Kupovina digitalca

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JasonH, Mar 3, 2009.

  1. JasonH

    JasonH Aktivista

    apdejt izgleda da nisi shvatio , nisu to profesionalna takmicenja neka sta ja znam .. osnovna škola :smt005

    Razmislit cu jos .. mozda vidim i taj sto si ti rekao nails-e
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Malo si me zbunio, :mrgreen: sada mi je mnogo jasnije, :D sorry, nemoj ulagati previse para u aparat i mislim da onaj Canon sto si gledao ce zadovoljiti tvoje potrebe kao i bilo koji iz te klase, sasvim cool aparat samo imaj u vidu koliko kosta nov pa gledaj koliko ces para dati, a ako ti se svidi fotografija imas jos dosta vremena ispred sebe za kupovinu malo ozbiljnije optike.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Taj Canon sto sam mu predlozio u hrvatskoj kosta 500-600KM. i fantastican je kompaktni aparat namjerno mu nisamhtio predlagati slr jer mu netreba uzevsi u obzir iskustvo, godine i namjenu, a osim toga doslo bi do rata pobornika Canona i Nikona :D
    Ja znam da kit objektiv nije nesto mada ovaj canonov plasticnjak radi odlicne slike uz malo paznje, na dosta svadbi sam isao raditi i teglio par objektiva a na kraju sve zavrsio sa kit-om i sve super ispalo, e sad za neke maolo profesionalnije namjene se mora koristiti nesto bolje.
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Da ne otvaram novu temu, takodjer planiram uzet "digitalac", uglavnom za "amatersku" upotrebu, sta mislite o ovome aparatu:
    Sony DSC-H10 ~170Eur
    ili
    Kodak EASYSHARE Z1012 IS ~200Eur

    A preporuke su dobrodošle, sve do 200Eur. uzimam u obzir!!! :wink:
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Meni se i jedan i drugi cine pristojnim za amatersku upotrebu ak ih mozes dobiti za cijenu do 200 EUR, mada ja vise naginjem na onaj Kodak.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo reci treba li ti ultrazoom aparat ili ne...
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Sad bas da su se kodak aparati u toj klasi nesto proslavili bas i nisu ali ti vidi.
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    PA, ako ga mogu dobiti za navedenu lovu, sto da ne :smt003
    PS. Ako mi imas preporuciti kakav koji nije "ultrazoom" a bolji je od navedenih, a nalazi se jos u "cjenovnom rangu"(do 200EUR), slobodno navedi :!:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

  10. Talnay

    Talnay Aktivista

    Neznam kakvi su sad KODAK aparati, ali ja imam vec skoro 5 godina CX7530, i jos ga imam, super slusa, super slike pravi, samo sto jest povelik i vrijeme ga pregazilo, ali ga necu mijenjat sve dok se ne pokvari, a sta je padao, sta sam ga posudjivao... Svaki put kad bi mi ga vratili, sve ocekujem da se nece upalit :D
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    interesuje me preporuka digitalca za nekih 200-250 km
    gledao sam po online cjenovnicima i u tom rangu ima canon a480 i jos nekih nikon/sony/kodak aparata, da li se isplati kupiti ovog canona