Kucanje na slijepo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ace_, Mar 11, 2006.

?

Kucate li na slijepo

  1. DA

    23 vote(s)
    100.0%
  2. Ne

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Neso

    Neso Komšija

    Slazem se sa qlerom i sa Dzahom ali ne govorim da lazete nego samo malo pretjerujete :D
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

    A od ceg ti je screenshot? Ove programe nemam instalirane i ne namjeravam ih instalirat, jer mi je mrsko. Hoces dokumentarac da ti snimim?

    Cccccc... :?
     
  3. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ja sam postavio svoj dokaz... 303 slova u minuti (CPM = characters per minute)
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    prosjecan daktilograf kuca od 150 do 230 slova u minuti, a napredniji preko 300, znaci ovdje neko laze, a jeretik ne koristi programe nego je brojao slova i drzao stopericu i uz sve to 500slova, majkemi ti si za Guineesovu knjigu rekorda, ako ne u tipkanju onda barem u laganju :D :D
     
  5. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Eno ti moj screenshot ako ne vjeruješ. Ali brzina ne može biti konstantna, ona se pretežno mijenja, spada, dok ti skontaš šta ćeš da napišeš....
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Taj program se moze lako prevariti.Ni to nije vjerodostojno.;)
     
  7. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ne može se prevariti dragi žilo, nego ono utvrdi na osnovu 20 sekundi pisanja :mrgreen: to sam iskoristio. A ovo što ja pišem dovoljno brzo mi je vala..
     
  8. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    hmm vrlo vazno kolko brzo pisem kao sto dzahdo rece nekad gledam a nekad ne
    sve u svemu nema teoreske 500 slova
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Ne nego sam stavio lijepo sat, smanjio prozor od Worda, kuco 60 sekundi i pomocu word counta otkrio da je broj charactera bez spejsa 348 :D a za 500 sam vec reko da je za minutu i po, ako ti je to sta cudno, sta cu ti ja, ubij se brate

    (BTW, ovo je glupa rasprava, koliko god da neko brzo kuca, uvijek mu treba vise vremena da SMISLI tekst koji ce napisat, ko sto DZahdo rece, a to je bitnije)
     
  10. Ace_

    Ace_ Aktivista

    kakvo smisljanje teksta, pravi test je na nepoznati zadani tekst, i treba trajati barem 5minuta i gleda se i postotak gresaka, ubij se ti brate, ja nemam razloga
     
  11. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ej ba tema je totalno glupa. Koga briga koja je brzina tipkanja teksta. De uozbiljite se... Kad budete radili maturske/seminarske radove onda recite kucam milijardu slova u sekundi, milion maraka jedno slovo. I gotovo ba. Treba zaključati ovo. Svaki daljni komentar je suvišan.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    i to što kažeš...
     
Thread Status:
Not open for further replies.