Kupnja web cam

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by MarkoMarcus, Nov 25, 2012.

  1. MarkoMarcus

    MarkoMarcus Novi član

    Kupujem web cameru za potrebe skaypa cijene 100-150kn.

    Pa mi treba vaš savjet koja marka? tip? i zašto baš to

    fala
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    AKo hoces stvarno dobru kameru onda je to malo novaca,imas odlicnu ponudu logitech kamera od C270,C310,C510, ova najslabija C270 je i dalje odlicna kamera sa HD rezolucijom i odlicnim mikrofonom al joj je cijena min 200kn ili malo preko.
     
  3. MarkoMarcus

    MarkoMarcus Novi član

    moja brzina neta je:

    download 2.54 Mbps
    upload 0.38 Mbps

    pa ne znam da li ima smisla HD camera
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    druze svaki dan se brzine piovecavaju,neces sad svaki put kad ti povecaju brznu kupvat novu kameru,to je kamera kvalitet i ima ekstra zvuk da ne povjerujes i ima ekstra sliku i u mracnim situacijama a i kad je prikazuje u 640/480 tako da posusaj savjet ili eto radi sta hoces,ibor je na tebi.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nadam se da se kolega neće ljutiti što ću mu iskoristiti temu, ali i ja imam sličnu dilemu. Naime, kupujem kameru, a ne bih da izdvojim više od 40 KM, pa sam vidio Lgitech C170 za 35 KM, i još neku Genius haman koja za razliku od Logia ima 720p video, a košta 29 KM, pa me sad interesuje da li da ipak idem na Logitech ili pak da odaberem Genius radi 720p?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=17&cid=16701

    37.5km

    Najbolke sto moze za te pare,ako joj je mikrofon kao na mojoj C510 a vjerovatno jest onda je to razlog zbog kojeg treba izabrati logitech kameru,opet pogledaj koji review na youtube,ja sam svoju testirao i znaci zvuk je nevjerovatan,cuje si jasno i glasno iz bilo koje sobe da pricas kod je skajp pokrenut a opet kvalitet videa najvise zavisi od brzine neta i dok sam imao moju tv i upload od skoro citav megabit uredno sam primao hd video vamo u libiju a i kad nije tako jak upload imas savrseno cistu sliku u manjoj rezoluciji i u sitacijama kad je u sobi potpuni mrak i jedina rasvjeta je svjetlost sa monitora.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    I od mene ista preporuka kao od Dine, tu C270 imam na poslu, samo sto pise da je 5MP, mozda sam sta brojeve onda zamijenio, uglavnom extra je kamera. Ne koristim njen mikrofon inace zbog echo-a od drugih ljudi, ali je dobar u svakom slucaju kad si sam u prostoriji :D
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ta kamera košta preko 50 KM, št je daleko više od planiranog. Ne znam kako je dino došao do 37,5 KM :D Tako da d te kamere nema ništa. Sad sam pogledo, i ova druga nije Genius nego Canyon, ali ne bih rekao da je neka razlika.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je već nešto :) Mada mi i ovako ne odgovara. Ne nabavljam sebi direktno, pa bih trebao nabaviti u Imtecu, ili neka kombinacija da se ne plaća poštarina za Zenicu. Gdje su sad zeničani s tim nekim kombinacijama što su spominjane po forumu :D
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako neko vidi nesto u Genelec Tuzla, isto i za iste pare u Zenici moze biti dostupno preko jedne radnje (da sad ne reklamiram nikog) :wink:

    Ja sam kupio Omega Skylark 30 Mpix, HD 720p video, 4 x led svijetlo sa senzorom + mikrofon za 29 KM = smece.

    Skype sa Njemackom ; internet odlican, zvuk dobar ako sjedis blizu, slika jako losa.

    Najveca mana je snimanje zumirane slike, t.j. udaljenost od pola metra do metar kamere, dobijes sliku lica do malo vecu nego li za licnu kartu ili vozacku.

    Edit. evo slika sa 50-60 cm, led upaljen + 2 x sobno svijetlo :
    [​IMG]
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo da se malo ponovim sa pocetka ovog starog topica,imam dva kompa i laptop i na njima Logitech kameri i u lapu neki integrisanu,na jednom kompu C510 na drugom C270,jedna bila oko stoje druga 50 i koja marka,zvuk na obe odvaljuje od kvaliteta al ova 270ka osjetno kaska za 510kom u kvaliteti slike.Definitivno se osjeti razlika u cijeni ali i dalje MNOGO bolja solucija od integrisane kamere u laptopu.

    Zakljucak,ko ima famliju u inostranstvu i skajp mu je zaista od velike vaznosti,bez 100km nema srece,ova jeftinija C270 moze dat ruke al kako vec rekoh isplati se razlika u cijeni.Takodje ni bez min 1Mbit uplaoda nema dobre slike.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene upload ide 0,37 Mbps, a stvarno ne treba bacati pare na ova jeftina rjesenja.

    Gledam cesto neka videa na YT sa 240 ili 360p, ali ovo sto ja saljem sa ovom kamerom je 12p :(

    Kad kazes covjeku 100 KM on se razocara, ali kad kupis nesto od 25-30 KM i piksel ima 1x1 cm jos se vise razocaras.
     
  14. kio

    kio Komšija

  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Drug Dino hvala ti puno, nek si objasnio, nisam na te detalje obracao paznju :smt006

    Predao sam zahtjev 26.09.2013. za izmjenu paketa usluga i nazvao me momak dva puta do sada.. :smt013 ....

    Taman se sve poklopilo da za pocetak prvo pogledam ponudu drugih od 1 Mbit uplaoda.

    Sutra mi je sestri rodjendan i nadao sam se rjesiti neke stvari do sada...