Konfiguracija za 100 KM - Isplati li se?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by donjapa, Apr 14, 2016.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sad vidim tek poruku da je GTX 950 bolja, znaci da idem u potragu za njom, pa ako ne nadjem onda da se spustim na 750 Ti. Tako da ako neko ima, neka javi.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E cuj veliki potosac, pa nije 480/580, ja OC verziju 560 Ti DC2 sa 3770K, na Asus ROG ploci guram na OCZ 500W bez ikakvih ikada problema.

    Poslano sa mog GT-I9100 koristeći Tapatalk
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jbg, ova napojna je 425w, ocito ne moze, razlog je nebitnan, njemu je traziti drugu opciju.
    Po tpu, ta karta u peak trosi 147w dok gtx960 trosi 124w, nije to neka razlika (average 128 naspram 110W)

    edit: zoi ti se bas olako razbacujes nekim informacijama koje su samo tebi poznate (duplo manje trosi?)
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    On je gore spomenuo GTX 950, ne 960, ja kad gledam neki maximum je 112W, a 103W peak.

    https://www.techpowerup.com/reviews/MSI ... ng/28.html

    Ista stranica GTX 560 Ti stavlja na 202W maximum tj. 147W peak.

    Razlog sto mi javlja ovaj problem mi nije jasan, napojna je 475W, ali evo sta kaze nvidijina stranica za grafiku:


    Minimum System Power Requirement (W) 500 W

    Jos sam uzeo kvalitetan spliter da vidim hoce li i nije htjelo, sad bi volio samo isprobati sa nekom grafikom prije nego kupim novu GTX 950, mada pise na nvidijinoj stranici Recommended System Power (W)** 350W
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne, rekao je za 960:
    Da, 475w pomijesao sam.. moguce da je stradala napojna (ili ne moze 12v rail da podnese opterecenje, moguce da prilikom starta graficka odradi neki check povuce ampere na oba konektora), a maximum na TPU ti je sa furmarkom, to mozes izbaciti.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za GTX 960 je moja greška :)
     
  7. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ja sam nekad imao e8500 i 560ti na silverstone-u 400w bronze certifikat, radilo sve preko godinu dok nisam nabavio novu napojnu ... Moguce da ti je napojna problem pa probaj nju zamjeniti ako je moguce u tom kucistu
     
  8. Majesco

    Majesco Aktivista

    Imao sam slican problem na dva racunara vezano za graficku, jedan je bio IBM, a drugi Simens.
    Prvi je imao AGP, a ovaj drugi PCIe, nije bilo do napojne, tek kada sam nabavio graficku sa spiska podrzanih, sve je radilo kako treba, proizvodac je blokirao koristenje neke druge grafe mimo spiska.
    Moj ti je savjet da nabavis, grafu tipa R5 230, ili GT730, nesto sto je jako slabo, cisto da vidis hoce li je prihvatiti.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dosta postova gore spominje kako su ove maticne ploce specificne i da ne moze bilo koja napojna, te da se pin-ovi moraju prepajati etc. Nije mi bas to najjednostavnija opcija, jedino da neko ko zna napravi "adapter" kojeg nema u prodaji.

    @Majesco, navodno drugi ljudi sa istim workstationom imaju druge graficke, neki imaju i dosta jace nakon sto odrade ovaj adapter/preklop za maticnu, dok drugi idu sa manjim potrosacima. Volio bi da mogu uzeti nesto jeftinije, ali slabo gdje mogu naci.

    Edit: I signal koji izbacuje je onaj da napojna nema dovoljno snage, nije nikakav drugi problem, inace bi bio drugi signal. (tako barem pise na onom njihovom manual page-u)
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da zakljucimo temu... NE ISPLATI SE? :D :D :D
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma isplati se kompjuter, ali nastade pegla oko grafike :p

    Ako nista posluzice za workstation, sto mu je i primarna uloga.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma zezao sam se :smt003
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ehh, mali update. Dogovorim s jednim kolegom s foruma da mu danas posaljem ove dvije 560tice, i reko hajde prije nego posaljem da testiram u svom racunaru i ovu drugu (koju sam do sada gurao u workstation), da nebi covjeku slao pokvaren proizvod.

    Par puta pokusam bootati, cuje se da boota, ali nema slike, skuzim da nesto nije OK. Ubacim onu iz mog PC-a u workstation, kad boota bez problema, radi graficka normalno i sa ovim napajanjem. Javim kolegi da nebi slao jednu jer mi se ne isplati, a iskreno neka stoji u workstation-u, bolje i to nego da ulazem opet 200-300 KM za novu grafiku.

    Idem sad malo stress-testati da vidim kako ce se sistem ponasati. Puno pegle, puno budalestina, a na kraju me grafa cijelo vrijeme j...la.

    Hvala svima na produktivnim odgovorima.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja sam te htio pitati jesi li probao obje grafe, ali kontam nepotrebno je, nije valjda toliki lenjivac :D
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    :lol: bice da jesam, sreca pa ne posla za bh dole, da se isfuram bezveze :D
     
  16. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Koju AMD konfiguraciju do, 800KM, za igranje. Čuo sam da treba izaći novi AMD Zen CPU, pa rekao, bi li se to moglo uklopiti u gaming konfiguraciju?
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Hajde otvori novu temu pa ćemo vidjeti šta se može u tom budžetu.. Mali hint na početku: većinu komponenti naći polovne :)
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Možeš dobro sastaviti ali bez GPU i to ti je to. Do nekih 800 možeš proći da nekim finim quadom na FM2 socketu. Ploče su obično solidne i na nižem cjenovnom rangu.

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  19. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Odustao sam od kupovine konfiguracije za igranje, za svakodnevne aktivnosti računar sasvim solidno služi. A za igranje, odlučio sam se na konzolu, samo ne znam još koju.
    Evo baš gledam na olx-u Xbox za 400KM, a PS4 je 500KM. Koliko će onda PS4 Slim biti?