Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  2. JackRaven

    JackRaven Novi član

    et bas tako nesto bi mi trebalo.. cak mi ostane para da uzmem externi hdd ako mi zatreba.. kod nas ima asusovih sa integrisanom grafikom preko hiljadu.. gledo sam cak i u srbiji i hrvatskoj su puno jeftniji laptopi.. moramo mi biti najskuplji u svemu :)
     
  3. Desmond

    Desmond Novi član

    Eh ovako, pošto već duže vrijeme tragam za nekim jetinim, solidnim laptopom, konačno sam dobio jednu dobru ponudu.
    Pa bih pitao forumaše, je l' dobra ponuda ili ne? Riječ je o Dell-ovom XPS 1530 laptopu sljedećih specifikacija:

    15.4-inch WXGA (1280 x 800) CCFL glossy screen
    2.2GHz Core 2 Duo T7500 processor, Santa Rosa chipset
    3GB DDR2-667 RAM (up to 4GB)
    250GB 5400 RPM SATA HDD
    Slot-loading dual-layer DVD±RW drive
    NVIDIA GeForce Go 8400M GT 256MB GDDR2 (1GB shared)
    WWAN option for Verizon
    Ethernet, 802.11a/g/n (Intel 4965), Bluetooth option
    Integrated 2.0 megapixel webcam
    HDMI, VGA, S-Video, Firewire/1394, three USB 2.0 ports, integrated media reader (MS, SD, xD), fingerprint reader
    Media Center remote located in ExpressCard slot
    Baterija traje oko sat.. Cijena je 400KM.

    Evo istog laptopa na linku ispod, ali sa malo izmijenjenom konfom.
    http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4135

    Uz to, ne planiram ništa na njemu igrati osim PES 2012. ;)
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Vozdra! :)
    Drug uzima laptop i dao bi do 800 KM. Namjena mu je dugorocno koristenje - Office, internet, FB, Skype, ponekad i film kakav pogledati.
    Sta biste preporucili, a da ima kupiti u Sarajevu.
    Hvala!
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    naleti na netu na jedan laptop i svidi mi se sto je nakrcan opremom
    rijec je o laptopu HP 8710p
    evo jedan review,u ovog je samo veci hard disk
    http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4053

    intel core 2 duo 2 GHz procesor
    2 GB rama
    320 GB HDD
    NVIDIA Quadro NVS 320M sa 512 MB memorije vlastite (interesuje me kakva je ovo graficka ?)
    6 usb 2.0
    citac otiska prstiju
    HDMI
    itd itd
    17 ka display

    i covjek cijeni 450 KM,kaze da je kupljen 2008

    da li je ovo dobra ponuda i cijena,sta mislite ?
    je li se neko sretao sa ovakvim laptopom
     
  6. Desmond

    Desmond Novi član

    NVIDIA Quadro NVS 320M uopšte nije loša grafa, i ako je prvenstveno namijenjena modeliranju, na njoj se može poigrati hrpa igara, al' ne očekuj previše. Možeš igrati novije naslove (poput COD MW3) sa smanjenom rezolucijom i na niskim/srednjim detaljima, neke čak i na visokim, i nativnom rezom. Naslovi do 2007 godine će ići k'o od šale.
    Quadro NVS 320M ide rame uz rame sa GeForce GT 520M grafom. Evo link ispod da vidiš kako se GT 520M ponaša u igrama.
    http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 104.0.html

    Mislim da je dobra ponuda.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nije da cu ja nesto igrati na njemu,nego generalno mislim da mi je izletio dobar laptop,ovo je prije 3 god bio vrh ponude,vidim da mu je cijena bila 2800--2900 KM
    sada evo citam review i vidim da je odlican,plus ima i HDMI,mogu ga povezati sa LCDom
    generalno je napucan opremom a evo sada vidim i da je graficka iz samog vrha a plus je i veliki ekran,pogodan za surfanje netom
    eto javim kasnije jesam li pazario i kakvi su prvi utisci :)
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pozz, jaranica zeli laptop do 750 km imal kakva preporuka

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo nesto,naleti na piku,ako drugarica voli da se fura
    http://www.pik.ba/artikal/2305443/lapto ... m3-1132tx/
    13,3 incni laptop

