Kupovina kamere

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by metallac, May 18, 2010.

  1. metallac

    metallac Aktivista

    Pozdrav
    Molim vašu pomoć u kupovini kamere. Apsolutni sam početnik - nikada nisam rukovao kamerom tako da o njima ne znam ništa...
    Potrebno mi je par savjeta šta izabrati, na šta obratiti pažnju, šta je bitno itd.
    Budžet nekih 700-800 KM... možda i više ako je nešto mnogo bolje :D
    Neću ni najgoru - najjeftiniju, a naravno nema se para za neku vrh... Nešto solidno da fino snima , da nije mutna, kockasta slika itd.
     
  2. ibran

    ibran Aktivista

    Preporučujem ti kameru koja ima zapis na hdd i koja ima jaku razlučivost.
    Savjetujem ti da prilikom kupovine kamere ako si u mogučnosti provjeriš njeno kopčanje na računar da vidiš jeli radi sve kako je objašnjeno i kako se kopča sa računarom.
    Moraš znati što sve želiš snimati i u kakvim uslovima da odabereš funkcionalnu kameru: nočno snimanje,snimanje pod vodom.
    sony ili panasonic
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Što se tiče snimanja to će većinom biti snimanje vani po danu
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Cini mi se da je solidan izbor u navedenom cjenovnom rangu Panasonic SDR-S50. Takodjer, jedna od opcija na koju bih ja isao je polovna Canon HV30, mada ne znam koliko ti to odgovara sa aspekta garancije, a i samih gabarita :)
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Takodjer ono ispod cega ja ne bih isao je Full HD zapis, HDD (prosjek je negdje oko 60GB u tom cjenovnom rangu) i vrlo bitno cekiraj koliko baterija drzi, ako neces da mijenjas pocesto, a nisu nimalo jeftine.
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    Da i ja priupitam, isplatil se sada uzeti iz amerike kameru, neku sa hdd-om i tim ? Evo ova moja stara slony minidv mi izvadi zivce, prebacivanje na komp preko fw, pa dok se prebaci, pa treba to i koliko toliko srediti.... uhhh... :evil:

    Eto imam priliku da mi se donese, pa kakve su one od recimo 400$, tipa sony i panasonic, nemam blage koliko su cijene kod nas, u centru sve radnje tehnicke robe zatvorene, eto koliko su radile,a prostor preskup.... trenutna moja je stara nekih 7 godina, ima cak 120x digitalni zoom, a opticki, pa i nema ga :lol: , vakat da se mijenja, najvise jer je minidv i prebacivanje na komp/dvd :lol:

    Maloprije obisao radnje po ze, izbor katastrofa, u tehnomarketu minidv kamera stara pa ko i moja, 480KM, na drugom mjestu ona sa mini dvd-om 600i nesto, a u drugoj radnji mi "lola" nudi full hd kameru, kaze to ti je najnoviji "kvalitet" slike, nema bolje sa 8giga memorije i sta sve jos nabroja za 399KM :lol: :lol: Stvarno, zaprepasten sam izborom u gradu, izgleda malo ko i kupuje pa nema nista....
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je u tom cjenovnom rangu Canon HF10. Vjeruj da u odnosu na MiniDV ni ovo prebacivanje sa flash diska iz HD formata nije neka sreca. Brzo prebacis pa muku mucis sa tim materijalom.
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    A zar moze veca patnja od minidv i to jos stare kamere koja je ntsc, pa ne mogu snimiti preko dvd recordera, jer slika ostane crna... nego moram komp, pa gore dole to malo obraditi jer kvalitet same kamere je slab...

    A kakve su recimo ove, panasonic: izadju 330$
    http://www2.panasonic.com/consumer-elec ... 0000005702

    http://www.bestbuy.com/site/Panasonic+- ... Id=9771022

    ili npr. ova sony:

    http://www.bestbuy.com/site/Sony+-+Hand ... Id=9738635

    ili nesto drugo, ?

    Mislim jel bolja, bil barem nesto lakse/brze bilo prebacivanje, sa kvalitetnijom slikom od sadasnje, koja cak ni nema opticki zoom....
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Opet ja ne bih isao na ove sa hard diskom :D Prije neka opcija sa dodatnim SD/SDHC utorom za prosirenje ili sa dva utora, bez integrisanog flasha. Ovo sto se tice prebacivanja vazi za sve HD kamere, no eto nije da se vise "ne moze naci softver" za konverziju kao prije godinu-dvije.
     
  10. artemis

    artemis Komšija

  11. Esh

    Esh HWB

  12. artemis

    artemis Komšija

    A taj djeluje vrlo dobar, hd za 420$ :) pogledam jos malo na ovoj stranici sta nude
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Evo dosla kamera, malo drugacija od one plave jvc, ali bila na jos vecem popustu, 390$ sa dostavom i svim :D

    Mala uporedba sa starom slony: manja, duplo laksa, veci opticki zoom, snima u hd-u, ima dobar stabilizator, pa pri najvecem zumiranju ne trese, lakse se prebacuje na youtube, komp, bilo sta i tako dalje. Sta reci, bas se vidi taj skok u tehnici, i sony je svojevremeno cjenovno bio tu negdje...

    [​IMG]

    Interesantno je da u Ze niti nema izbora ovih hd kamera, kao gledao da cjenovno uporedim, ali nista...
     
  14. malavila20

    malavila20 Novi član

    Jel stvarno vrijedi kupiti fotoaparat sa Leica optikom, iako je malo skuplje?
     
  15. artemis

    artemis Komšija

    uh, ovako uz ovu jvc kameru dosao orginal corel video studio... ali strasno sporo radi na win7, ili se srusi sam od sebe :( ...

    imal koja brza/jednostavna altrenativa??, da mi avchd sa kamere, prebaci i sprzi na dvd... sebi ja to sprzim direkto na bl, ali treba snimke podijelit drugima koji imaju mogucnost gledanja samo preko "normalnog" dvd playera.... pomagajte, sta je brzo i "kvalitetno" od tone ovih programa... :roll: .
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Nisam jos istrazivao detaljno, no uvijek se kao mogucnost namecu Ulead VideoStudio, Premiere Pro, FinalCut, Nero...
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Corel video studio i Ulead su isto (kupio ih Corel) nego probaj Sony Vegas Pro dosta je brzi, mada nemoj ocekivati cuda ipak obrada videa je jako spora, monotona, i trazi dosta vremena i zivaca.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu, gdje ima kupiti dobrih punjivih baterija, po mogucnosti duracell od jedno 2600mAh?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako nadjes, javi cijenu da znam kako se krecu. Kod sebe nisam vidio punjive Duracell.. samo Philips od "poznatijih". Ja jos nisam zamjenio svoje pa kontam da kupim 4x sa punjacem od oko 2700mAh.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Potrazit cu ovih dana, pa ako sta nadjem, javim.