Kućanski aparati! Iskustva/preporuke.

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dino73n, Dec 16, 2023.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zategnuti maticu nakon sto je olabavis da skratis/produzis nogu, bit ce ti sve jasno kad pogledas dole.
     
    dino73n likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima li iko ovaj aparat ili cu biti pokusni kunić :D [​IMG]

    Sent from my SM-S931B using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Izostavio si najbitniji dio :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupio sam ga. Svuda je preko 550 obicno oko 700. I izleti na ananasu 419 plus promo kod 30km.

    Evo zaprimili su pa cemo vidjeti hoce li poslati.

    Sent from my SM-S931B using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Nesto ne vidim veliku smisao ovog aparata ako nemas neku gluten free, lactose free i slicnu prepreku. Jedino sto ti biras sastojke. Doduse, mi u Tuzli smo spaseni sa vrhunskim Papijevim gelatom pa mozda nemamo pravo glasa :D
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo cekanje i redu na papijev sladoled opravdava imanje ovog uredjaja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ne moze ga ovaj aparat napravit ko Papi, nema sanse :) Cekanje je sastavni dio uzitka :D
     
    dino73n likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Cuj samo sastojci. Pa radi toga sam ga i kupio zato sto hocu da znam sta jedem. Inače jedini sladoled sto jedem je marshalls u sarajevu i najbolji je koji sam jeo bilo gdje ovdje a i po ostalim državama sto sam bio.
    Ugl ima neki aparat koji kosta 6k dolara i koristili su ga po restoranima šefovi, istekao im patent i sad ninja napravio bukvalno istu stvar za 200 eura, a vjerovatno ce i ostali brendovi. Testiram kad dodje pa cemo vidjeti.

    Sent from my SM-S931B using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hakeru ovaj zadnji pasus ko da ti je ispao iz topshopa na tv-u :D
     
    Haker likes this.
  10. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    I Papi koristi mješavinu (prah), s tim da on dodaje komadiće orea, čokolade i slično. Ako se dobro sjećam od ovog što mu je nabavljao, oko 45km/kg je bila cijena.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    [​IMG]
    Ja ovo sredim sam :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja 1k kalorija i 100gr šećera :D

    Sent from my SM-S931B using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mora se od necega i umrijeti.

    Inace su ovi sladoledi u velikim kutijama bas slabi, cak i mnogo skuplji od ovog, ali ovaj mi sjeda.

    Prije mozda godinu-dvije su ovdje uveli Ledo, pored jos doslovce 50 marki ali cini se da nece opstati, smanjili su mu prostor u frizideru na doslovce sirinu jedne kutije.
    A bolji je od ovog razvikanog Eskimo Cremissimo-a deset puta, njega razvukli na tri metra frizidera.
     
    EL NINO CFC likes this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja onu Vanilija burbon volim. Generalno nisam fan sladoleda, i na prste mogu nabrojati godišnje koliko ih pojedem, možda i jedne ruke, ali eto ako žena uzme ovaj, nekad uzmem I ja malo :)
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je top Magnum u čaši, onaj što se stisne da popucali čokolada na vrhu, samo ga teško naći u prodavnicama.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Cokoladni macho na stapicu i king u casi.
     
    Reventon likes this.
  17. dams82

    dams82 Overclocker

    Koriste se paste u kantama koje su baš skupe....
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    E ako onakav sladoled napravi od praha onda je madjionicar a ne majstor :D
    Jedino kod njeg mozes uzeti sladoled i da mozes poznat okus da ne gledas. I da se djetetu ne istopi po rukama 20m dalje. A to s prahom i ne ide bas...
     
    dams82 likes this.
  19. AggressoR

    AggressoR Komšija

    Piva u Slobodi i onda na kraju zasladis sladoledom, malo da secer popravis.
     
  20. dams82

    dams82 Overclocker

    Jel došao Ninja?

    Sent from my SM-S931B using Tapatalk