Kosarkaska reprezentacija na EP 2011 u Litvaniji

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 5, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Upravo sam cuo tokom prenosa utakmice Slovenija - Australija da je FIBA odlucila da uslijed prosirenja EP sa 16 na 24 ekipe, da omoguci nasoj reprezentaciji direktan plasman na EP u kosarci u Litvaniji.

    Datum odrzavanja: 31.8-18.9.2011.
    Zvanicna stranica: http://www.eurobasket2011.org/en/default.asp
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    I ja sam to cuo. Jos nesto spomenuse da zadnjeplasirani idu u baraz. Izgleda na kraju ce svi ici na EuroBasket.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Heh, tako je ispalo. Iako mi je drago sto smo "upali", nisam siguran je li kosarska sad vec toliko izjednacena u Evropi pa da prvenstvno moze biti zanimljivo sa 24 ekipe. Takodjer, iako se igra u Litvaniji gdje je kosarka najpopularniji sport, vidjeli ste kakva je mizerna posjeta u Turskoj na SP, osim kad igra Turska. Cak i kad Amerikanci igraju, posjeta je slaba.

    Kako god, drago mi je da smo "upali". I dalje vjerujem da ako se svi odazovu + Slovenci nam vrate jednog igraca, da bi mogli imati pristojnu ekipu.
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hocel igraci i selektor dobiti pohvale i premije za plasman?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Hoce, dobit ce po rahat lokum. Sve kosarkaske selekcije redovno pare skupljaju po ulici za svako takmicenje i uvijek je neka neizvjesnost oko toga, hoce li ici, nece...
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Sad kad skontam, nije lose ovo sto vecina reprezentacija ide. Barem mozemo nekoga pobijediti :D
     
  7. becke

    becke Aktivista

    Kad bi se svi odazvali (sto je kod nas uvijek najveci problem) mozda bi i mogli nekog pobjediti tamo.
    Ako ne bude igrao, recimo Teletovic, nema od nas nista.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo je garant zafalilo para fibi :D pa ce ovako biti inteesantnije.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Kazu da su Litvanci insistirali na tome da kod njih prvenstvo bude vece. Bas me zanima kakva ce biti posjecenost na ovim utakmicama u grupnoj fazi...
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa sigurno ce bosnja najvishe biti :D
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mozda ce bih sada imati vise prostora da se zagrije inspiriše i razmaše, koliko pratim kad god odemo na ep uvijek nas zapadne prejaka grupa npr talijani, rusi, i slovenci..i koliko se sjecam solidno igramo ali sve tekme tjesno izgubimo...
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Bas super sto smo se kvalifikovali, pokazali smo kroz kvalifikacije da imamo kvalitet i da nam je malo falilo da budemo ispred Ukraine i Madjarske, a gubljenje 20 razlike od drugorazrednih reprezentacija na zvanicnom takmicenju ce doprinijeti razvoju i popularizaciji kosarke na nasem prostoru, kao i na pristupu i sposobnosti u igri pojedinih igraca...
    Prvi put da vijest o plasmanu ove reprezentacije na neko takmicenje primam kao negativnu.
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hmm zašto vjerujem da ce bih iznenaditi na ovom prventvu?

    sjeca li se ko EP u Fudbalu 92' što ga je na šokantan način uzela Danska, koja se prvotno uopšte nije ni plasirala, ali je upala nakon sankcija Jugoslaviji koja je bila ispred njih u kvalifikacijama?

    Uz Grčku 2004 mislim da je to najveća senzacija na velikim takmičenjima svih vremena...
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Nemoj sad povlaciti paralele kroz kosarku i fudbal. Ostavi to razdvojeno. Nismo zasluzili da prodjemo po prikazanoj igri, a da se zasluge dobivaju na osnovu toga sto je neko rodjen ovdje ili ondje, ili sto taj dan nije imao srece, mi bi stalno bili top 5.
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma nije ni Danska 92' zaslužila da prođe pa je tada postala Evropski šampion!!! wtf??!!

    to sportski fenomen koji transcendira granice među sportovima, pa čak prevazilazi i sport i ima veze sa životom uopšte... :smt007
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Zlatane, nakon dvije poruke, ljudi zaborave sta si htio da kazes. Drzi se teme, mani filozofije.
     
  17. becke

    becke Aktivista

    Cuda se desavaju, ali rijetko. Realno gledajuci, sansa da prodjemo grupu na tom prvenstvu je minimalna ako ce tim biti ovaj koji je igrao kvalifikacije.
    Nije nasa reprezentacija mozda toliko igracki losa, igraju svi momci u inostranstvu i to za respektabilne klubove, ali kod nas svaki trener koji vodi reprezentaciju ima 2-3 akcije i samo se ponavlja ista prica.
    I dodatno, svi igraci razvaljuju za svoje klubove, a kad dodje okupljanje svi su odjednom povrijedjeni ili imaju neki razlog da ne igraju na 100% mogucnosti.
    Nadam se da ce nesto biti od price da Repesa hoce da vodi reprezentaciju.
     
  18. becke

    becke Aktivista

     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    joj Zlaja , dobro enis rece ... pocni pisat kakve blogove pa filozofiraj ...

    Kao sto kolega rece , ovo ce imati veci negativan uticaj nego pozitivan ...
     
  20. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Kakve su Vase prognoze za plasman Bosne?
    Ja mislim da ce bosna biti medju prvih 10 ekipa