konfiguracija za gaming

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by index_bf, Feb 4, 2012.

  1. index_bf

    index_bf Novi član

    jeli ovo dobra konfiguracija za gaming
    u konfiguracijama preferiram intel procesore i nvidia graficke
    jer su mi se najboljim do sad pokazali
    Intel Core i3-2100 3.1GHz LGA1155 BOX...(258.99 KM)
    GIGABYTE VGA GTX560 1GB GDDR5; GV-N56GOC-1GI, nVidia...(414 KM)
    Asus MB P8H61-M LX2/SI; LGA1155, Intel H61...(114 KM)
    WD Caviar Blue 500 GB; WD5000AAKX, 16MB SATA3...(180 KM)
    Apacer DDR3 4GB 1333MHz PC10600, AP4096UTQB1K2...(39 KM)
    Fortron PSU HEXA 400W, HE-400...(83 KM)
    MSI kućište Taurus bez napajanja, boja crna...(33 KM)
    LG DVD/RW GH22NS70 Black SATA...(36 KM)
    e sad neznam jeli ovaj fortron slab jer na nvidia stranici pise da za gtx 560 treba 500 w napajanje
    pa sam stavio jos i ovo ako je taj fortron od 400 w slab
    Fortron napojna jedinica FSP 500W, Active PFC (110 KM)

    konfiguracija sastavljena u imtec-u u mostaru
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Taman sve, a uzmi Fortron od 500W svakako i radi buducih nadogradnji.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako oces gaming uzmi bolju grafu tipa 560Ti,6950,i RAM od Kingstona,puno ga ljudi koristi a pravo je jeftin,i plocu tipa P8P67 Rev 3.0 ili P8P67 LE ;)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa sumnjam da on ima jos 300KM viska.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto sad GTX560 je smece a a GTX560Ti je masina. Hmmmm

    De vidi da uzmes bolju plocu jer ta jeb bjeda ziva.
     
  6. index_bf

    index_bf Novi član

    pa sta fali ovoj maticnoj
    u imtecu su mi rekli da mi je dobra da mogu pokrenit sa ovom konfiguracijom
    sve ove nove igrice na high detaljima
    a i od ove graficke nema puno boljih
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dobro su te slagali da nema puno boljih,kako mislis da sa maticnom mozes sve igre pokrenuti,za igre ti je najvaznija graficka,cpu,pa ram,moras imati minimalno 4Gb rama,uzeti plocu u rangu sa onima koje sam gore naveo,i ako budes mogao dati jos 100-150km za 560Ti.to ce biti dobra konfa.

    @dino rijetko ko uzima 560,meni to i nije nesto kartica u rangu sa 6850 koliko ja znam,dok GTX 560Ti naklokana moze lagano preci 570,a u rangu je sa 6950(u nekim je segmentima bolja 560Ti,u nekim 6950)
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    U Terabajt-u mozes uzeti Palit GTX560 Ti za 413KM sto je jaca karta od te koju si naveo.. KLIKNI OVDJE

    I ne vjeruj sve sto ti prodavaci kazu po IT shopovima,uvijek ima bolje od boljeg..
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Slazem se,mislim da je 560 oko 320km,a 560Ti je puno bolja(ne toliko puno kao 570,ali dosta bolj)
    Ovo za IT shopove se slazem,svasta pricaju,pola ih nema pojma,neki dan su mom komsiji rekli da mora otvarati kuciste i sve raskopcati da vidi koji mu je ram :smt003 :lol:
     
  10. index_bf

    index_bf Novi član

    ok onda ako mi je mana maticna i ako treba bolji ram
    evo adrese shopa gdje mislim kupit pa mi promjenite sta treba

    http://shop.imtec.ba/bs/
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ploca je fakat tanka, a zapravo je i vrlo skupa sa cijenom od 166KM. RAM je sasvim OK, napajanje isto.

