krepao usb stick

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by VR6, Dec 13, 2015.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    pozz,

    trebala bi mi pomoc u vezi pokusaja vracanja usb sticka od 16gb marke FLEX.
    usb je zadnji put kada sam ga koristio par puta se upalio ugasio,i nakon toga nema funkcije.
    ubacim ga u usb port bilo koji il drugi racunar,ne prepoznaje ga racunar.
    postoji li nacin da se ozivi ?

    i da ne otvaram temu,ako neko vidi...
    moze li preporuka za neko malo kuciste,da zauzima sto manje prostora,cisto da stane napojna ploca i hdd.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ga ni device manager ne prepoznaje na bilo koji način, možeš ga vjerovatno baciti. Jedino da pošalješ mail tehničkoj podršci ako postoji, možda oni imaju neki specijalizirani softver za to (poput onog za stickove sa Phison kontrolerom).
     
  4. VR6

    VR6 Komšija

    ne prepoznaje ga,isto kao da ga nisam ustekao u USB port, a probat cu kontaktirati FLEX pise na njemu,sad valjda je to to ?
    steta nisam ga dugo koristio i jos 16gb :\ kvalitet krompir...

    evo nasao sam koji je , patriot flex 2.0 usb 16gb ,ko fol vodootoporan meh...


    a neka preporuka za kuciste malo? po mogucnosti poolvno,da manje zauzima prostora :D
     
  5. kugla

    kugla Aktivista

    A i meni je skoro umro USB stick 16GB takeMS proizvodac. Krepo dok sam ga formatirao i na kraju ga vise i ne prepoznaje nikako. Dok jedan usb stick od 512mb kupljen prije 10 godina od kingstona radi bez problema. Tako da nikad nisam imao problema sa kingston memorijom,bilo RAM,stick ili SSD za sada.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi od ploče. Ja ću ubrzo imati viška jedno Silverstone SG13 kućište, pa ako imaš adekvatnu ploču za njega javi se.

    Što se tiče sticka, Patriot bi trebao imati solidnu podršku, možda dobiješ i novi poštom.
     
  7. VR6

    VR6 Komšija

    ploca je B75M-D2V , novija je,nije kao prije one velike tipa p5k , koliko bi bilo kuciste ?
    a probat cu kontaktirati Patriote mozda me i pripaze :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iako je super i zapremine od samo 11L, u pitanju je ITX kućište, što znači da je ploča prevelika. :)
    Javi šta ti kažu iz Patriota da vidimo kakva im je podrška za ovaj dio svijeta. :)
     
  9. VR6

    VR6 Komšija

    hocu evo upravo hocu da otkucam neki pristojan mail :D
     
  10. VR6

    VR6 Komšija

    priznaju garanciju al da im posaljem stick,ne isplati mi se peglat sa tim nikako hehe