Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Za "kućnu" upotrebu, uzimajući u obzir cijenu je sasvim pristojan,sestra od jarana skoro jedan ovakav zbavila.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Asus k'o Asus je vrlo dobar ali stvarno ne bih preporucio ikome masinu sa takvim specifikacijama, k*** je blaga rijec za taj procesor, samo 2 gige RAM-a i Starter Win (manje bitno za balkance :mrgreen: ).

    Znam da je cijena najvazniji faktor ali cak i za surfanje i office ne bi trebalo ici ispod dual-core Pentium-a i 3-4 gige RAM-a, nije velika razlika u cijeni a masina je brza doslovce visestruko.

    I usput jedan ROFL sa linka:
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nista ispod 4 GB rama .
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ne treba pretjerivati. 2GB je sasvim dovoljno, cak i za mnogo kompleksnije stvari od office-a i interneta. Do skoro se igrale najzahtjevnije igre sa 1GB RAM-a, sad odjednom 4GB treba za browser.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jedno je do skoro a drugo sad i ubuduce, otvori par tabova u web browser-u, Skype i Word i imat ces slideshow na tom laptopu.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    E moj selvine
    Pet tabova u firefox nabucan addonima ladno uzima 800mb:)
    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Imam laptop i3-370M, 2GB RAM, 320HDD i ne samo da surfam i klikcem po office-u, vec na njemu leti eclipse sa android emulatorom (ako nekome nije jasno koliko mu treba da se pokrene nek zagoogla), isto instaliran wamp server i development ide ko djeca iz skole. Uz sve to otvorim minimalno 10 tabova u firefoxu. Tako da vam ta prica pada u vodu, jer znam sta pricam.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    5 tabova (chrome )
    msn ( vecina raje koristi )
    wmp za mjuzu
    qTorrent
    office
    antivirus
    od dodatnog softvera ima jos instalirano VLC , Skype , CM2005 , Fallout 3 ( d ane bude vuce dodatni shit ram )
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Na poslu sam, kad dodjem kuci postat cu screenshot sa upaljenim eclipse-om, android emulatorom, php designerom, wamp serverom, skype-om, msn-om, browserom sa 10 tabova i wmp-om. Naravno tu su antivirus, antispyware i ostale zaebancije. Bolje da si dao screenshot koliko koji program zauzima, a koliko se "razmase" OS kad vidi da ima viska RAM-a.

    EDIT: Tek sad vidim, 83 processes :D No comment :D
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Danas profesor iz mat. donio eeepc s 512 MB RAM i na njemu Windows 7 (sa Basic temom naravno), covjek imao otvoren PowerPoint, Mathematicu i pdf reader, nikakvog usporenja, s tim da ga nakon svakog casa salje u hibernaciju. Da ne kazem sto ja ni s 1 GB RAM nikad nisam imao problema sa 7icom, a 2 GB je taman na trenutnoj konfi. Osim toga uvijek ima "doubleback" na nekakav anticki OS, reda Windows XP, ili Linux sa WM ili "laganim" DE. Ukratko, za standardne operacije, vise nego dovoljno.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma win 7 sam rasporedi zauzece ram-a prema raspolozivoj kolicini. Da imas 8GB oko 4GB bi ti bilo zauzeto.
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    et odsad dajemo preporuke za lapase sa 512 mb :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    to niko nije reko. Win 7 radi tako da sto vise rama imas vise programa ostavlja u istom, da bi pri eventualnom ponovnom pokretanju islo brze. Koliko sam do sada vidio ta kolicina je oko pola vrijednosti ukupne kolicine rama.
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa normalno da ce uzet vise nbil radio brze ... al ajd neda mi se natezat ... imam 2 lapa po 2 gb i jedan po 4 gb i znam sta bi svakom preporucio :)
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa svima je jasno da je više rama = bolje, naravno da ćeš to preporučiti, ali reći da je 4 GB RAMa mandatory, to je već druga stvar :)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Kontam sebi uzet kakav lapash, za oko mi pao ovaj:

    http://barico.net/index.php?page=shop.p ... &Itemid=71


    Ima li do 1500 sta bolje uzeti, i generalno, kakva su vam iskustva sa novijim DELLovim laptopima? Tuzno da u cijeloj BiH nema uzeti lapash sa Quadro grafom..
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pricekaj malo Ivy Bridge, i protegni se malo za Full HD ekran i 7200rpm HDD.
    A za Quadro bi ionako morao poduplati taj iznos.

    Dell je OK, a i 3 godine garancije je super.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne bi isao bas iznad 1500 KM.

    A to sto kazes za Quadro je non-sense, prije 2-3 godine je bilo 17" lapasha sa entry-level Quadro grafama (sto meni odgovara) po 1200-1300 KM na nasem trzistu. Isto kao sto sad imas Quadro grafu za PC za nekih 150 Eura, novu.

    Kad izlazi IvyB za laptope?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    High-end (i7-3720QM i vise) navodno do maja, nizi juni i kasnije.

    Nov 17" sa Sandy-em i Quadro-m neces naci ispod 3000KM.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja imam N7110 17R vec vise od mjesec dana ovih specifikacija:

    DELL Inspiron N7110, Intel Core i3-2330M (2,20 GHz), 17.3 LCD Display, GeForce525M/1G, 4GB RAM, 640GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, HDMI, Bluetooth, Garancija 3 Godine, DOS-OS

    Sve sto mogu reci da je laptop odlican i vrijedi definitivno svake marke.