    Product Name dm3-1132tx
    Product Number WR652PA
    Microprocessor 2.26 GHz Intel Core2 Duo Processor SP9300
    Microprocessor Cache 6M Cache at 25W TDP
    Memory 4 GB
    Memory Max Supports up to 8 GB DDR3 memory
    Video Graphics NVIDIA GeForce G 105M
    Video Memory 512 MB dedicated memory
    Display 13.3” High-Definition LED HP BrightView Widescreen Display (1366 x 768)
    Hard Drive 64GB Flash (Solid State Drive)
    Multimedia Drive LightScribe SuperMulti 8X DVD±RW with Double Layer Support (External)
    Network Card Integrated 10/100BASE-T Ethernet LAN
    Wireless Connectivity Bluetooth wireless networking
    Sound SRS Premium Sound

    Altec Lansing speakers
    Keyboard Full size island-style keyboard
    Pointing Device Touch Pad with On/Off button and dedicated vertical Scroll Up/Down pad
    External Ports
    5-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro, or xD Picture cards
    4 USB 2.0
    1 HDMI
    1 VGA port
    1 RJ-45
    1 headphone-out
    1 Microphone in
    Dimensions 32.6 cm (L) x 23.0 cm (W) x 2.43 cm (min H) / 3.0cm (max H)
    Weight 1.893 kg
    Power
    65 W AC Power Adapter
    6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery

    Operating System:
    Genuine Windows 7 Home Premium 32-bit
     
  10. green

    green Guest

    Pozdrav, može li procjena ovog laptopa?

    HP Conmpq CQ60
    procesor intel core 2 duo 2ghz
    3GB RAM-a
    320GB HDD
    Grafička nvidia 8400 256+
    SD kartica čitač, kamera, HDMI, sa instaliranim windows 7 operativnim sistemom.

    Laptop je polovan. Hvala unaprijed!
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Cini mi se da je nekih 350-400 realno.
     
  12. emirr

    emirr Aktivista

    Eh ovako jaran hoce sestri da kupi laptop, buđet ima oko 1000 do 1200 KM, laptop ce prvenstveno koristiti za net, muziku i slicno.....preporuke koji da uzme???
     
  13. selvin

    selvin Moderator

  14. emirr

    emirr Aktivista

    Javio sam mu uzet ce ga u razmatranje
    Vrijedi li hp pavilion g6-1225em 1300 KM???
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Otac zeli da uzme novi laptop, a ja bih dobio nazad Sony Vaio.
    Tako da bih molio da mi pomognete da mu nadjem neki koji ce ga dobro sluziti i naravno da traje sto duze.
    Evo recimo gledali smo Pavilion G7: http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1403

    Medjutim, bio je u Sarajevu gdje mu neki sto rade tamo kazu da ne uzima kod nas, vec u USA, jer se ugradjuju losije komponente za nase trziste, sad je li to znaci da je podlozan kvarovima, zna li neko nesto o HP laptopima generalno?

    Budzet za kupovinu laptopa je do 1000, znaci nista pretjerano, ali eto volio bih naci nesto da je izmedju, 15.6 ili 17 ekran, bar 2 GB RAM, 320-500 GB HDD, AMD ATI integrirana grafika. Dakle nista netbookovi.
    Hvala unaprijed.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakve bolan losije komponente za nase trziste? Sta mislis da oni imaju dvije proizvodne linije, pa na jednoj prave kvalitetnije komponente za američko i europsko tržište, a za balkansko i africko trziste drugu liniju gdje proizvode losije komponente? Vecu glupost odavno nisam cuo. Imas garanciju od proizvođača, a jedina razlika između laptopa kupljenog ovdje i u New Yorku moze biti u tastaturi (i cijeni).
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije bas tako Dog, znam sigurno da je bilo Dell 2711 monitora koji su imali losiji panel za istocno evropsko trziste, ali je i cijena bila pofino manja.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imali su drugaciji panel, druge oznake, sto je skroz druga prica od ovog sto on govori.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    To mu rece ovaj iz plusa nisam ja bio prisutan. Ali eto ima garancija, laptop se cini dobar i mislim da nema bolje za te pare.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Oznaka je ista 2711, ali moglo se po cijeni vidjeti, bilo kako bilo shvatio sam da on prica o drugoj stvari.