Kupovina externog hdd-a!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by _amar, Jan 18, 2014.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Pozdrav svima,
    Potreban mi je kvalitetan externi hdd, koji mi ne bi crkao nakon pola godine i da izgubim sve podatke, to mi se desava vec 5 puta! Koristio sam razne brendove i velicine, al svaki nakon određenog vremena se ugasi i nista od njega! Koji bi mi hdd preporucili od 500gb-1tb? Cijena nebitna i da se ima kupiti kod nas u bih!
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji je HDD i kako je prestao raditi?
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Nije bitno koja je marka.Sve su stvari namjenski dizajnirane da se što prije pokvare.
    Eksterni HDD nije dobro rjesenje za cuvanje podataka.
    Mislim da su bolja rjesenja cloud,ili SSD jer je dosta pouzdaniji od HDDa.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Idi na WD!
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ima LaCie diskova u prodaji, imaju preporuku od mene. Koriste Samsung/Seagate diskove i imaju odličnu podršku ako zatreba.

    Za arhiviranje bitnih stvari bih uzeo BluRay writer.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na mom WD se skoro desilo da nece da prepozna sadrzaj diska, ni na PC-u ni na TV-u, bio sam siguran da ce u smece a na njemu 1TB filmova i serija. Gori kontrolna lampica ali nista nije mogao ucitati. Na PC-u kada ga spojim WIN trazio format. Srecom nadjem na netu software kojim sam uspio prebaciti sav sadrzaj na drugi disk i onda ga formatirao. Valjda se desi da se neki fajl u autorun s* ebe i napravi veliki problem. To obicno bude kada se disk izvadi iz usb-a dok je jos pod naponom.