    Za 231KM imas GIGABYTE GA-Z68P-DS3, ATX ploca sa trenutno najboljim chipsetom za LGA1155, 2xPCI-E, 4 slota za RAM i 2 SATA3 porta.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  13. index_bf

    index_bf Novi član

    i jeli ta ploca komatibilna sa i3 2100 procesorom
    ili ako se mozda ipak odlucim za i5 2500k procesor moze li ta ploca njega podnijeti
    jer rekli su mi da pazim kad budem plocu uzimao jer neke imaju
    za amd neke za intel pa eto bolje da upitam
    i nevidim da ova gigabyte ploca ima u imtecu
    nemogu je nikako naci
     
  14. blaf

    blaf Aktivista

    Pa ne misli ti niko predloziti amd plocu za intel procesor, a i ti debili u radnji (u slucaju da ti oni saastavljaju jer sve tamo uzimas) pa nece ti valjda prodati amd plocu i intel procesor.....asus p8p67,uzmi ovu plocu neko je vec nju bio predlozio...i malo jaci procesor.....takode nije napisana rezolucija na kojoj islis igrati tj. koje velicine ti je monitor?

    http://shop.imtec.ba/bs/maticne-ploce/7 ... l-p67.html
     
  15. index_bf

    index_bf Novi član

    1024 by 768
    to mi pise u screen resolution
    imao sam lcd monitor ali mi je crkao pa sad imam onaj stari monitor
    i moze li neka jeftinija maticna ploca jer ova mi je preskupa
     
  16. blaf

    blaf Aktivista

    za tu tvoju rezoluciju ti je dovoljna i 6850 graficka....i odma tu imas dobru ustedu..-a ako ti je ova maticna preskupa ima ona sto ti je stevie predlozio...
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  18. index_bf

    index_bf Novi član

    znaci moze mi proci nvidia gtx 560 za ovu rezoluciju
    a sad daj neku umjereno jeftinu maticnu iz imtec mostar
    i od ove dvi maticne koja je bolja
    ova
    GIGABYTE MB GA-H61M-DS2; LGA1155, Intel H61
    kom
    Cijena: 111,00
    Stanje:
    GIGABYTE MB GA-H61M-DS2; LGA1155, Chipset: Intel H61 Express, VGA: 1x PCIex16, Enhanced Intel HD Graphics integrated with the CPU Integraded memory, 1 x D-Sub, RAM Type: 2x DDR3 1333 DC, HDD: 4x SATA 3Gb/s, Audio: Realtek 7.1, LAN: Gb, 8x USB 2.0, 2x PCIx1, micro ATX

    ili ova

    Asus MB P8H61-M LX2/SI; LGA1155, Intel H61
    kom
    Cijena: 114,00
    Stanje:
    Asus MB P8H61-M LX2/SI; LGA1155, Chipset: Intel H61 Express, VGA: 1x PCIex16, Enhanced Intel HD Graphics integrated with the CPU Integraded memory 1024MB, 1x D-Sub + 1x DVI, RAM Type: 2x DDR3 1333 DC, HDD: 4x SATA 3Gb/s, Audio: VIA VT1708S 6+2 CH (HD), LAN: Gb Realtek PCIe, 10x USB 2.0, 1x PCI, 2x PCIe x1, Serial Port, micro ATX

    a ako vam nije tesko sastavite mi konfiguraciju
    intel nvidia do 1200 KM
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je izuzetno skupa ploca za ono sto nudi. Gigabyte-ica koju sam gore naveo je mlati po svemu a kosta 230KM.

    @index_bf: Od te dvije je bolja Asus.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Drug ne moze maticna od 115KM valjati i biti pogodna za buduce nadogradnje..

    Sve je to jako slabo,slaba naponska sekcija za CPU,nemas mogucnost overclocka,samo 2x slota za RAM (max 8GB RAMa = 2x 4GB) itd..

    Bilo koju maticnu da uzmes u tom cjenovnom rangu dobices isto..

    Ako sada ulozis koju KM vise u maticnu isplatice ti se u buducim nadogradnjama,tj lako ces moci ubaciti npr 2500K ili 2600K, klokati ga i lako ces moci nadogradjivati RAM..

    Graficke karte je lakse nadograditi jer ne vuku toliko investicija za sobom kao npr nadogradnje procesora,RAM-a na neadekvatnim plocama..

    Za tu rezoluciju uzmi jeftiniju kartu tipa HD6770 1GB DDR5,sve ce igre da lete a za razliku novca uzmi bolju maticnu (minimum je Asus P8P67 LE (B3 revizija))..