Kupovina automobila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by TopniK, Dec 15, 2006.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Znate li nekoga ko je na glasu poznat kao ''povoljan'' a da se bavi uvozom-prodajom automobila?

    Interesuje me striktno Peugeot 206. Eto, ako znate nekoga ko uvozi to auto ili auta sličnog ranga javite mi.

    Bilo bi poželjno da je na teritoriji tuzlanskog kantona ali nije problem ako je i sa područja Sarajevo.

    Šta mislite za koliko se može dobiti solidan Pegueot 206, 99/00 godište, benzinac, do 1.3? Zanemarite cijene sa autopijaca.ba

    Usput, šta mislite o Fiat-u Punto? Mislim striktno na onaj model što počinje od polovine '99 pa ide do 200x. To se auto kreće od nekih 8000-8500 KM. Ima lijep dizajn i sa vana i unutra ali eto, svi nešto govore da Fiat ne valja.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Punto je gay auto, bjezi od Punta.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    pungas.com

    Tamo ces dobiti strucnije i ozbiljnije odgovore. Ovdje i nema puno raje koja vozi.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    I meni se taj Peguot svida :)Sminka je auto a i da se napucat.Evo ti par slikica pa uzivaj :D

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    @Neso
    Meni svi izgledju fuj fuj fuj fuj fuuuuuuj na tim slikama... previse plastike i pizadarija. Najljepse je kad se samo stave vece felge i spusti auto. Dalje ne dirati.


    auto.ba - tamo se regaj na forum pa pitaj u vezi auta.
    Punto je super autic.
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja bih izmedju ta dva odabrao punta, po mogucnosti sa JTD motorom.
    prvenstveno zbog dijelova koji su za peugeot kriticno skupi, kad mi jaran kaze koliko je sta platio meni pozli. ako ti je to svejedno slobodno uzmi 206icu :)
     
  7. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa iskreno Punto mi je mnogo pristupačniji. Jer ova 206 je oko 9500-10000 KM i to ako naleti jeftina a Punto se može uzeti za nekih 8300 KM.

    Činjenica je da su za Pegueot dijelovi skupi ali isto tako poznato je da Peugeot veoma kvalitetan automobil pa se malo kvare.

    Ma ne bi se dvoumio za Punta da znam da nije onoliko loš koliko se priča.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sve je to fino lijepo, kad se gleda na kratke staze. Jesu za 206 skuplji dijelovi, ali dok 206 podere jedan set lezajeva, fiat ih podere tri. Na kraju ti dodje na isto samo si sa fiatom malo vise kod mehanicara.
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    Hm...moram reći da se slažem sa tobom.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ljudi ba Fiat Punto ima vijek trajanja motora na 250 000km katastrofa, auto je napravljeno da vrijeme provodis kod majstora.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nego drug pusti te gay aute, nego u tom budzetu kupi kakvog japanca i rahat.

    Mazda MX3i 1.6 98g, 8000KM
    Nissan Micra 1.0, 99g, 7500KM


    Eto to naletih u oglasima kao zanimljivo. Iz ovog na sta ti pucas peugeot i nekako, fiat nikako.
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    da, ali kad uzimas polovno auto, i neznas kako je odrzavano ili ko mu je sta radio, moras malo da mislis i na dijelove a i na majstore koji se poznaju i u malo cudnije kvarove...

    EDIT: e ako je nesto teze servisirati u nasoj lijepoj bosni od peugeota onda japanci...nemoj da me pogresno shvatis, i ja bih najradije japanca i znam da si ti imao japanca (vjerovatno jos imas), ali ukrade ti neki kreten lajsnu, ti se ubijes dok nadjes drugu, a kad nadjes bubreg prodas dok platis...ovo je banalan primjer ali eto, (jaranu ukrali sa civic-a...tuzno je bilo gledati auto bez lajsne) :)
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    usput, Fiat Punto na hladnjaku motora ima pola plasticnih komponenti da vidis kako spoj plastika/metal propisa permant. zadnej auto koje bi uzeo je Fait pogotovo Punto.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator


    Sto se tice prve konstatacije, kako ne znas kako je auto odrzavano za peugeota, tako ne znas ni za fiata. To cemo morati uzeti kao opci rizik.

