Konfiguracija za 850 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by elnur, Aug 8, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Za sta se koristi racunar ? Idi na nekig Athlona x4u paru sa DDR3 2GB memorijom. Pokusaj da uzmes dobre temelje, tj. ploču i procesor kojeg ces recimo kloknuti. Ne rizikuj i nemoj se nadati da ces otkljucati dodatnu jezgru na X3. Cak i ako se desi, mozda ne vidis L3 keša niti bude stabilno. To zavisi od dosta faktora cak i ako je deneb.

    Ja bih mozda cak isao i sa nekim ATA polovnim diskom od dvadesetak gigabajta ako treba da ustedim da bih izasao solidan procesor te dobra AM3 ploča sa DDR3 slotom. Idi ako treba na iintegrisanu grafičku pa poslije nekad uzmi nesto konkretno.

    Ako sada uzmes X2, DDR2 i AM2/AM2+.. vec si u zaostatku.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    nails

    mani se tih tvojih zaostataka :smt005 :smt005 :smt005

    ata disk :D i to od 20 GB
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne vidim sta je smiješno. Nekog je mozda stid uzeti slabiju komponentu koju moze "nadograditi" na ovaj ili onaj nacin. Disk od 500GB je stotinjak maraka kojih moze uliziti u ostale komponente.. nista mu nece biti ako uzme postojeci ATA disk te se sa njim strpi koji mjesec.

    Ao je gejmer, jos veci razlog da saceka novac te da ide na integrisanu pa onda poslije uzme postenu krafičku koju ubode na poštenu konfiguraciju. Plus sto ce im pasti cijena. Kada je mogao cekati do sada, neka sacekajos koji mjesec.

    Neka ide na DDR2, AM2 X2 ili koju vec platformu. Ako mu odgovara super. Meni je to u ovo vrijeme bacanje para. Ipak 1000km nije malo. Samo treba rasporediti i misliti unapred.
     
  4. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Smijesan si mali plavi....
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E bemu NAILS sto ga ti za*ra,imamo ekstra komp za 1020 km i nema se tu sta vise diskutovat.I temelji fini i sve ok.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne sumnjam ali nisam vidio sta je sastavljeno jer linkovi nisu ok. Moji komentari su se odnosili na zanje postove i na DDR2 memoriju (doduse, povecao je malo budjet pa ste valjda preporucili DDR3).

    Seadboy - Tebe kolega nece biti kada se ljudi budu fatali za glavu sta ce otplaciovati narednih 3-5 godina. Treba ljudima nekada objasniti na koji nacin mogu kupiti te ako je njima ok da nadograde komp u narednih par mjeseci, onda neka se ustedi na memorijim, diskovima ili kao sto sam rekao, na grafičkoj.

    DDR2 i X2 nema sanse da se kupuje za 1000KM bez obzira koja namjena bila. A vi kupujte diskove od 1T i furajte 1.8 X2 procesore ali znajte da ljudi na osnovi vasih preporuka kupuju i vama vjeruju. Odnosno, malo se uozbiljite i ako zelite raspravu, raspravite to argumentovano.

    Nista licno.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo sad i ja vidim da linkovi koji su juce bili ok danas nisu.Nesto je na plusovoj stranici zabrljano.
     
  8. Chem

    Chem Komšija

    Ako sam ih dobro skontao(a pratim ih duže vrijeme),oni na isti link zamjene proizvod i opis,ostavljajući isti link :lol:
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Nails, nista od ovog sto sam napisao nije tebi bilo namjenjeno, vec efu vezano za 2 jezgrene....
     
  10. efo

    efo Komšija

    Tvoj Athlončić (x4) na 2.6 bi ga ladno pofamflo ovom Core Pentiumu i na 4.0GHz (pa i manje), a da ne pricam na 4.5-4.6 ;)

    Svejedno idi na X4 i klokaj kad bude potrebe (nikad nisam ni rekao radije uzmi ovaj dvojezgarni, samo sam rekao da se moze razmisliti i o toj varijanti ;))
     
  11. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Mislim da nemas pojma o cemu pricas, previse si udisao negativnih isparenja od tvoje rerne.... A to da je bolji ovaj na 2-jezgreni od 620, necu ni da komentarisem....
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    ccc, obuzdajte se, nije tesko biti uljudan.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Seadboy - Nemoj sta zamjeriti.

