Kućište, CPU kuler i ventilatori.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by colg, Mar 20, 2012.

  1. colg

    colg Aktivista

    Razmišljam da clockujem svoj i7920 do 3.8GHz i zato bi trebao da kupim neko novo kućište do otprilike 100Km, i jos da kupim 2 do 3 ventilatora za to kućište. Naravno treba mi i CPU ventilator, za koji bih dao oko 50 - 70KM. Ako mi mozete preporućiti neko kućište oko 100Km, još koje ventilatore da uzmem uz njega i CPU cooler. :smt006
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Planirao sam do ovih vrućina uzeti ThermalTake V4 u imtec.ba 72KM. Mogu se instalirati do 4 12cm fan-a: top (exhaust), rear (exhaust), front (intake) i bottom intake fan što znači da ima dovoljno svježeg zraka da hladi komponente. Fanove možeš uzeti jeftino. Ja sam uzimao 12-ke bez pwm regulacije spojio ih na 7V ne čuju se, uzeh one crvene Xilence u ingelu čini mi se, bile su 8KM komad. Cpu cooler za taj budžet hyper 212+ 77KM u ingelu ali ga nema sad na stanju. Ganjaj onda scythe katanu ako ti je već mugen 3 preskup (90+KM).
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Za kuciste imas za 120 km u kesu u PLUS.ba Thermaltake Element T,sa kojim ja mislim dodju 3x 200mm ventovi(inace su ventovi 200mm CM-ovi LED crveni 32km) , za CPU Cooler ne znam bas jer je 1366,ali eto pogledaj CM 612 ako nije skup,ali glavni je Noctua NH-U12P /SE , cijena oko 80-90 km ne znam da li mozes ici na njega,ali je strasan ..Ne znam da li 212 i katana odgovaraju na 1366 :roll:
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ide ovaj novi hyper 212+ EVO na 1366 a sigurno je da su ta noctua i mugen bolji ali su nešto i skuplji.
     
  5. black

    black Komšija

    Ja imam trenutno fractal design core 3000
    dodje sa dva 140mm venta i jednim od 120mm
    ima jos mjesta za dva 140mm i dva 120mm