Kupovina komponenti preko Amazona

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by GV, Sep 23, 2018.

  1. Esh

    Esh HWB

    Opet te kaci carina i pdv, a i znacajan shipping.
     
  2. GV

    GV Komšija

    Zeleni, da li si ih koristio.
     
  3. GV

    GV Komšija

    jedan paket procesor na mene, jedan paket ploča na ženu i u treći ostalo na sina, sve manje od po 300 KM ne bi treabalo biti carine i PDV-a. Imam jednu kolegicu čiji je ostatak familije u USA zamoliti ću je da provjere kakve bi cijene shippinga bile na izvoru. Ove službe se moraju uložiti u cijenu shippinga barem 10-20% ako ne i više.

    Varijanta 2, procesor i ploča, ostalo kupiti ovdje
     
    Last edited: Sep 24, 2018
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Ako si mislio da kupiš pa da ti dođe negdje na adresu u USA pa da ti to šalje fizičko lice za Bosnu, onda ti vrijednost pošiljke ne smije biti veća od 80 KM
    Ja sam skoro htio kućište da naručim. Kontao da ga dostave rođaku a rođak meni da pošalje.

    Zvao UIO i teta kaže da će se u slučaju rođak da pošalje, pošiljka će biti tretirana kao poklon, jer ga šalje fizičko lice a ne pravno. A pokloni su neoporezivi do vrijednosti od 80 KM

    Ovo što kolega @Zeleni spomenu uslugu.

    Ovo je dobro za države u kojima uzimaju marže više nego kod nas na stvari.

    Sestra ima sličan servis gdje ima adresu u USA i UK i negdje još u evropi ili smo ove dvije države.

    Uglavnom..

    Naručio sestriću za rođendan Anki OVERDRIVE

    Pola cijene što je plaćeno na sam proizvod otišlo na dostavu. Valjda je pakovanje i sve bilo preko 7 Kg
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Eno taj cpu na piku 215KM, ostalo nisam gledao, to je smijesna usteda tako da ne kontam poentu...ni potrebu da se ovaj thread nastavlja.
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    I ja mislim da je bezveze smaranje i peglanje nizasta. Treba malo podrzat i domacu ekonomiju, neko ipak zivi od prodaje tih komponenti. JA bi da sam na tvom mjestu pokupio jedan ovaj od 215KM dok se jos prodaju po nizim cijenama.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema PDV-a u tih 215KM.
     
    donjapa likes this.
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne bi preporucio da saljes u usa pa u bosnu jer time gubis garanciju na amazonu. Kad imas problem u roku od 90 dana posle kupovine oni bi ti sami platili return shipping da im posaljes nazad artikal i oni ti posalju zamjenski. Takodjer paket ti dodje za 2 dana iz USA na vrata.
     
  9. GV

    GV Komšija

    Na OLX -u često piše ali rijetko na stanju. Poslao sam im PP pa vidimo. Znam da hoću najnoviju osnovnu verziju procesora koji podržava 4 k/60 HZ, mATX ploču koja ima HDMI 2.0 i malo kućište. Da li je Intel ili AMD sve jedno. Ako i jedan potvrdi sutra kupujem
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jesam myus, ali slali su za Svedsku.
    Vjerovatno isti k i za BIH ali nikad ne znas.

    Imaju taxfree zip code, tako kad narucujes na njihovu adresu, ne moras placati "PDV"

    Narucio sam kindle i fire tablet, itd, stvari koje su dosta jeftine na amazonu, ali ne salju direktno.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Odgovor Teslashop ,,Ni jedan jer su cijene trenutno nenormalno visoke''
     
  12. GV

    GV Komšija

    Pregorio i naručio procesor i ploču iz Danske, ostalo ću ovdje.