    Iance, nije poenta da se neko nadmece u raspravi. Obratite paznju da ljudi dizu kredite da bi kupili komad hardwera. Nisu upuceni te traze savjet i pomoc.

    Mislim da tu nema mjesta zafrkanciji. Rasprava je svakako ok ali se nemojte šprdati sa kojekakvim poredjenjima.

    Ukratko, 1000KM je jako fina svota te se moze uzeti 635. Medjutim, ako se upari sa GA770 ta ud3 (ili sa slicnom pločom u istom cjenovnom rangu), ostane 200KM za grafičku, optiku i kićište (sa 2GB DDR3, 500GB HDD i FORTRON 500W napajanjem) sto je jako malo. Ako bi isao na nekih 1100KM, moze se uzeti malo jeftinija ploca i moze komotno da stane HD5750 sa LG optikom i nekim jeftinim kućištem.

    Kriticno je trenutno u Plusu jer imaju slabo robe. Ili pitati da li ce sta nabavljati (npr. 620, 630 ili cak X3 440) ili kombionovati sa drugim radnjama.
     
  14. efo

    efo Komšija

    Ovo jeste uporedba sa trojezgarnim procom, ali nadam se da ces shvatit sta ti zelim reci :)

    http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2 ... u-review/8

    ...After overclocking, the G6950 was amazingly fast, walking all over the X3 445 in almost every test – even the heavily multi-threaded Cinebench ran faster on the two 4.62GHz cores of the G6950 than the three 3.85GHz cores of the X3 455. Every one of our Media Benchmark tests gave the win to the G6950, with its overall score jumping from 1,027 to 1,604, with the X3 455 left way behind on 1,247....

    ...The huge performance jump from the G6950 didn’t even come with a large rise in power consumption. Thanks to the 1.4V vcore (za 4.62GHz), rather than the 1.55V vcore of the X3 445...

    Ne znam trebal ti dalje crtat sine
     
  15. GW

    GW Moderator

    Ti si stvarno naporan sa tim pogrešnim savjetima. Tebi pretpostavka klokanje na 4.62 ghz. Jel ti misliš da svaki procesor može raditi na tom taktu?
     
  16. efo

    efo Komšija

    Opet ta prica... Mozda nece svaki, ali reci iskreno jel mislis da nece moci postic barem 4-4.2 u najgorem slucaju... Da se mi nebi dalje prepirali, vec sam rekao i ponavljam po treci put; sve sto sam ja savjetovao jeste da razmotri i ovaj prijedlog, a ne i da ga obavezno uzme... Ako covjek ne voli oc-ati, izbor je ocit
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    nadam se da se elnur nece uvrijediti, ali efo nisi upravu, elnur i ne djeluje kao iskusan korisnik i tesko da za njega mogu vaziti savjeti o OC-u komponenti, elnuru treba konfiguracija koja na stock frekvencijama radi bolje
    nadalje ne znaci ako su ovi uspjeli stabilno dici procesor na 4,62GHz da ce i on to moci i da bas njegov procesor ima takav oc potencijal
    cijena adekvatnog hladnjaka ne opravdava overclock, doda jos 70-80km za bolje hladjenje moze uzeti bolji procesor
    isto tako ako su uspjesno zavrsili sve testove sa ovim postavkama, to ne znaci da bi procesor izgurao ovakav rezim u svakodnevnoj upotrebi
    efo ohladi malo sa losim savjetima i zapeci koju punjenu papriku u rerni 8)
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bas tako, moze se desiti da sad kupi isti taj procesor i ne mogne postici tih 4.62, jer ga je zadesio "los primjerak" tog modela, odnosno u overclockingu nema pisanog pravila da ako je jedan primjerak uspio postici taj takt, da ce i drugi moci. Tako da je to vrlo upitan slucaj.
     
  19. GW

    GW Moderator

    Ma ne. On je sebi zacrtao da će biti na 4.62 ghz i nema tu više rasprave. Nema tu više "crtanja". :D
     
  20. efo

    efo Komšija

     
Thread Status:
Not open for further replies.