    Sto se tice japanaca i dijelova, dijelova ima. Jesu skuplji, ali kako je vec spomenuto ni ne kvare se. Za japance je opce poznato da je sportske modele tesko naci dobre. Tu mislim na honde civic i crx sa vtec motorima, suzuki swift gti i slicno. Sto se tice ovih siroko prihvacenih, pogotovo ovih iz klase malih gradskih, ta su uglavno vozale trebe i mirni momci.

    Opet da se vratimo na dijelove, postoje dvije radnje u Sarajevu i okolini koje rade samo sa dijelovima za japance i kod njih imas sve.


    Ja usput vozim japanca jos uvijek. Kazu ljudi svaki cigo svoga konja hvali, ali ovo sto cu reci je fakat, ja sam u tri godine promjenio samo pumpu goriva. I to na autu starom 20 godina. Usput ona stara pumpa je bila originalna fabricka.

    Mislim da ce i syss potvrditi ovo za pouzdanost posto i on vozi mazdu.

    Opet sto se tice majstora, postoje ovlasteni servisi. Ne zivimo vise u devedesetim. Svaki veci grad ima ovlasternog servisera za peugeote.

    A samo da cujem da netko spomene golfa, onda cu poceti pljuvati!
     
  15. vnm_

    vnm_ Komšija

    naravno da ne znas ni za fiat-a ako uzimas polovnog, ali ako je razlika u cijeni dijelova izmedju fiat-a i peugeot-a takva kakva jeste, onda je normalno da kad uzmes polovnog fiat-a nemoras jednako strahovat kao da uzmes polovnog peugeot-a...i ovdje opet kazem ako imas para, boli te, fino uzmes peugeot

    jesil ti ikad bio kod ovlastenog servisera za peugeot u sarajevu? koga god sam pitao i sta god sam procitao receno je da je otisao jednom u taj servis i nikad vise, doduse ovlasteni fiat-ov servis nije nista bolji odnosno moguce da je i gori (ovo govorim iz iskustva, mi smo cekali 3 sedmice da nabave zupcasti za doblo dizel a to je POTROSNI dio, da ne pricam da im je trebalo jednako toliko da skontaju da se isti treba zamijeniti...citat serviser: "nesto ti lupa ovdje u motoru") ali zato imas jos barem 2 servisa za fiat koji su poznati u sarajevu kao relativno posteni i da znaju svoj posao (jedan je kod bosnalijeka, drugi je onaj poznatog imena ali ja imena pamtim kao i brojeve...nikako)

    odnosno da me ne razumijes pogresno recimo ovako, to sto je servis ovlasten ne znaci da je dobar ili da ima dijelove...

    to za japance sve stoji, ali budimo realni, zna se zasto je toliko golfova na ulicama i ja mislim da nema potrebe da pljujes.

    ja sam fabricku pumpu za gorivo na VW-u starom 25. godina ove godine promijenio i platio je 10KM, doduse polovnu moram priznati, tako da tih 20 godina na mene ne djeluje bas impresivno :)

    i opet da se ponovim da me ne shvatis pogresno...da imam para svakako bi vozio japanca :)
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Starog su posli oderat 80km za svjecice u FIAT servisu, toliko o postenju i jeftinim dijelovima.
     
  17. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako je u ovlastenom onda me ne cudi nimalo :)

    ali eto i ti si serviser, zamisli da neko kaze: "mojem su jaranu u servisu za racunare trazili 100KM za zamjenu pokvarenog hladnjaka na procesoru, toliko o postenju i jeftinim dijelovima" :)
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ne samo hocu da kazem, da je Punto sranje od auta ostalo nije bitno :D
     
  19. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ma šta vam je ljudi, VW zakon, hehe


    [​IMG]

    Malo reklame, sorry :D
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja sam zadrti VW-ovac. Nezelim ni jedno drugo auto :mrgreen:
    Ali da su precjenjeni, jesu. Mislim na polovna auta. Pogle samo cjene Golfova 2 ... preskupo :( ... da ne spominjem Golf 4 ili Polo... :(