ostecena, odnosno postoji mogucnost da zbog custom rasporeda molex adapter ne funkcionise, tako da jedino moze graficka koja trazi jedan pcie.
    Ja stavio 6 jezgara i gtx960, ide bez problema
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nisam nista spajao naknadno, osim sto sam uzeo 2x Molex -> PCI 4pin converter, i spojio taj i onaj standardni PCI 4pin u graficku.

    Da li kako mogu provjeriti output koji daje napojna?

    Sve sto je ukopcano:

    MB
    SSD
    HDD
    Optika (iskljucivao da vidim da nece pomoci, nije)
    2 kulera sa strana i 1 na CPU sto je, dalje nema nista.