Kucanje na slijepo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ace_, Mar 11, 2006.

?

Kucate li na slijepo

  1. DA

    23 vote(s)
    100.0%
  2. Ne

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Jednog dana mi dopizdilo i skinem Stamina typing tutor i pocnem se uciti kucati naslijepo, nakon 4 sata aktivnog rada sa vjezbama sam se nastavio uciti sam, sad kucam 120 slova u minuti na slijepo, prije sam kucao 140 ali kako sam krenuo sa ovim na slijepo cu to dostici vrlo brzo, sad sam skinuo Typing Master jer ima podrsku za slovensku tastaturu koja je inace identicna nasoj da se mmogu testirati(brzinu)

    Da nebi doslo do zabune kucanje na slijepo je kada ne gledate u tastaturu :D
     
  2. GV

    GV Komšija

    Daj nam linkove! Ja kucam sa deset prstiju, ali mi se nije dalo vježbati do potpunog na slijepo.
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Ja sa devet. Ne koristim palac desne ruke (mali prst za slova sa kvacicom i enter). Vecinu vremena naslijepo
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Posto plaho pisem, vremenom sam naucio kucat naslijepo

    Evo sad izmjerih, mogu otkucat 300 slova u minuti naslijepo
    A gledajuci u tastaturu kucam 500 slova u minuti (EDIT: minuta i po).
     
  5. anonymous_girl

    anonymous_girl Novi član

    kad se sjetim kako sam "nabadala" kad sam prvi put sjela za kompjuter... (dobro commodore prije 100 godina se ne racuna, tada nisam pisala, samo se igrala) :mrgreen:
    a sada ne kucam sa deset, nego imam nakakav svoj cudan sistem, sa 2-3 ja mislim, nemam blage... i da, mogu skoro sve naslijepo, osim mozda nekih znakica...
    i naprica se ja bezze!
    pozdrav!
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    :D

    Ma tipkam obicno bez gledanja, ponekad pogledam. Al vremenom sam se naucio tipkati bez gledanja. Nikakvo ucenje. Nisam gledao koliko slova mogu u minuti. To budem sutra.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Kucanje na slijepo je za daktilografe,za informaticare i programere NE!

    Bar je to bilo pravilo i tako se ucilo prije dvadesetak godina u gimnaziji.
     
  8. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Jos ne ide skroz naslijepo. Ne mogu sa ovim ČĆŽĐŠ. Pa tako sa ovim bez kvacica i moglo bi.
     
  9. [tota]

    [tota] Aktivista

    Zbog raznih maturskih/diplomskih i radi IM-a nakon nekog vremena sam poceo kucati na slijepo. Ne koristim č,ć,ž i ne kucam sa svim prstima ono nista posebno ali ide brzo :D
    Aj stavi linkove na te programe da vidim kako ide
     
  10. Ace_

    Ace_ Aktivista

  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Jesi ti zdrav?
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    jeretik - 500 slova u minuti = 8,3333 slova u sekundi...
    Ako ides gledat koliko slova u minuti tipkas pisi neki razuman txt a ne nesto tipa "kdsjfoksafojasofdjaojso" tada i ja mogu puno slova tipkat.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Meni slijepo kucanje ne treba tako da i ne pokusavam.Inace je nepotrebno po mom misljenju a sada ko hoce da moze da se malo pohvali da mu to ide nek izvoli :wink:
     
  14. jeretik

    jeretik Komšija

    Erm, izmjerio sam opet - po minuti: 300 naslijepo, 350 gledajuci u tastaturu

    ono 500 je u stvari bila minuta i po, sorry :D
     
  15. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Et ja bas mislio reci kako sa dvije tastature rokam po 800 slova u min. Nesto ko SLI. :p
     
  16. 3125

    3125 Komšija

    Cek kako minuta i po. Zar ne napisa sad 350
     
  17. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ma gluposti. Zar je bitno koliko je brzo. Svi lažete. Niste majmuni da tako brzo. Halo ba 300 slova u minuti. UHHH. Baš uvjerljivo. Ja kucam kako mi je čejf. Ponekad pogledam u tastaturu, ali samo kad moram biti siguran šta pišem i kada pišem znakove neke. Ostalo je okey. S obzirom da pišem 8 godina na kompjuteru, stalno neke tekstove za školu, ne vjerujem da mi je iznad 100 slova u minuti. Neću da laprdam gluposti kao ostali. :roll: Ali eto opet to nije neka bitna stvar.
     
  18. jeretik

    jeretik Komšija

    Otprilike minuta i po: 500 slova

    Tacno minuta (naslijepo): 300 slova

    Tacno minuta (s gledanjem u tastaturu and/or tipkovnicu): 350 slova

    :|

    Lijepo vam kazem da sam mjerio vrijeme i kuco nauceni tekst i da sam se naviko na to vremenom, pisuci gomile teksta :roll:
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    daj kakav screenshot.... nesto nikako ne mogu da vjerujem..... :D
     
  20. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    [​IMG]

    Eto moj rezultat. Lijepo se vidi. Kucao sam tekst The Wonderful World of Oz.
     
Thread Status:
Not open for further replies.