Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    I ja sam gledao te ryzen lapaše, hlađenje im je izgleda slaba tačka ( bučan vent).
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Skuplji za 50$ od i5 verzije... I 610 graphe.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    isti model,samo sa 8 GB RAMa i 256 GB SSD u univerzalnom 849,00 KM
    kao sto kolega rece,nadogradis nesto i opet je jeftiniji 200-300 KM,zavisno sta pojacqs
    dakle isplati se za te pare

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    @nivla i @zippoo Hvala vam na preporukama. To sam i mislio, izbaciti HDD, ubaciti SSD i jos 4GB RAM-a, ali kao što kažeš, HD mi je deal breaker, prosli laptop mi je bio HD, i to je na 15,6" bas lose, da je 13,3" pa hajde i nekako. Skonatcu se jos malo i vidjeti. Ako neko bude prodavao polovan laptop u odlicnom stanju, javite. Volio bih da je 13-14".
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Koji dućan u Sarajevu biste preporučili za kupovinu laptopa na rate?
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    A što bi izbacivao HDD zar nije bolje ubaciti SSD umjesto DVD rom-a?
    Taman da preformulišem u pitanje, imam namjeru sa iz Asus x550 izbacim dvd, ostavim HDD od 1 TB za storage, sad, da li je pametnije SSD staviti na mjesto postojećeg HDD-a ili ipak ostaviti HDD gdje jeste a SSD na mjesto DVD-a? ima li kakve razlike sa Sata priključcima? trebalo bi da su oba sata2. Ima li ko sličnih iskustava?
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @nFare Mislim da vise zavisi od adaptera koji ce da ide u dvd slot, moguce je da ce biti nesto sporije zbog toga. Ja bih ssd stavio na mjesto hdd, ako ce na njemu biti sistem, a hdd u adapter za dvd slot. Naravno ako je lako doci do hdd, da ne moras raskopati pola laptopa.
     
    nFare likes this.
  9. nFare

    nFare Komšija

    Do HDD-a je lako doći ali Za DVD bih morao skinuti tastaturu komplet i kupiti novo kućište ako mislim zašarafiti HDD kako treba.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obicno je lako izvaditi ladicu od dvd-a, samo se odvrne saraf sa donje strane kucista, tako je barem na HP-u. Ne znam kako je na tom modelu.
     
  11. kio

    kio Komšija

    Ima li ko kakve preporuke za laptop koji zadovoljava sljedeci spec:

    Laptop mora biti futureproof bar 3-5 godina (namjena development, office work...)
    - minimum 16 GB rama (moze i manje, ali bi odmah nadogradio na 16)
    - i7 ( koliko vidim za futureproof ovaj i7 8570h bi dobro dosao)
    - display (15 incha) radi prenosivosti
    - tastatura da je ok i kvalitet izrade
    - budzet (negdje do 2500 KM)

    Sta "mi se svidja",
    https://www.laptopi.ba/laptop-lenovo-330-15ich-15-6-fhd-intel-core-i7-8750h-bez-os-a-sivi
    Edit:
    ili ovo http://www.genelec.ba/dell-g5-15-55...50ti-4gbeng-tast3godcrnadig515-i7-8-128-56-p2
    Ovaj Dell mislim da je preskup
    https://www.laptopi.ba/laptop-dell-g3-15-3579-15-6-fhd-intel-core-i7-8750h-linux-crni

    Napomena, placao bih na rate (peglam karticu) :D
     
    Last edited: Dec 17, 2018
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Lenovo,Dell xps,mozda i Microsoft Surface da se neki moze uglaviti u taj budzet,ali tesko ako ces na rate
    ovo je sami vrh ,e sada odaberi konfiguraciju koja ti odgovara

    sva tri koja si naveo su odlicna,Lenovo vjerovatno ima najbolju tastaturu ali graficka nije Ti
    ja tipkam na lenovu T430...tastatura je stvarno pravi uzitak kucati
     
    kio likes this.
  13. Esh

    Esh HWB

    Znaci kupovina u BiH je jedina opcija?
     
  14. kio

    kio Komšija

    Jeste, Enise :)

    Primarna namjera je da mi lapas bude workhorse :).
    Kako gledam, ako zelis dobar cpu onda moras da ides na gaming laptope bar u ovom cjenovnom rangu. Mislim da je i7 8570H puno bolji izbor od i7 8550U. 16 GB rama, mislim da ce mi biti OK, volio bih ja 32 ali je to vec mozda overkill.
    SSD bi ganjao 512, ako nista naknadno bi uzeo pa stavio umjesto HDD.

    Ako imas "kakav" poslovni laptop da ima i7h, rado bi pogledao :)

    Konkretno gledam ova dva:
    https://www.laptopi.ba/laptop-lenovo-330-15ich-15-6-fhd-intel-core-i7-8750h-bez-os-a-sivi
    https://www.laptopi.ba/laptop-dell-g3-15-3579-15-6-fhd-intel-core-i7-8750h-linux-crni

    Isplati li se platiti jos cca 250-270 KM za gtx1050ti. 30% je bolja u odnosu na 1050. Mislim ako cu vec kupovati mogu uzeti tu. Ne znam kakav je kvalitet Della u odnosu na ovaj Lenovo.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ma pitam iz razloga što bi u tom budžetu mogao uzeti tipa Lenovo T480 ili Dell XPS 15, ali naravno ne i kod nas...
     
  16. kio

    kio Komšija

    Kupujem preko "kreditne-kartice" :D, kada je vec imam. Pa iz tog razloga, ako ima opcija da se na taj nacin kupi vani :D samo reci.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Naravno da ima; obzirom da ako tako kupujes, neces imati popust za gotovinu, istu ces razliku platiti ako uzmes kredit u banci na godinu dana. Tako da kes u ruke i kupi makinu.
     
    Last edited: Dec 17, 2018
    kio likes this.
  18. kio

    kio Komšija

    Ma mislio sam karticu iskoristiti, ali ce biti kako ti kazes mobsterc. Odloziti cu ovo do februara/marta dok jos mala malo poraste pa pravac Zagreb ili Beograd. Kakva su iskustva, znam da je Beograd puno jeftiniji nego Sarajevo, ali kakav je u odnosu na Zagreb? Imate li kakvih radnjih preporuciti, :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    U imtecu je nekad znala biti ista cijena za keš i šoping kartice. Ne znam kako je sada.
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Moze biti samo kada banka radi promociju, kao sto je sada npr na ekupi, 10% popusta za Visa raiffeisen kartice.
    Valjda ne treba naglasavati da radnje koje prodaju opremu nemaju veze sa soping karticama, to je bukvalno kredit od banke, samo eto sto se sve automatski zavrsi.