Kupovina auta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 3, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo citam ovu silu postova ovih nadriautomobilskih strucnjaka pa odlucim da se malo ubacim!

    Kad je vec rijec o kupovini polovnog automobila,

    prvo i osnovno glavno pravilo je:

    Ne potrositi sav budzet na auto jer ceka jos sila stavri cim ga kuci dovezes.Najcesce 4 gume,akumulator i 100% zupcasti remen sa pratecom opremom(mada svaki prodavac tvrdi kako ga je zamjenio "neki dan")

    drugo pravilo:kod kupnje polovnog automobila umjesto fokusiranje na tip i marku automobila fokusirati se na trenutno stanje istog(broj prijasnjih vlasnika,servisna knjizica odnosno sveukupno stanje i kilometraza vozila)

    trece pravilo:kilometrazu ocitanu na satu uporediti sa stanjem sjedista,volana i komandnih papucica i rucice mjenjaca.

    Znaci zakljucak je da treba medju tim polovnjacima izabrati auto koje jos uvijek ima svoju dušu pa makar to bio i FIAT a ne tamo neki ubijeni izlizani AUDI,VW itd.
     
  2. Juka

    Juka Komšija


    Jesl ikad održavao FIAT na duže distance, dajte ljudi, pa normalno ako ćes kod ovlaštenog da je žaža... ne normalno skupi dijelovi, a kao drugo nemamo stručnih majstora za talijane... ĆAST HOTI...
     
  3. Juka

    Juka Komšija


    Ako oćeš poslušaj i uzmi bilo šta, samo nemoj talijana i import iz italije (makar bio i rolls, jer ti ljudi ne normalno brzo voze, i pitaj koga hoćeš od majstora da su 90% mashina SPRŽENE iz Italije, Ljudi ne štede auto ni sekund)...

    A opet tvoj novac, ti ćeš ga trošit neću ja...

    samo pokušavam pomoć...

    PoZzZz...
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    juka83@ ako svarno hoces pomoc onda pocni koristiti EDIT a ne duplirati postove svako malo!

    A sto se tice uvoza iz italije,ziva je istina,vecina auta im je izlizana i motori su poderani al ipak nisu svi takvi,u svakom slucaju treba otvoriti oci kad se kupuje!
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    SRY...
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    BTW, vozilo sa otvorenja ove teme je uvoz iz Njemacke, 150.000km, 05 godina, auto je kao apoteka, nimalo izlizan enterijer, besprijekoran eksterijer.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    juka sam sebo quota :) to je do sad najjace :)

    ma drug, uzmi ono sto tebi odgovara, po snazi, potrosnji, i naravno cijeni. sto rece syss mogao je BMW-a 528 kupiti za te pare :) a jedna guma za to auto skuplja nego sve 4 za clia, a da o ostalim redovnim troskovima odrzavanja ne govorimo.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    ma stara Skoda sa galerijom ftw... :)
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Iako ja mislim da bi ti se VW vise isplatio, eventualno ako budes zelio ga zbog necega prodati ili mijenjati, ti uzmi sta se tebi svidja. Provjeri kakav je "ispod haube" je li udaran, po mogucnosti itd.
     
  10. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ako želiš zaraditi na nečemu, kupi nekretninu. Ako se želiš voziti k'o gospodin, bez problema, kvarova i krađe, kupi Japanca.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sarajlije, imal ko iskustva sa Hobby cars-om? Imaju nekih autica za mene, isplati li se ici gledati?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Isplati se pogledati, ali ti gazda, inace veliki saner, nece dozvoliti da vozis auto do servisa i natrag vec navodno moras dovesti majstora da onako odoka sto se kaze pregleda auto, a buduci da zna manje vise svakog servisera u gradu, onda ti moze prodati sta hoce. Doduse kada sam ja isao bio je posten pa je rekao da ne daje garanciju na to i to... ne sjecam se vise.
     
  13. Alfa

    Alfa Aktivista

    Alibegoviću zar još nisi kupio auto? :)
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nisam jos, isao sam u Cazin i Bihac gledao neke i nista, zali Boze 500 kilometara, u Vitezu po obicaju sve skart, sve sto valja ode za dan-dva tako da ostane onaj hamelj, evo u Hobbyju vidio nesto interesantno, ali sam cuo te price u vezi servisa, fakat smijesno da mi neda da vozim auto na servis.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas svaki dan negdje licitaciju, dobrih auta bude a jeftinih, prelistaj malo denvnu stampu :wink:
     
  16. Alfa

    Alfa Aktivista

    U Vitez ne pomišljaj ići ima svašta mogao bi ostati i bez auta i para. Manje se koncentriši na te švercerske firme .
    Gledaj obične oglase, može se dosta toga povoljno naći ili pak na znano je najbolje. Kod mene je prijatelj neki dan prodao Megana 1.6 , 2001. god. za 10.000 auto tip-top.
     
  17. Hansel

    Hansel Komšija

    Jeste li čuli šta za ove špekulacije da bi se od 01.01. 2009. mogla ukinuti carina i na polovna auta?
     
  18. Alfa

    Alfa Aktivista

    Koliko znam u prijedlogu je zakona o izmjenama da se prag sa 7 godina digne na 10 i postoji velika vjerovatnoća da se usvoji.
     
  19. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Zar nisu obecali potpuno ukinuti tu zabranu?
     
  20. Alfa

    Alfa Aktivista

    Šta misliš koje bi to groblje automobila bilo i BiH sa se u potpunosti ukine i ovako je katastrofalno.